yeniloji
Zayıflama

Matcha Çayı Nedir? Maça Çayı Kullanımı, Faydaları, Zararları

Kilolarından kurtulmak için bitki çaylarından destek almayı düşünen kişiler matcha çayı ile birlikte bunu rahatlıkla gerçekleştirebilmektedir.

9 yorum yazıldı
Matcha Çayı Nedir? Maça Çayı Kullanımı, Faydaları, Zararları
Yeniloji 1964 görüntüleme

Kilolarından kurtulmak için bitki çaylarından destek almayı düşünen kişiler matcha çayı ile birlikte bunu rahatlıkla gerçekleştirebilmektedir.

Matcha Çayı Nedir? Maça Çayı Ne İşe Yarar?

Vücudunun görünümünden hoşlanmayan ve sürekli olarak fazla kilolarından yakınan kişiler, kısa süre içerisinde istedikleri form düzeyine ulaşmak istiyor. Bu aşamada yapmaları gerekeni çok iyi bilen kişiler, diyetlerine başlayarak günlük aldıkları kalori miktarını çok daha düşük bir seviyeye çekiyor. Diyetlerini yapmaya başlayan kişiler, metabolizma hızlarını yükselterek çok daha hızlı bir şekilde kilo vermek isterse maça çayı gibi doğal ürünleri kullanabiliyor. Japonya'da üretilen bu çay, tüm dünyaya yayılırken muhteşem rengi ile birlikte milyonlarca insan tarafından kullanılıyor. Etkileri düzenli kullanımda ortaya çıkarken çok daha kısa sürede insanlar istedikleri kiloya ulaşabiliyorlar.

Matcha tozu, çay olarak tüketildiği gibi aynı zamanda ekmek, pasta, kurabiye, kek, dondurma ve çeşitli içeceklerin yapımında da kullanılabilir.

Maça Çayı Kullanımı Nasıldır? Nasıl Zayıflatır?

Ülkemize siyah çay, düzenli olarak tüketilirken demleme yöntemi ile hazırlanarak önümüze gelmektedir. Bu sebeple de insanlar, bitki çaylarının tamamını bu yöntem ile hazırlama eğiliminde olurlar. Ancak maça tozu demleme yönteminden farklı bir şekilde hazırlanarak kullanılıyor. İlk olarak insanların içme suyu tercih etmesi ya da çeşme suyunu kaynattıktan sonra 1 dakika kadar dinlendirmesi gerekiyor. Hazırlanan suyun içerisine 1 fincan kadar matcha çayı atılarak karışım hazır hale getiriliyor. Toz halinde olan maça çayının tamamen karıştığından emin olunması gerekirken sonrasında güvenli bir şekilde tüketilebiliyor. Uzmanlar, günde 2 bardak tüketmenin yeterli olacağını belirtiyorlar.

Maça Çayının Faydaları Nelerdir?

Maça çayı kullanımını gerçekleştiren kişilerin bekledikleri faydaların başında zayıflama gelir. Ancak, maça çayının tek başına zayıflatma etkisi bulunmaz. Bu çayın zayıflamaya katkı sağlaması için diyet ile birlikte kullanılması gerekmektedir. Eğer insanlar, diyet dönemlerinde bu çayı kullanırlarsa, kullanmayan kişilere nazaran çok daha fazla kilo vermeyi başaracaklardır. Bunun yanı sıra hastalıklar üzerinde de oldukça etkili bir ürün olduğu söylenebilir. İçerisinde yer alan maddeler sayesinde antioksidan etki göstermektedir. Vücuttaki toksinlerin atılmasını sağlayan bu karışım, aynı zamanda hücre üretimini arttırmaktadır. Bu sayede cilt üzerinde muhteşem faydalar gösterebilmektedir. Unutkanlık sorununa karşı da tercih edilebilecek olan ürünler arasında yer almaktadır.

Maça Çayının Zararları ve Yan Etkileri Nelerdir?

