yeniloji.com
Bakım

Keçi Sütü Sabunu Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Kullananlar ve Fiyatı

Henüz yorum yazılmadı
Keçi Sütü Sabunu Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Kullananlar ve Fiyatı
Yeniloji 45 görüntüleme

Keçi sütü sabunu; egzama gibi cilt problemlerinin giderilmesi, cildin nemlendirilmesi, ölü derinin temizlenmesi ve aynı zamanda cilt kanseri gibi pek çok hastalığa iyi gelen bir üründür.

Keçi Sütü Sabunu Ne İşe Yarar?

Cildin derinlemesine temizlenmesini sağlayan keçi sütü sabunu, ölü derilerin giderilmesini sağlayarak sivilce ve siyah nokta gibi cilt problemlerinin önlenmesini destekleyen bir üründür. Keçi sütü sabunu faydalarına bakacak olursak eğer;

  • Düzenli bir şekilde kullanıldığı zaman siyah noktaları giderir ve canlı, parlak bir cilde sahip olmayı sağlar. Siyah noktaya neden olan bakterileri temizler. Cildin pürüzsüz olmasını sağlar.
  • Sivilcelerin giderilmesini sağlayan keçi sütü sabunu, cildin mikroplardan arınmasını sağlar ve gözeneklerin nefes almasına yardımcı olur. Bu sayede hem cildi sivilcelerden arındırır yeni sivilce oluşumunun önlenmesini sağlar.
  • Cilt lekelerinin temizlenmesini sağlar. Egzama , mantar gibi cilt hastalıklarını giderir ve cildin sağlığına kavuşmasını sağlar. Cilt yüzeyindeki enfeksiyonu temizler. ayrıca mikropların yayılarak yeni hastalıklar oluşturmasını da önler.
  • Yüksek oranda protein içeren bu sabun, cildin PH dengesini sağlar. Cilt için oldukça yararlıdır.
  • A vitamini bakımından zengindir ve bu özelliği sayesinde cildin ölü hücrelerden arınmasını destekler.
  • Doğal içeriği sayesinde peeling etkisi yaratmaktadır.
  • Cildi nemlendirir ve kurak, soğuk havalarda cildi korur.
  • Eğer cilt yüzeyinde döküntü ve kaşıntı gibi problemler varsa, doğal keçi sütü sabunu sayesinde bu problemden kurtulabilirsiniz.
  • Keçi sütü sabunun saça faydaları da vardır. Saçı onarır ve kaşıntı gibi problemleri giderir.
  • Hassas ciltleri korur ve alerjen yan etkilere karşı cildi güçlendirir.

Cildi yağ ve kirden arındıran keçi sütü sabunu, cilt renginin eşitlenmesine ve cildin beyazlamasına yardımcı olmaktadır. Keçi sütü sabunu yüze faydaları bakımından fazla sebumun giderilmesi ve ciltte doğal bir nemlendirme etkisinin oluşturulması gibi etkileri vardır.

Keçi Sütü Sabunu Nasıl Kullanılır?

Normal bir sabun gibi cilde direkt olarak uygulanabilen keçi sütü sabunu, ılık su ile birlikte köpürtülerek çok fazla bastırmadan yavaş yavaş yüze uygulanabilir. Sürdükten sonra hafif dairesel hareketler ile masaj yaparak kullanınız. Gece yatmadan önce cildinize sürerek yağ ve kirden arınmayı sağlayabilirsiniz. Güzelce sürdükten sonra ılık su ile cildinizi yıkayarak arındırma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Eğer ki bu sabunu sivilce ya da siyah nokta için kullanacaksanız, elinizde köpürtün ve cildinize öyle sürün. Ayrıca ellerinizin temiz olmasına da dikkat ediniz. Saç için kullanımında ise saçlarınızı güzelce ıslatıp sonrasında uygulayınız. Keçi sütü sabunu günde kaç kez kullanılır diye baktığımızda cildin ihtiyacına göre 1-2 defa olabilir. Saç için haftada 1-2 defa yeterlidir.

Keçi Sütü Sabununun Zararları Var mı?

Süte alerjisi olan kişiler dikkatli kullanmalıdır. Eğer süte alerjiniz varsa sabunu kullanmadan önce cildinizin ufak bir bölgesinde deneyiniz. Yaklaşık olarak 5 dakika bekleyiniz. Kızarma ya da tahriş yoksa kullanabilirsiniz. Ciddi yan etkileri olmasa da bazı kişilerde aşırı kuruluk oluşturabilir. Bundan dolayı kullanım konusunda dikkatli davranmak gerekir. Eğer cildiniz hassas ise doktora danışmadan kullanmayınız.

Cildin pürüzsüz olması için kullanılan keçi sütü sabunu sivilce yaptı diyenler vardır. Bazı ciltler için bu sabun uygun değildir. Kullanmadan önce cilt sorunlarınız için uzman bir doktora başvurunuz. Doktorun onay vermesi halinde bu sabunu kullanınız.

Keçi Sütü Sabunu Kullananlar ve Fiyatı

Cildi yumuşak ve pürüzsüz bir hale getiren keçi sütü sabunu fiyatı oldukça uygun olan, aktarlarda, marketlerde ve internet üzerinde satışı yapılan bir üründür. Genel olarak sabunu kullananlar sivilce ve siyah noktalar için tercih etmektedir. Yorumlara baktığımızda sivilceler için anında çözüm yarattığını ve lekelerin giderilmesine de destek olduğunu belirtmektedirler. Sizler de cilt sorunlarınız için bu sabunun etkilerinden faydalanabilirsiniz.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Diş İpi Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar?

Diş İpi Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar?

Dişlerin arasındaki bakteri plaklarını temizleyen ve aynı zamanda yemek artıklarını gideren diş ipi, dişlerin tamamen arındırılmasını ve temizlenmesini sağlayan bir üründür...

Çocuklarda Lenfoma Kanseri Nasıl Anlaşılır? Belirtileri Nelerdir?

Çocuklarda Lenfoma Kanseri Nasıl Anlaşılır? Belirtileri Nelerdir?

Lenfoma; çocuklarda lösemiden sonra en fazla görülen, nedeni henüz tam olarak belirlenmemiş, Hodgkin lenfoma ve Hodgkin dışı lenfoma olmak üzere iki çeşide sahip olan bir hastalıktır...

B6 Vitamini Ne İşe Yarar? Eksikliğinin Belirtileri Nelerdir?

B6 Vitamini Ne İşe Yarar? Eksikliğinin Belirtileri Nelerdir?

B6 vitamini; vücutta depolanmayan, suda eriyen, ışığa ve alkali ortama duyarlı olan ve bağışıklık sistemi için oldukça önemli olan bir vitamindir...

Kolay ve Diyetsiz Kilo Verme Yolları Nelerdir?

Kolay ve Diyetsiz Kilo Verme Yolları Nelerdir?

Kolay kilo vermek; ağır diyetleri uygulayamayan, sürekli olarak egzersiz yapamayan kişiler için sağlıklı tüyoların yer aldığı bir programın uygulanması ile gerçekleşmektedir...