yeniloji.com
Zayıflama

Keten Tohumu Zayıflatırmı? Faydaları ve Kullanımı

Henüz yorum yazılmadı
Keten Tohumu Zayıflatırmı? Faydaları ve Kullanımı
Yeniloji 1884 görüntüleme

Keten tohumu; görünüş olarak biraz kavun çekirdeğine benzer ve yüzyıllardır tercih edilen, bilinen bir bitkidir.

Keten Tohumu Nedir? İçerdiğinde Neler Var?

Akdeniz mevsiminde rahatlıkla yetişebilen ve en çok oralarda olan keten tohumu ülke geneli olarak her yerde bulmak mümkün olmaktadır. Birçok faydası olan bu bitki türü kimyasaldan uzak bir ürün olarak biliniyor.

Keten tohumu; metabolizmanın hızlanmasına destek olur ve aynı zamanda hazımsızlık, kabızlık gibi sorunların giderilmesine yardımcı olur.

Keten tohumu birçok işe yaramakta ve insan sağlığı için de önemli bir besin maddesi olmaktadır. Omega3 açısından oldukça zengin olan bu ürün zayıflama desteği ile de biliniyor. Birçok bayanın diyet listesinin ilk unsuru olan bu ürün ile zayıflayanlar kalıcı kilo verdiklerini ve daha sonrasında dikkat etmeleri ile de geri almadıklarını dile getirmekteler.

Keten Tohumunun Faydaları Nelerdir?

Öncelikle sizlere keten tohumunun ne türlü faydaları var kısaca onlara değinmek istiyoruz. En başta da belirttiğimiz gibi keten tohumu zengin içeriği ile birçok sağlık sorunu için de bulunmaz bir nimet olmaktadır. Özellikle; kalp sağlığına, hazımsızlığa, kolesterolü dengelemeye, erken menopoza girmeyi engeller, içerisinde A, K, D, E vitaminleri bulunmaktadır. Bu yüzden sadece diyet için değil normal zamanda da kullanmak gerekiyor. Özellikle insan sağlığı için etkisi büyük olan bu tohumu illaki kullanmalı ve yeme alışkanlığı edinmeliyiz. Fakat zengin içeriği olduğu için fazla tüketim yapıldığı zaman kilo almaya neden olabilir. Bu yüzden kullanım dozu oldukça önemlidir.

Keten Tohumu Zayıflatır mı? Kilo Verdirir mi?

Metabolizmanın hızlanmasına destek olan keten tohumu hazımsızlık ve kabızlık gibi problemlerin giderilmesine destek olmaktadır. Kan şekerini dengeleyerek şeker ve çikolata yeme isteğini azaltarak gün içerisinde daha fazla kalori alımının önüne geçer. Diyet yaparken kilo vermeye destek olan bu bitk, spor yaparken daha hızlı yağ yakmayı sağlamaktadır.

Diyetsiz hiçbir zayıflama destek ürünlerinin faydasını göremez ve etkisini alamazsınız. Öncelikle kilo vermek için yeme alışkanlığınızı değiştirmeli ve yeni bir yaşam için ilk adımları da yine bu yönde atmalısınız. Birçok kişi keten tohumu ile zayıflamış olsa da bu sadece keten tohumu sayesinde yapmamış ve yediklerine de dikkat ederek yapmışlardır. Ayrıca spor da zayıflamak için önemlidir. Öncelikle zayıflarken sarkma sorununu engeller ve sıkılaşarak kilo vermenizi ve daha fazla kalori yakmanızı sağlar.

Keten Tohumu Kullanımı Nasıl Olur?

Yağ oranı yüksek olduğu için fazla kullanmamaya ve ölçülü kullanmaya dikkat etmelisiniz. Bunun yanı sıra en doğru kullanım şekli ise; yoğurt ile kullanmak olacaktır. 3 kaşık yoğurdun içine 1 tatlı kaşığı keten tohumu hem sindirimi kolaylaştıracak hem de yağ yakmanızı sağlayacaktır. Keten tohumunu rahatlıkla her yerde bulabilirsiniz. Özellikle aktarlarda bulabileceğiniz bu ürünü bazı özel ve büyük marketlerde de bulmak mümkün olmaktadır. Ayrıca ürünü internet üzerinde de sipariş verebilirsiniz. Özellikle bayanlar bu ürünü zayıflamak için çok fazla kullanmakta ve etkisini de kısa zamanda diyet ile almaktalar. Fakat diyetsiz hiçbir şekilde kilo verilemeyeceğini söylemekte de fayda bulunuyor.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Duruş Bozukluğu İçin Korse Kullanımı

Duruş Bozukluğu İçin Korse Kullanımı

Duruş bozukluğu; zaman içerisinde omurgada eğrilik meydana getiren ve kamburluk, skolyoz gibi hastalıkların oluşmasına zemin hazırlayan bir durumdur...

Maydanoz Kürü Nasıl Yapılır? Nasıl Zayıflatır? Faydaları ve Zararları

Maydanoz Kürü Nasıl Yapılır? Nasıl Zayıflatır? Faydaları ve Zararları

Maydanoz kürü; mucize yeşil bitkilerden yapılan kürlerde üst sıralarda yer alan ve vücut için çok önemli faydalar gösteren besleyici bir karışımdır...

Alıç Sirkesi Faydaları ve Zararları Nelerdir? Nasıl Kullanılır?

Alıç Sirkesi Faydaları ve Zararları Nelerdir? Nasıl Kullanılır?

Alıç sirkesi; zayıflamaya yardımcı olan doğal içerikli bir karışımdır...

Sigara İçmek ve Akciğer Hastalıkları Arasındaki İlişki Nedir?

Sigara İçmek ve Akciğer Hastalıkları Arasındaki İlişki Nedir?

Sigaranın solunum sistemi kullanılarak tüketilmesi direkt olarak bu sistemin elemanları ile bir ilişki içerisinde olmasına sebep olurken bu durum hastalıkların en büyük nedenleri arasında sigaranın da sayılmasını sağlamaktadır...