Bu ürünün günlük kullanımının 2 bardak olması gerekmektedir. Daha fazla zayıflamak için günde bu miktarın üzerine çıkan kişiler, matcha çayı kullanımından zarar görmeye başlayabilirler. 2 bardaktan daha fazla içen herkeste bu zararların oluşma şartı bulunmamaktadır. İnsanların bünyesin burada en önemli etmen olarak görülür. Maça çayını normalden daha fazla kullanan kişilerde ilk olarak sindirim sistemi problemleri kendisini göstermektedir. Bunun yanı sıra karaciğer ve böbreklerde gerçekleşen fonksiyonlarda da bozulmalara sebep olabilmektedir. Bu sebeple de böbrek ve karaciğer rahatsızlığı olan kişilerin doktorlarına danışarak matcha çayı tüketmesi önerilmektedir. Doğru kullanıldığında zararları ortaya çıkmayan matcha çayı insanların istedikleri kiloya daha kısa bir süre içerisinde inmesinde çok etkili olabilmektedir.

Matcha çayını alırken çok ucuz sahte ürünlere itibar etmemenizi öneriyoruz. İnternetten satın alırken orjinal satış yapan sitelerden almaya dikkat ediniz.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 9 yorum )
Çiğdem Özmen

Maça çayı kilo vermek için birebir arkadaşlar hele ki biraz da yediklerinize dikkat edebilirseniz çok kısa bir sürede oldukça fazla kilo verebilirsiniz.

28 Mart 2019 Perşembe cevapla
Selda Kiraz

maça aç karına mı tok karına mı tüketilmeli? internetten araştırdım ama herkes kafasına göre bir şeyler yazmış doğru bir bilgi bulamadım zayıflamak için nasıl kullanmak gerekiyor

28 Mart 2019 Perşembe cevapla
2 cevap
serpil acar

selda hanım aç karına kullanırsanız tok tutar daha az yersiniz ben öyle kullanıyorum işe yarıyor

28 Mart 2019 Perşembe cevapla
melisa akça

resmi satış sitesinden almıştım kullanımla ilgili bilgileri aktarmak için aradıklarında aç karına kullanırsanız daha iyi olur demişlerdi

29 Mart 2019 Cuma cevapla
Esin Şeker

Eczanelerde satılıyor mu arkadaşlar. Bazı marketlerde satılıyor ama fiyat çok düşük içinde kim bilir ne var. Benim bildiğim maça pahalı bir şey çok ucuz çaylarda bir hile vardır diye düşünüyorum o yüzden eczaneden güvenilir bir yerden almak istiyorum

28 Mart 2019 Perşembe cevapla
Tuğba Budak

birkaç gündür forumlarda kullananların yorumlarını okuyorum pek şikayet görmediğim gibi zayıflayanların yorumları oldukça fazla önemli olan memnun olanların fazla olması bence bu nedenle işe yaradığını düşünerek 6 kutu sipariş verdim heyecanla gelmesini bekliyorum

01 Nisan 2019 Pazartesi cevapla
sengul yildiz

maca 1 ayda ne kadar zayiflatir 10 kilo kadar zayiflamam lazim bu kilolari vermek için kac paket ismarlamam gerekiyor

09 Nisan 2019 Salı cevapla
1 cevap
Kübra Özcan

matcha yeşil çay sayesinde 1 buçuk ayda 9 kilo verdim. 1 paketi 10 günlüktü 5 kutu kullandım. zaten alacaksan 1 kutu alma pahalıya geliyor 5 kutu alınca fiyat çok düşüyor

22 Nisan 2019 Pazartesi cevapla
Derya İnan

matcha için doktorlar ve diyetisyenler ne diyor arkadaşlar hiç diyetisyen tavsiyesi ile kullanan var mı internette zayıflayan çok kişi var ama ne kadar sağlıklı bir zayıflama yöntemi ben açıkçası emin olamıyorum ama bir yandan da acil kilo vermem lazım

16 Nisan 2019 Salı cevapla