yeniloji.com
Yaşam

Maskülen Makyaj Nasıl Yapılır? Modelleri Nelerdir?

Henüz yorum yazılmadı
Maskülen Makyaj Nasıl Yapılır? Modelleri Nelerdir?
Yeniloji 1878 görüntüleme

Maskülen makyaj; yüz görünümünde erkeği andıran sert bir görünümün yakalanması için uygulnan bir trenddir.

Maskülen Makyaj Ne Demek?

Fransızca bir kelime olan maskülen erkek anlamına gelmektedir. Son yıllarda moda trendi olarak kullanılan bu kelime daha erkeksi giyinmek ve o şekilde görünmek için uygulanan bir stildir. Bu moda trendi kadınlar, erkek kıyafetlerinin kendi vücutlarına göre hazırlanmış olanlarını giymektedir. Kadın kıyafetleri daha erkeksi çizgilerle hazırlanır ve giyildiği zaman erkeksi bir hava meydana getirir. Bu görünümü tam anlamı ile elde etmek için makyaj da önemlidir.

Maskülen makyaj; kadınların maskülen giyim tarzı içinde tam bir uyum yakalaması için uygulanmaktadır.

Kadınların bol ceket giymesi ve üzerinde kravat takması maskülen tarzın en net ve anlaşılır örneğidir. Bu tarzda giyim kadar makyaj da önemlidir. Kıyafetiniz ile birlikte ne derece maskülen gözükmek istediğinize bağlı olarak makyajınızı ya da aha sade ya da abartılı olarak yapabilirsiniz. Bu makyaj uygulamasında kıyafette olduğu gibi yüzde de aynı havayı yansıtma fikri yatmaktadır. Bu nedenle makyajı uygularken kullanmış olduğunuz renk tonlarına özen gösteriniz.

Maskülen Makyaj Nasıl Yapılır?

Bu makyajı uygulamak için öncelikle ten renginizle uyumlu bir fondöteni eşit bir şekilde yüzünüze sürünüz. Göz kapaklarınızın üzerine de sürmeyi unutmayınız. Ufak bir ayrıntıyı belirtmek gerekir ki; fondöten sürmeden önce baz kullanmayı unutmayınız. Cildinize zarar gelmemesi için baz kullanımı oldukça önemlidir. Fondöteni düzgün bir şekilde sürdükten sonra elmacık kemiklerinin altına allık ya da cildinize göre daha koyu bir rengi olan pudrayı sürünüz. Allık sürerken maskülen görünme derecesine göre koyu ya da daha açık şekilde uygulama sağlayabilirsiniz. Sürmüş olduğunuz allığı çene çizgisine doğru da uygulayınız. Hatta çene ve dudaklara da sürünüz. Eğer boynunuz gözüküyorsa allık sürmeyi unutmayınız.

Kaş ve göz makyajı ikinci adım olarak kabul edilmektedir. Kaş renginize uygun bir kalem ile kaşlarınızı boyayınız. bu ifadenizin daha güçlü olmasını sağlamaktadır. Fakat aşırıya kaçmamak gerekmektedir. Daha sonra gözlerinizin üzerinde hafif koyu tonlarda far kullanınız. Makyajda aşırıya kaçmamak önemlidir.

Maskülen Makyaj Modelleri Nelerdir?

Normal bir makyaj uygulamasına göre çok farklı özellikler sunan ve görüntü açısından da farklı birtakım detaylara sahip olan maskülen makyaj modelleri genel olarak aynı şekilde yapılsa da bazısında ruj daha belirgin bazısında ise far daha belirgin olabilmektedir. Genel olarak abartıya kaçmadan ve erkeksi bir vurgu yapılarak makyaj uygulanmalıdır. Bu tarzda pek çok model bulunmaktadır. Dilerseniz inceleyerek sizler de uygulayabilirsiniz.

Maskülen Tarz Nasıl Olur?

Sert ve erkeksi bir görünüm sağlayan maskülen tarz, erkek kıyafetlerinin bayanlara özel olarak yeniden tasarlanması şeklinde oluşmaktadır. Bu tarzı yakalamak için giyim, saç, makyaj ve ayakkabılar en önemli detaylardır. Her birinin birbiri ile uyum içerisinde olması gerekmektedir. Kadınlarda son yıllarda trend haline gelen bu tarz oldukça çekici bir görünüm sağlamaktadır.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Kalp Büyümesi Nedenleri Nelerdir? Neye Yol Açar?

Kalp Büyümesi Nedenleri Nelerdir? Neye Yol Açar?

Kalp büyümesi; kardiyomiyopati olarak da bilinen, kalbin normalden daha fazla çalışması ve kan pompalaması, kalp kaslarının zarar görmesi gibi durumlar nedeniyle ortaya çıkan bir rahatsızlıktır...

Gastrit Diyeti Nasıl Yapılır? Gastrit Hastaları Ne Yemeli, Ne Yememeli?

Gastrit Diyeti Nasıl Yapılır? Gastrit Hastaları Ne Yemeli, Ne Yememeli?

Gastrit diyeti; midesinde gastrit rahatsızlığı olanların semptomlarının hafifletilmesi için uygulanan bir yöntemdir...

Squat Nedir? Nasıl Yapılır? Yapanlar ve Çeşitleri

Squat Nedir? Nasıl Yapılır? Yapanlar ve Çeşitleri

Türkçe'de çömelmek anlamına gelen squat, özellikle karın, kalça ve bacak için oldukça şekillendirici bir vücut geliştirme hareketidir...

Parmakları Daha İnce ve Uzun Göstermek İçin Ne Yapılır?

Parmakları Daha İnce ve Uzun Göstermek İçin Ne Yapılır?

Parmakları daha ince göstermek için birtakım basit teknikler bulunmaktadır...