yeniloji.com
Zayıflama

Keten Tohumu Zayıflatır mı? Keten Tohumu ile Zayıflama

Henüz yorum yazılmadı
Keten Tohumu Zayıflatır mı? Keten Tohumu ile Zayıflama
Yeniloji 448 görüntüleme

Diyet denildiğinde akla ilk gelen ürünlerden birisi olarak keten tohumu zayıflama üzerinde oldukça olumlu etkiler yaratmaktadır.

Keten Tohumu Nedir? Ne İşe Yarar?

Keten tohumunun ismini çok kez duyan kişiler, bu ürünün nasıl yetiştiğini ve ne şekilde toplandığını bilmemektedir. Keten bitkisi, yaz aylarında çiçek açarken çiçeklerinin rengi genelde mavi ya da sarı olur. Akdeniz bölgesinde ve yakın doğuda 4-5 bin yıldır sürekli olarak yetiştirilen bir bitkidir. Genelde ılıman iklimleri seven bu bitki, yaz aylarının sonuna doğru tamamen olgun bir hal alarak 60 cm. uzunluğa ulaşabilmektedir. Bu bitkinin yetiştirilmesindeki amaç lifinden faydalanmak ve tohumlarını toplamaktır. Ülkemizde olduğu gibi dünyanın kalanında da keten tohumunun faydaları hakkında bilimsel gerçeklerden etkilenen çok sayıda kişi bulunur.

Keten Tohumu Zayıflatır mı?

Keten tohumu üzerinde yapılan araştırmalar keten tohumunun içerisinde oldukça yüksek seviyede omega 3 bulundurduğunu göstermektedir. Yağ asidi sınıfında yer alan omega 3 kilo vermek isteyen kişiler için son derece önemli bir maddedir. Vücut içerisine alınan yağ asitleri her zaman insanların yağ yakmasına katkı sağlamaktadır. Verilen kiloların yağlardan verilmesi son derece önemli etkiler yaratırken bölgesel olarak incelmeyi sağlayabilmektedir.

Hayatlarında hiçbir şeyi değiştirmeden yalnızca keten tohumu kullanmaya başlayan kişiler, zayıflama aşamasında belirli sorunlar ile karşı karşıya kalabilirler. Ancak keten tohumunu en doğru şekilde kullanan kişiler bunun faydasını da bolca göreceklerdir.

Keten Tohumu Nasıl Kilo Verdirir?

Keten tohumunu kullanarak fazla kilolarından kurtulmak isteyen kişilerin yapması gereken ilk işlem kendileri için uygun bir diyet listesi hazırlamaktadır. Bunun için profesyonel bir yardım da alabilen kişilerin protein ağırlıklı beslenmesi, yağlardan ve şekerden kesinlikle uzak durması gerekir. Buna ek olarak sporlarına başlayan kişiler hızlı bir şekilde kilo verebilirler. Verilen kilolar sonrasında yapılan ölçümlerde insanların kaslarından verdikleri her kilo onlara zarar vermiş olacaktır.

Keten tohumu yağdan kilo verme konusunda oldukça etkilidir. Zayıflama dönemlerinde olan kişiler düzenli olarak keten tohumu kullanırlarsa verdikleri kilolar yağlarından gidecektir. Bu sayede kişiler istedikleri vücuda çok daha rahat bir şekilde kavuşabilmektedir.

Keten Tohumu Yağının faydaları ve Kullanımı

Keten tohumu yağı omega3 ve omega6 yağ asitleri içermektedir. Bu yağ asitleri kalp sağlığının korunmasına destek vermektedir. Antioksidan özelliği bulunan bu yağ vücudun toksin maddelerden kurtulmasına, arınma ve cilt sağlığının iyileşmesine yardımcı olmaktadır. Kan dolaşımının hızlanmasına yardımcı olmaktadır. Hazımsızlığın giderilmesini sağlayarak bağırsakların daha sağlıklı çalışmasına destek olur. Tüm bunların yanında vücutta genel olarak faydalı etkiler meydana getirmektedirler.

Keten Tohumu Zayıflamak İçin Nasıl Tüketilir?

Keten tohumunu satın alan kişiler isterlerse mevcut formunda direkt olarak kullanabilmektedir. Bu tarzdaki kullanımda insanlar faydalarını görse de tam olarak verim alamamaları söz konusu olabilmektedir. Bu sebeple de uzmanlar genel olarak bu keten tohumunu öğütmeyi önermektedir. Kahve öğütücü gibi araçlar ile öğütülen bu tohumlar tamamen toz haline geldiğinde istenen şekilde kullanılabilmektedir. En basit kullanımı yoğurdun içine katılması olurken ekstra olarak zayıflama döneminde yardımcı olan ürünler de karışıma eklenebilmektedir.

Diyet dönemlerinde spordan önceki ara öğünde keten tohumu tarifleri kullanan kişiler yağ yakımını hızlandırabilir. Doğru bir şekilde kullanılan keten tohumu insanların vücutlarını istedikleri şekle sokmasına çok büyük katkılar sağlamaktadır.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Menenjit Nedir? Belirtileri Nelerdir?

Menenjit Nedir? Belirtileri Nelerdir?

Menenjit; beyin ve omuriliği saran zarın iltihaplanması sonucunda oluşan, ateş, baş ağrısı ve ense sertliği gibi belirtilerle kendini gösteren oldukça tehlikeli bir hastalıktır...

Karpuz Zayıflatır mı? Karpuz Yemek Kilo Yapar mı?

Karpuz Zayıflatır mı? Karpuz Yemek Kilo Yapar mı?

Karpuz yaz aylarının vazgeçilmez meyvesi olmasının yanı sıra vitamin ve mineral açısından da oldukça zengin bir meyvedir ve diyet listelerinde çoğunlukla tercih edilmektedir...

Zayıflama Korsesi Zayıflatırmı? Zayıflama Korseleri İşe Yarar mı?

Zayıflama Korsesi Zayıflatırmı? Zayıflama Korseleri İşe Yarar mı?

Bölgesel olarak incelmek amacıyla zayıflama korsesi kullanımı birçok kişi tarafından terci edilirken vücut için zararlı olabilmektedir...

Altın Çilek Faydaları ve Zararları Nelerdir? Nasıl Yenir? Ne İşe Yarar?

Altın Çilek Faydaları ve Zararları Nelerdir? Nasıl Yenir? Ne İşe Yarar?

Altın çilek, anavatanı Güney Amerika Peru, Kolombiya, Venezüella ve Bolivya olan, A, A1, B1, B2 ve B3 vitaminleri açısından zengin olan aynı zamanda demir, potasyum ve fosfor gibi sağlıklı bileşenlere sahip olan bir meyvedir...