yeniloji.com
Zayıflama

Detoks Yapmak Zayıflatırmı? Zayıflama Detoksu Nasıl Yapılır?

Henüz yorum yazılmadı
Detoks Yapmak Zayıflatırmı? Zayıflama Detoksu Nasıl Yapılır?
Yeniloji 198 görüntüleme

Detoks, vücudu toksin maddelerden arındırarak hem yağ yakımına yardımcı olur hem de bağışıklık sisteminin güçlenmesine destek verir.

Detoks Yapmak Zayıflatır mı? Kilo Verdirir mi?

Günümüzde birçok insan fazla kilolarından şikayet etmektedir. Hreketsiz yaşam, yanlış ve yüksek kalorili beslenme gibi durumlar kilo almaya ve vücutta yağ depolanmasına neden olabilmektedir. Kilo vermek her ne kadar zor bir süreç olsa da doğru yöntemler uygulandığında hem kolay hem de etkili sonuçlar alınabilir. Fakat kilo verebilmek için öncelikle vücudun temizlenmesi gerekmektedir. Hem bağışıklığın güçsüzleşmesine hem de kilo alımına neden olan serbest radikallerin dışarı atılması sağlanmalıdır. Bunun için ise en iyi yol detoks yapmak olacaktır. Bu sayede hem kilo vermeyi hızlandırmış olacaksınız hem de vücutta biriken zehirli maddeleri atmayı sağlayacaksınız.

Detoks yapmak vücut direncinin güçlenmesini ve yağ yakımının hızlanmasını sağlamaktadır.

Kilo vermek için doğal ve sağlıklı bir yöntem olan detoks oldukça kolay bir şekilde yapılır. Evde hazırlayacağınız basit kür ve karışımlar ile kısa süre içerisinde etkili bir tarif meydana getirebilirsiniz.

Detox nasıl Yapılmalı, Nasıl Uygulanmalı?

Detoks yapmanın birçok yolu vardır bazıları hazır çaylar bazıları ise evde kendiniz doğal bitkilerden yapabileceğiniz detoks çaylarıdır. Detoks yapmak istiyorsanız yiyeceğiniz yemeklere çok dikkat etmeniz gerekir ve bol su içmek gerekir. Bu zayıflama yönteminde en etkili yol bol su içmekten geçer. Zayıflamak isteyen insanların karşısına milyonlarca yöntem ve seçenek çıkar burada önemli olan kendi vücudunuzu tanıyıp kendinize en uygun yöntemi yapmaktır. Çünkü kendi vücudunuza uyum sağlamayan yöntemler kilo vermek yerine kilo almaya bile yol açabilir ve unutulmamalıdır ki her insanın metabolizması farklıdır.

Detoks Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Vücutta hızlı yağ yakmayı sağlayan ve toksinlerden arındıran yöntemler uygulanmalıdır. Detoks bir bakıma da vücudu dinç tutmak ve sağlığı olumsuz yönde etkileyen toksinlerden kurtarmaktır. Ayrıca detoks uygulamalarında enerjinin yanında psikolojide iyi yönde etkilenmektedir. Çünkü metabolizması iyi olan bir kişinin psikolojisi de iyi olmaktadır. Yaz için iyi bir zayıflama yöntemi hızlı yağ yakmayı sağladığı gibi sağlığı da olumlu yönde etkiler.

Zayıflama Detoksu Nasıl Yapılır? Tarifi Nedir?

İyi bir detoks için ise; sabah kalkınca bir bardak limonlu ılık su içilmelidir, kahvaltıda ise şekersiz ve yağsız bir bardak süt, kahvaltılık tahıl gevreği, kuru kayısı ya da kuru üzüm tüketilmelidir. Sabah öğünü ile öğle yemeği arasındaki ara öğünde ise nane, rezene çayı veya limonlu ılık su içilmelidir. Öğle yemeğinde ise yağsız ızgara ya da fırında buğlama balık yenebilir ama kesinlikle kızartmalardan uzak durulmalıdır. Taze sebzeler tercih edilmeli taze fasulye, brokoli, kabak, karnabahar gibi ama bunlarda haşlama olarak tüketilmelidir. Yağda kavrulmuş bir şekilde olmamalıdır. Öğle arasında alacağınız diğer besin ise kaymaksız ve yağsız hafif yoğurttur yoğurt vücuttaki tüm toksinleri ve zehirleri atmaya yarayacaktır. Akdeniz salatası bu salatanın içerisine sirke koyabilirsiniz. Fakat asla yağ ve tuz koymamanız gerekir.

Detoks yaparken öğle yemeği ile akşam yemeği arasında ise yeşil ekşi elma ama tatlı elma olmamalıdır. Çok açlık hissi duyarsanız da kepekli bisküvi tüketebilirsiniz. Akşam yemekten önce de ıhlamur ya da taze sıkılmış limon suyu içilmelidir. Akşam yemeğinde yine taze sebzeler ve tuzsuz yiyecekler tüketilmelidir.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Akupunktur Zayıflatır mı? Akupunktur İle Zayıflama Yöntemi

Akupunktur Zayıflatır mı? Akupunktur İle Zayıflama Yöntemi

Zayıflamak için birçok farklı yolu deneyen ancak başarılı olamayan kişiler akupunktur zayıflatır mı sorusunun yanıtını aramaktadır...

Termal Korse Zayıflatır mı? Termal Zayıflama Korseleri İşe Yarar mı?

Termal Korse Zayıflatır mı? Termal Zayıflama Korseleri İşe Yarar mı?

Termal korse; vücuttaki ısı oranının artmasına bağlı olarak terlemeye ve buna bağlı olarak kilo vermeye destek olan aynı zamanda kullanıldığı bölgenin incelerek şekil almasına yardımcı olan bir üründür...

Sezgisel Beslenme Nedir? Intuitive Eating Nasıl Olur?

Sezgisel Beslenme Nedir? Intuitive Eating Nasıl Olur?

Sezgisel beslenme; vücudun doğal bir şekilde açlık tokluk sinyal verdiği etkiye göre beslenme yani tokluk ve açlık uyumuna bağlı olarak yemek yeme şekline verilen isimdir...

Dukan Diyet Listesi Nedir? Dukan Diyeti Nasıl Yapılır? Diyette Neler Yenir?

Dukan Diyet Listesi Nedir? Dukan Diyeti Nasıl Yapılır? Diyette Neler Yenir?

Yüksek miktarda protein, düşük miktarda karbonhidrat ve yağ tüketimini esas alan dukan diyet listesi son dönemin en popüler diyetleri arasında yer alır...