yeniloji.com
Zayıflama

İngiliz Karbonatı ile Zayıflama Yöntemi

Henüz yorum yazılmadı
İngiliz Karbonatı ile Zayıflama Yöntemi
Yeniloji 342 görüntüleme

İngiliz karbonatı ile zayıflama, vücuttaki asit ve alkali oranının dengelenmesini sağlayarak vücuttan toksin atılmasına yardımcı olan etkili bir uygulama olarak nitelendirilmektedir.

İngiliz Karbonatı Ne İşe Yarar?

Karbonatlı su (ingiliz karbonatı) ile suyun PH değerini artırarak zayıflama yöntemi son zamanlarda uzmanlar tarafından kilo sorunu yaşayanlara sıkça tavsiye edilmektedir. Uzmanlar tarafından çok iyi bir zayıflama yöntemi olduğuna dair tavsiyeler belirtilmektedir. Fakat özel bir sağlık problemi varsa doktora gidilmesi önerilmektedir.

Karbonatlı su ile zayıflayanlar zayıflama, kilo verme konusunda gerçekten işe yaradığını belirten yorumlarda bulunmaktadır.

Genelde halk arasında kek kabartmak haricinde hazımsızlık içinde bir ilaç gibi görülen İngiliz karbonatı (sodyum bikarbonat) vücuttaki asidik dengeyi düzenleyerek metabolizma hızını normal hıza çekmeye yardımcı olur. Buda hazımsızlık sorununuza birebir cevap demektir. Fakat şuan zayıflatma etkisi bir kesinlik taşımadığı gibi tartışmaya oldukça açık da bir konudur. Ünlü diyetisyen Ender Saraç'a göre düzenli aralıklarla belirli miktarlarda alınan İngiliz karbonatı asidik yiyecekleri azaltıp alkali gıdalara dayanan bir diyetle beraber oldukça işe yarar. En azından şuan için tıp dünyasında karbonatla zayıflamak kesinlik kazanmamış ve çoğu hekimin önermediği bir yol olarak görülüyor diyebiliriz.

Karbonatlı Su ile Zayıflama KÜRÜ

1.5 litrelik bir ölçüye bir tatlı kaşığı kadar karbonat katıp karbonat suyun içinde eriyene kadar karıştırın. Bu karışımı metabolizma hızınıza bağlı olarak günde ortalama 3 litre tüketmeniz yeterli olacaktır. Yemeklerden yarım saat önce ya da bir saat önce içmelisiniz aynı zamanda öğünlerde de olabildiğince az su tüketmeye çalışın ve işte İngiliz karbonatı diyetinizi tamamladınız.

İngiliz Karbonatının Faydaları Nelerdir?

  • Sizin için bedava deodorant görevi görebilir. İngiliz karbonatını sirkeyle biraz sıvılaştırarak duştan sonra koltuk altınıza uygulayacağınız hafif bir masajla kötü kokulardan doğal bir şekilde kaçınabilirsiniz.
  • Biraz suyla karıştırdığınızda yüzünüze maske yapabilir ve masajla beraber pealing için kullanabilirsiniz.
  • Dişlerinizi beyazlatmak ve ağız kokusunu önlemek içinde İngiliz karbonatını dişlerinize fırça yardımıyla sürmek bir süre ağız konusunda endişesiz gezmenizi sağlayabilir.
  • Çatlayan kuruyan ve artık sizi taşıyamayan ayaklarınız varsa özellikle yoğun olarak çalışan herkes için bir kabın içine atacağınız İngiliz karbonatıyla hazırlanan karışımda ayaklarınızı 20 dakika bekletmeniz sonucunda pürüzsüz ve rahat ayaklara kavuşacaksınız.
  • Saçlarınız içinde karbonatı kullanabilirsiniz. Çalarınızı şampuanladıktan sonra karbonatla diplerine masaj yapın ve kepek sorunundan sonsuza kadar kurtulun. Aynı zamanda saçlarınız için elma sirkesiyle beraber uygulayacağınız ikilide parlaklığını artıracaktır.

Karbonatlı Su Nasıl Kullanılır?

Genel olarak zayıflamak için tercih edilse de pek çok konuda kullanılabilmektedir. Güneş yanıkları için bilinenin aksine yoğurt kullanmak yerine karbonatlı suyla acısını alabilir ve çok daha acısız bir tatilin tadını çıkarabilirsiniz. Yağlı saçlar içinde bütün o kuru şampuan hikayelerini unutarak acil evden çıkmanız gerektiğinde saç diplerinize karbonat sürerseniz saçlardaki yağı aldığını görebilirsiniz. Zayıflamak için kullanılan ingiliz karbonatı aynı zamanda her türlü kötü konu karşıtıdır. Evinizin her köşesinde kötü kokulara karşı bir kalkan misali sizi ve ailenizi koruyacaktır.

İngiliz Karbonatı ile Kilo Verme YÖNtemi

Kilo vermek için oldukça etkili bir yöntem olarak belirtilen ingiliz karbonatı metabolizmanın hızlanmasına yardımcı olur ve doğal bir şekilde zayıflamaya yardımcı olur. Bu yöntem ile kolay bir şekilde vücuttaki toksin maddelerden kurtularak fazla yağlardı dışarı atabilirsiniz. Eğer ki özel bir durum ya da kronik bir hastalık söz konusu ise uygulama öncesinde bir uzmandan bilgi almayı unutmayınız.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Beyine Pıhtı Atması Ne Demek? Belirtileri Nelerdir?

Beyine Pıhtı Atması Ne Demek? Belirtileri Nelerdir?

Beyine pıhtı atması meydana geldiğinde genel olarak inme ya da felç durumları meydana gelebilir...

Parkinson Hastalığı Nedir? Belirtileri Nelerdir? Tedavisi Nasıl Yapılır?

Parkinson Hastalığı Nedir? Belirtileri Nelerdir? Tedavisi Nasıl Yapılır?

Beyinde yer alan sorunlar ile birlikte vücutta hareketlerin akıcılığının ve uyumunun sağlanamaması durumu parkinson hastalığı olarak isimlendirilmektedir...

Bel Destek Korsesi Nedir? Hamile Bandı Ne İşe Yarar?

Bel Destek Korsesi Nedir? Hamile Bandı Ne İşe Yarar?

Bel destek korseleri; gebelik döneminde ortaya çıkan sırt ve bel ağrılarının hafiflemesi için geliştirilmiş, vücudu çok sıkmayan sadece yumuşak bir destek sağlayan iç giysilerdir...

Üzerlik Tohumu Nasıl Kullanılmalı? Zayıflamada Nasıl Kullanılır?

Üzerlik Tohumu Nasıl Kullanılmalı? Zayıflamada Nasıl Kullanılır?

Bitkiler aleminin son dönemde keşfedilen elemanlarından birisi olan üzerlik tohumu geçmiş dönemlerde farklı inançlarda kendisine yer bulan ve zayıflamaya etkisi olan ürünlerden birisi...