yeniloji.com
Bakım

Koltuk Altı Kararmasına Ne İyi Gelir? Kesin Çözüm ve Maske Önerileri

Henüz yorum yazılmadı
Koltuk Altı Kararmasına Ne İyi Gelir? Kesin Çözüm ve Maske Önerileri
Yeniloji 359 görüntüleme

Genel olarak koyu tenli kişilerde rastalnılan koltuk altı kararması, deodorant, epilasyon kremleri ve aşırı terleme gibi durumlarda ortaya çıkabilen bir durumdur.

Koltuk Altı Kararması Nedir?

Bayanlarda olukça sık görülen koltuk altı kararması problemi sosyal hayatlarını çok ciddi biçimde etkiliyor. Koltuk altlarında küçük siyah lekeler oluşmaya başlayan bayanlar bundan son derece rahatsız olurken seçtikleri kıyafetlere de ayrıca özen göstermek zorunda kalıyorlar. Bu aşamada kolsuz kıyafetleri giymeleri mümkün olmazken kısa kollu kıyafetler dahi büyük sorunların oluşmasına sebep olabiliyor. Bu sebeple de bayanlar bu sorunu çözmeden istedikleri kıyafetleri giyemiyorlar.

Koltuk altında oluşan kararmaların birçok farklı sebebi olurken çözümünde de bayanlara alternatifler sunuluyor. Bu sorunun sebebi olarak 4 ana etmen gösterilirken çözümünde 9 farklı yoldan birisi izlenerek sorunlar tamamen çözüme kavuşuyor.

Koltuk Altı Kararmasının Nedenleri Nelerdir?

Koltuk altının koyulaşması rahatsızlığının ortaya çıkmasında ilk olarak tıraş olmak sebep olarak gösteriliyor. Çok fazla sıklıkta koltuk altlarını tıraş eden bayanlarda bu bölgedeki kıllar çok daha kalın ve sık çıkıyor. Bu durum bir süre sonra bölgenin kendine has koyu bir renk kazanmasına sebep oluyor. Bu durumda da koltuk altları normalden daha koyu renkte görülüyor. İkinci sebep olarak bu bölgede yaşanan aşırı sürtünme geliyor. Herhangi bir sebeple kollarını sürekli olarak hareket ettiren kişilerin bu bölgesinde sürtünme varsa sürtünen deri bir süre sonra kalınlaşmaya başlıyor. Bunun sonrasında da kişilerin derisinde koyulaşmalar meydana geliyor.

Belirli meslek gruplarında çalışan bayanlarda bu sebep oldukça sıklıkla görülebiliyor. Bayanlardaki ani hormon değişiklikleri koltuk altı kararmasına sebep oluyor. Genelde hamile olan bayanlarda bu sorun görülebiliyor. Ani olarak bayanların vücut içerisindeki hormon durumu değiştiğinden kişilerin koltuk altı bölgesinde koyulaşmalar meydana gelebiliyor. Hormon değişikliği vücudun melanin üretimine sebep olurken bu da farklı noktalarda lekeler olarak gün yüzüne çıkıyor.

Koltuk Altı Kararmasına Ne İyi Gelir?

Genel olarak uygun yer olarak koltuk altını seçiyor. Son olarak bakteriler kişilerin vücudunda kararmalara sebep olabiliyor. Koltuk altları da düzenli olarak terleyebilen bölgeler arasında yer aldığından bakteriler için son derece uygun bir ortam oluyor. Bu ortamı kullanarak uzun süre hayatta kalan bakteriler belirli bir süre sonra bu bölgede kararmaların başlıca sebebi haline geliyor. Bu sorunun üstesinde gelmek için limon önemli bitkisel çözümlerden birisidir. Banyodan önce kalın bir limon dilimiyle koltuk altı ovulup banyo sonrasında nemlendirici kullanılabilir. Buna ek olarak limon suyuna bal ve zerdeçal katılarak macun kıvamında bir karışım elde edilir. Bu karışım da koltuk altına sürüldükten sonra 10 dakika beklenip yıkanırsa sorunu çözebilir.

Patates ile koltuk altının ovulması kararmaları önlemek ve geçirmek için etkili bir yöntemdir. Günde 5-10 dakikalık işlemler yeterli olabilir. Limon suyu ve zerdeçalın içerisine salatalık suyu da eklenerek bir karışım elde edilir. Bu karışımda sorunun üstesinden gelecektir. Limon suyuna şeker katıldıktan sonra koltuk altları ovulabilir. Bu yöntemde şeker tanecikleri koltuk altında hissedilirken üst derinin biraz soyulmasını ve bölgenin beyazlamasını sağlayacaktır.

Koltuk Altı Kararmasına Çözüm ve Maske

Karbonat ve su karıştırılarak macun haline getirilirken bu macun kıvamındaki karışımda sorunun gitmesinde etkili olacaktır. Kurutulan portakal kabukları rendelenerek toz haline getirildikten sonra içerisinde süt ve gül suyu eklenerek bir karışım elde edilir. Bu karışım koltuk altı kararması üzerinde etkili olacaktır. Süt ya da belirli yağlarla yapılan düzenli masajlar da koltuk altı kararmasının önüne geçen önlemlerden birisi olarak gösterilir. Son olarak kişiler nohut unu kullanımını tercih edebilirler. Bu unun içerisine limon suyu ve zerdeçal eklenerek daha önceki çözümlere benzer bir karışım elde edilir ve bu karışım koltuk altlarına düzenli bir biçimde uygulanmaya başlar. Bu yöntemlerin tamamı kısa sürede sonuç verecektir.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Altın İğne Tedavisi Nedir? Nasıl Yapılır? Fiyatı Ne Kadar?

Altın İğne Tedavisi Nedir? Nasıl Yapılır? Fiyatı Ne Kadar?

Altın iğne tedavisi; cildin yenilenmesini sağlayan, kalıcı olarak cilt lekelerinin giderilmesine destek olan ve bir uygulamadır...

Hibiskus Çayı Nedir, Nasıl Yapılır? Hibisküs Çayı ile Zayıflayanlar

Hibiskus Çayı Nedir, Nasıl Yapılır? Hibisküs Çayı ile Zayıflayanlar

Hibiskus, parlak pembe kırmızı çiçekleriyle oldukça güzel görünen hoş kokulu tropikal bir bitkidir ve genel olarak çay şeklinde tüketilmektedir...

Bağırsak Kanseri Nedir? Neden Olur? Belirtileri ve Tedavisi

Bağırsak Kanseri Nedir? Neden Olur? Belirtileri ve Tedavisi

Kanser türleri, yaşadığımız dönemin en ciddi hastalıklarından olurken bağırsak kanseri de bu hastalık türlerinden birisidir...

Sarı Nokta Hastalığı Nedir? Tedavisi Var mı? Belirtileri ve Sebepleri

Sarı Nokta Hastalığı Nedir? Tedavisi Var mı? Belirtileri ve Sebepleri

Sarı nokta hastalığı; makula dejenerasyonu olarak da nitelendirilen, ileri yaşlarda ortaya çıkarak merkezi görme kaybının yüksek oranda seyretmesi durumu olarak tanımlanan bir rahatsızlıktır...