yeniloji.com
Sağlık

Karbonatın Yüze, Saça ve Vücuda Faydaları Nelerdir? Nasıl İçilir?

Henüz yorum yazılmadı
Karbonatın Yüze, Saça ve Vücuda Faydaları Nelerdir? Nasıl İçilir?
Yeniloji 9 görüntüleme

Karbonat; çeşitli asit ve bazların birleşimi ile oluşan, ev temizliği ve kişisel bakım gibi pek çok amaç için kullanılan oldukça faydalı ve kullanışlı bir maddedir.

Karbonatın Yüze Faydaları Nelerdir?

Yüz bakımı için genel olarak karbonat maskesi şeklinde kullanım sağlanmaktadır. Cildi ölü derilerden arındırmak ve hücre yenilenmesi sağlamak için oldukça etkili doğal bir yöntemdir. Karbonat ve suyu karıştırıp cildinize uygulayarak kurumasını bekleyip ardından ise ılık su ile yıkamak yeterli olacaktır. Eğer ki sivilce problemi yaşıyorsanız, bu doğal maskeyi ıslak bir şekilde sivilcelere uyguladığınız zaman olumlu sonuçlar elde edebilirsiniz.

Karbonat maskesi, ciltteki lekelerin giderilmesi ve cildin beyazlaması için etkili olan bir yöntemdir. Karbonat ve limon suyu karıştırılıp cilde sürüldüğü zaman kısa süre içerisinde gözle görülür etkiler meydana getirmektedir. Bununla birlikte karbonat ve yoğurdu, patlıcan rendesi, kabak ve limonlu su ile karıştırarak farklı bir maske tarifi de uygulayabilirsiniz. Karbonat, bal ve su karışımı da farklı bir uygulama olarak karşımıza çıkmaktadır.

Karbonatın Saça Faydaları Nelerdir?

Saç derisinin temizlenmesine yardımcı olan karbonat, saçın PH dengesini sağlarken yağlanma gibi problemlerin giderilmesine destek olur. Saç derisinde meydana gelebilecek kötü kokuların önlenmesi konusunda etkilidir. Saçların daha canlı ve parlak görünmesini sağlayan karbonat aynı zamanda saçların doğal bir şekilde renginin açılmasını da sağlamaktadır. Saçların güçlenmesine yardımcı olan karbonat şampuanın içerisine eklenerek kullanılabilmektedir. Saç yağlanması problemlerinin önüne geçmek için su ile karıştırarak hamur kıvamına getirerek saça uygulanabilir. Ayda 2-3 defa uygulayarak kısa süre içerisinde etki görebilirsiniz.

Saç renginin doğal bir şekilde açılmasını sağlamak için karbonat, limon suyu, normal su ve deniz tuzu karışım ile kür hazırlayıp uygulayabilirsiniz. Gerekli olan malzemeleri karıştırıp saça sprey ile sıkarak 1 saat güneşte bekleyip ardından ılık su ile yıkayarak saçın doğal tonunda birkaç ton açılmasını sağlayabilirsiniz.

Karbonatın Vücuda Yararları Nelerdir?

Boğazda ve ağızda enfeksiyon oluşumunu engelleyen karbonatın faydaları aynı zamanda ağız kokusu ve koltuk altında ter kokusu gibi durumların önlenmesi konusunda da destek olabilir. Vücutta ateş gibi sorunların giderilmesine yardımcı olur. Ateşin düşmesini sağlar. Vücuttaki toksin maddelerin atılmasını sağlayan karbonat aynı zamanda bağışıklık sisteminin güçlenmesine destek olur. Vücudun asit dengesini yani PH değerini düzenleyen bu doğal, organların daha etkili ve verimli çalışmasını sağlayabilmektedir. Hücrelerin zarar görmesini engelleyerek kanser gibi hastalıkların engellenmesi gibi etkiler de meydana getirir. Ayrıca sindirim sistemi için de faydalı olan bu karışım hazımsızlık ve gaz gibi problemlerin giderilmesi konusunda etkilidir.

Karbonat Nasıl İçilir? Nasıl Tüketilir?

Pek çok kişi tarafından tüketilen karbonat su ile karıştırılarak tüketilebilmektedir. Uzmanlarda tek başına tüketilmemesi konusunda uyarmaktadır. Ayrıca içerisinde bal da eklenebilmektedir. Sabahları aç karnına 1 bardak suyun içerisine 1 tatlı kaşığı ekleyerek tüketmek tavsiye edilir. Karbonatlı suyun günde en fazla 2 kere tüketilmelidir.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Yoga Diyeti Nedir? Yoga ile Kilo Verilir mi?

Yoga Diyeti Nedir? Yoga ile Kilo Verilir mi?

Yoga diyeti; 14 günlük bir beslenme programı ile birlikte hem metabolizmanın hızlanması hem de toksinlerin atılması gibi etkiler meydana getirerek sağlıklı kilo vermeyi sağlamaktadır...

Kilo Vermek İstiyorum Ama Veremiyorum! Nasıl Kilo Verebilirim?

Kilo Vermek İstiyorum Ama Veremiyorum! Nasıl Kilo Verebilirim?

Kilo vermek istiyorum ama veremiyorum, diye düşünüyorsanız ve zayıflamanın yollarını arıyorsanız öncelikle sağlıklı ve düzenli beslenmeniz ve hareket etmeniz gerektiğini bilmelisiniz...

Veba Hastalığı Hangi Yılda Çıktı? Tedavisi Var mı?

Veba Hastalığı Hangi Yılda Çıktı? Tedavisi Var mı?

Veba hastalığı; milyonlarca insanın ölmesine neden olan, pirelerden bulaşan ve kara ölüm, kara veba gibi isimlerle nitelendirilen bir salgındır...

Soya Fıstığı Nedir? Kalorisi, Faydaları ve Zararları

Soya Fıstığı Nedir? Kalorisi, Faydaları ve Zararları

Soya fıstığı; Güney Amerika'da ortaya çıkmasına rağmen, sınırları aşarak ülkemizde kadar gelmiş ve yeterli bir şekilde üretimi yapılan, çıtır çıtır bir yapıya sahip oldukça lezzetli kuru yemiş çeşididir...