yeniloji.com
Zayıflama

Pirinç Yutarak Zayıflamak Zararlımı? Pirinç Yutmak Kilo Verdirir mi?

Henüz yorum yazılmadı
Pirinç Yutarak Zayıflamak Zararlımı? Pirinç Yutmak Kilo Verdirir mi?
Yeniloji 581 görüntüleme

Çok büyük bir efor sarf etmeden kilo vermek isteyen kişiler pirinç yutarak zayıflama işlemini uygulamaktadır.

Pirinç Yutarak Zayıflama Yöntemi Nedir?

İnsanların kilo vermek için diyet yapmaları mecburidir. Diyet yapmadan bir kişinin kilo vermesi çok mümkün olan bir durum olmaz. Bu aşamada insanların diyet listelerini hazırlaması ve ellerinden geldiği seviyede buna uyması gerekir.

Diyet listelerinde insanların aç kalma şartı bulunmamaktadır. Doğru bir şekilde uygulandığında insanlar aç kalmadan kilolarından kurtulabilirler. Bu aşamada bazı insanlar diyetlerine uymakta zorluk yaşarken pirinç yutarak zayıflama yöntemi burada devreye girmektedir. İnsanlar her gün belirli bir miktarda pirinç yutarak tokluk hissini oluşturmaktadır. Bu şekilde de kilolardan kurtulmak mümkün olabilir.

Pirinç Yutarak Nasıl Kilo Verilir?

Bu uygulama 2 ay boyunca devam eden ve oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirilen bir uygulamadır. Pirinç yutarak zayıflama yönteminde kişiler pirinç adetlerini saymalı ve günlere göre dağıtmalıdır. Bu yönteme günde 1 adet pirinç tanesi tüketip üzerine içilen su ile başlanmaktadır. Her geçen gün pirinç adedi sayısı 1 adet arttırılmaktadır. Bu sayede 30 adede gelen pirinç taneleri sonrasında birer birer azaltılmaya başlanır ve sıfırlanır. Bu süreç 60 gün, yani 2 ay sürmektedir. Pirinç yutarken büyük bir bardakta ılık su kullanımı gerekli olmaktadır.

Pirinç Yutmak Kilo Verdirir mi?

Gün içerisinde aldıkları besinlere hiç dikkat etmeyen kişiler, pirinç yutarak kilo verme işlemini gerçekleştiremezler. Kilolarından kurtulmak isteyen kişilerin yağlardan ve şekerlerden uzak durması şarttır. Aksi takdirde kilolarından kurtulmaları da onlar için bir hayal olur. Bu aşamada insanlar gün içerisinde diyetlerine sadık bir şekilde devam ederken bu yöntemi uygularlarsa süreci desteklemiş olacaklardır.

Pirinç yutmak insanlarda tokluk hissini arttırırken insanların diyetlerine çok daha rahat bir biçimde uymasını sağlamaktadır. Bazı kişiler bu pirinçler sayesinde diyetlerinde yer alanda da az miktarda besin tüketmeye başlar. Bu şekilde istenen kilolara çok daha kısa bir süre içerisinde dönmek mümkün olmaktadır.

Pirinç Yutarak Zayıflamak zararlı mı? Doğru mu?

Ülke mutfağımızda pirinç en önemli ürünler arasında yer almaktadır. Sofraların vazgeçilmesi olan pilavın ana maddesi olan pirinç diğer birçok yemeğin içerisinde de tercih edilmektedir. Ancak pirinç yutarak zayıflama yönteminde pirinçler çiğ olarak vücuda alınmaktadır. Bu durum da insanlarda zararlarının olup olmadığı konusunda endişelere sebep olur. Uzmanlar, çiğ pirinç tüketmenin herhangi bir zararı olmadığını belirtmektedirler.

Uygulaması çok kolay olduğu için pirinç yutarak zayıflama yöntemi insanlar tarafından tercih edilebilmektedir. Ekstrem bir durum söz konusu olmadığında da herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Eğer insanların nişastaya ya da pirince bir alerjileri bulunmuyorsa bu yöntem tamamen zararsızdır. Herhangi bir alerjik reaksiyonu olan kişiler bu dönemlerine kadar bunun farkına varmış olacakları için bu yöntemi uygulamaktan kaçınmalıdır.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Yürüyüş Zayıflatır mı? Kilo Vermek İçin Nasıl Yürüyüş Yapılmalı?

Yürüyüş Zayıflatır mı? Kilo Vermek İçin Nasıl Yürüyüş Yapılmalı?

Kilo vermek için sürekli olarak önerilen yürüyüş zayıflatır mı sorusunun yanıtı belirli şartlar altında olumlu olmaktadır...

Korse Basenleri İnceltir mi? Korse ile Basen Şekillendirme

Korse Basenleri İnceltir mi? Korse ile Basen Şekillendirme

Korse; kalça ve göbek bölgesinin toparlanmasını, basen bölgesinin incelmesini ve vücudun normal haline göre daha zayıf gözükmesini sağlayan bir iç giysidir...

Omad Diyet Listesi Nedir? Günde Tek Öğün Diyeti ile Kaç Kilo Verilir?

Omad Diyet Listesi Nedir? Günde Tek Öğün Diyeti ile Kaç Kilo Verilir?

Omad diyeti; one meal a day şeklinde açılımı olan ve günde sadece 1 öğün yemek yemeye dayanan bir kilo verme yöntemidir...

Hindiba Kahvesinin Faydaları Nelerdir? Kilo Vermek İçin Nasıl İçilir?

Hindiba Kahvesinin Faydaları Nelerdir? Kilo Vermek İçin Nasıl İçilir?

Hindiba kahvesi; kan şekerindeki dalgalanmaların düzenlenmesine ve sindirim sisteminin daha hızlı çalışarak vücuttaki fazla yağların dışarı atılmasına destek olan düşük kalorili bir içecektir...