yeniloji.com
Zayıflama

Kayısı Çayının Faydaları Nedir? Zayıflatır mı?

Henüz yorum yazılmadı
Kayısı Çayının Faydaları Nedir? Zayıflatır mı?
Yeniloji 231 görüntüleme

Sağlık için birbirinden çok özelliği olan kayısı çayının faydalarının ve kilo verdirme özelliğinin olmasıdır.

Kayısı çayı Zayıflatır mı? Kaç Kilo Verdirir?

Kayısı meyvesinin çayı da aynı şekilde birçok faydalı özelliklere sahiptir. Bu çay antioksidan ve lif açısından oldukça zengindir. Bu özelliğinden dolayı kilo verdirir. Kilo vermek isteyen bir sürü kişi bu doğal çaydan faydalanmaktadır. İçerisinde barındırdığı lifler bağırsakların tembelliğini ortadan kaldırmaktadır. Sindirimin aktif olmasını sağlar.

Kayısı çayı metabolizmayı düzenlediği için kilo vermeyi kolay bir hale getirir.

Kayısı çayındaki antioksidanlar vücutta detoks etkisi göstermektedir. Çay sayesinde ödem ve vücutta tutulan su ortadan kalkar. Bu çayın kaç kilo verdirdiği kişiye göre ve kişinin vücut yapısına göre değişmektedir. Fakat metabolizmanın hızlanmasını sağladığından dolayı kısa bir sürede yağ yakmaya olanak tanır.

Doğal Kayısı çayı Tarifi Nedir? Nasıl Yapılır?

Çayın hazırlanması için iki farklı seçenek vardır. Zamandan tasarruf etmek ve fazla uğraşmak istemeyen kişiler hazır poşet çayların kullanımını tercih etmektedir. Herhangi bir markanın hazır poşet çayı alınarak suyun içinde demlenmesi sağlanabilir. Bu seçenek dışındaki diğer hazırlama yöntemi ise kuru kayısı çayıdır. Kuru kayısılar küçük parçalar halinde doğranır. Doğranan kayısılar sıcak suyun içerisine ilave edilir ve on dakika kadar kaynatılır. Kaynama işleminden sonra on dakika çay demlenmeye bırakılır. Demlenen çay ılık veya sıcak şekilde tüketilir. Aynı etkiyi gösteren iki hazırlama yöntemi de kullanılabilir.

Kayısılı çay faydaları Nelerdir?

Çayın içerisindeki demir seviyesi fazladır. Demir birçok hastalığın engellenmesini sağlar. Kabızlık problemi yaşayan bireyler kayısı çayı kullanabilir. Kabızlık rahatsızlığını en az seviyeye indiren kayısı çayı bu problemin giderilmesini sağlar. İçeriğinde E, A ve C vitaminleri fazla oranda bulunur. Bu vitaminlerin olması yaşlanma probleminin gecikmesini sağlamaktadır. Yaşlanmaya fayda sağladığı kadar cilt problemleri için de olumlu etkileri bulunmaktadır. Çayın düzenli bir şekilde kullanılması etkilerinin hızlı bir şekilde meydana gelmesini sağlar.

Kayısı çayı Nasıl Kullanılır?

Uzun süre kullanılmaması önem teşkil eder. Kayısı çayı kullanımı belli aralıklar ile durdurulmalıdır. Bu sayede herhangi bir olumsuz durumun meydana gelme riski azalmış olur. Çayı sürekli olarak kullanmak ishal soruna yol açabildiği için ara vermek her açıdan önem taşır. Gün içinde en fazla iki fincan tüketilmelidir. Vücudun susuz kalmaması gerekir. Bu yüzden çayın içildiği günlerde de su tüketilmesi gerekmektedir. İçerisinde barındırdığı bileşenlerden dolayı su attırma özelliği vardır. Kişi gün içinde iki litre su içmez ise çeşitli sorunlar meydana gelebilir.

Zayıflamak için kayısı çayı tüketen kişilerin aynı zamanda sağlıklı beslenmeleri gerekmektedir. Sağlıklı beslenmek çay ile birlikte kısa zamanda kalıcı kilolar verilmesini sağlar. Kayısı çayı aç veya tok olarak tüketilebilir. Etki açısından herhangi bir farklılık göstermemektedir. Hastalığı olan ya da ilaç kullanan bireylerin kayısı çayını içmeleri için doktora danışmaları gerekir.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Glutatyon Nedir? Hangi Besinlerde Bulunur?

Glutatyon Nedir? Hangi Besinlerde Bulunur?

Glutatyon; vücudun temizleyicisi olarak nitelendirilen, hastalıklardan korunmaya yardımcı olan ve sağlık kalmayı sağlayan bir moleküldür...

Hangi Korseyi Kullanmalıyım? Hangi Korse Daha İyi Zayıflatır?

Hangi Korseyi Kullanmalıyım? Hangi Korse Daha İyi Zayıflatır?

Korseler çok eski yüzyıllardan bu yana gerek sağlıklı ve kalıcı bir şekilde zayıflamak gerekse bel ve sırt ağrısındaki ağrıların hafiflemesini sağlamak için kullanılmaktadır...

Termal Atlet Erkek Zayıflatır mı?

Termal Atlet Erkek Zayıflatır mı?

Termal atlet erkek korseler; giyildiği andan itibaren 2 beden incelme meydana getiren ve vücutta sağladığı sıkılaştırıcı etki sayesinde zaman içerisinde kilo vermeye de destek olan bir iç çamaşırı modelidir...

Termal Atlet Nedir? Termal Atlet Kullanımı, Fayda ve Zararları

Termal Atlet Nedir? Termal Atlet Kullanımı, Fayda ve Zararları

Termal atlet; sauna etkisi ile vücut ısının artmasına yardımcı olan ve zayıflama, incelme ve toparlanma sağlayan içlik şeklinde bir üründür...