yeniloji.com
Diyet

Sirtfood Diyeti Nedir? Sirtüin Diyet Nasıl Yapılır? Yapanlar ve Zayıflayanlar

Henüz yorum yazılmadı
Sirtfood Diyeti Nedir? Sirtüin Diyet Nasıl Yapılır? Yapanlar ve Zayıflayanlar
Yeniloji 1909 görüntüleme

Sirtfood diyeti; dünyaca ünlü isimler tarafından uygulanan, sirtuin ismi ile bilinen proteinler ile uygulanan bir zayıflama programıdır.

Sirtfood Diyeti Nedir, Ne Demek?

Hücrelerin hasar görmesini engelleyen ve sağlığını korumaya destek olan sirtuin proteini içeren bir diyet olan sirtfood diyeti, sağlıklı bir şekilde zayıflamaya ve bunun yanında yaşlanmaya karşı etkilerin oluşmasına destek olan bir beslenme programıdır. Bitkilerden alınan proteinler ile birlikte vücutta zayıflama genlerinin harekete geçmesini sağlayan bu diyet programı hem kilo vermeyi hem vücutta iltihaplanma gibi durumların giderilmesini hem bağışıklığın güçlenmesini hem de yaşlanma karşıtı etkilerin oluşmasını sağlamaktadır.

Sirtfood diyeti bitki bazlı proteinler ile vücutta sirtuin artışının sağlanmasına destek olan ve metabolizmanın düzenlenmesine destek olan bir zayıflama yöntemidir.

Vücuttaki en önemli görevi hücrelerin korunmasına yönelik olan sirtuin proteinleri aynı zamanda metabolizmanın hızlanmasına ve yağ yakımının artmasına destek olmaktadır. Bu özelliği sayesinde hem sağlıklı bir şekilde kilo vermenin hem de uzun yaşamın sırrı olarak gösterilmektedir. Bu diyeti uygularken kalori kısıtlaması uygulanmaktadır. Kalori kısıtlaması ile birlikte ise zayıflama genlerinin aktif olması sağlanır. Böylece sağlıklı kilo verimi ortaya çıkar.

Sirtüin Diyet Nasıl Yapılır?

Bitki bazlı proteinlerin vücuda alınmasını sağlayan sirtüin diyet listesi yiyeceklerini aşağıdaki gibi belirtebiliriz:

  • Kara lahana
  • Soğan
  • Maydanoz ve roka
  • Kara buğday
  • Zeytinyağı
  • Yeşil çay
  • Çilek ve yaban mersini
  • Kahve
  • Bitter Çikolata
  • Zerdeçal

gibi besinlerin tüketilmesi önerilmektedir. Bu diyet toplamda 3 hafta süreyle uygulanmaktadır. İlk diyeti uyguladıktan sonra tekrar etmek istiyorsanız mutlaka ara vermeniz gerekmektedir. İlk 3 gün diyetin en ağır süreci olarak belirtilmektedir. Bu süreçte alacağınız kalori miktarı oldukça sınırlıdır. İlk günler günde sadece 1000 kalori alabilirsiniz. Bunun üzerine kesinlikle çıkmamalısınız. Ayrıca bol miktarda yeşil detoks sularının içilmesi önerilmektedir. İlk 3 günün ardından 4 gün boyunca günde sadece 2 öğün beslenmelisiniz. Ayrıca bu süreçte en fazla 1500 kalori alabilirsiniz. Bu süreçte yine yeşil detoks sularından ve bahsedilen listedeki yiyeceklerden tüketmelisiniz. Genel olarak ilk 1 haftalık süreçte 7 kiloya kadar zayıflama sağlanabilmektedir. Geri kalan 2 haftalık süreçte 3 öğün yemek yiyebiliyorsunuz. Fakat tüketilen yiyeceklere dikkat etmeli ve sirtuin içeren gıdaları yemeye ve detoks sularını içmeye devam etmelisiniz.

Sirtfood Diyetinin Zararları Var mı?

Pek çok diyet programına göre oldukça sıkı bir program olan sirtfood diyet, kronik hastalığı olanlar tarafından uygulanmamalıdır. Eğer devamlı olarak bir ilaç kullanılıyorsa öncesinde mutlaka doktordan bilgi alınmalıdır. Vücudunuz alerjik reaksiyonlara sahipse uygulamamanız ya da diyeti yapmadan önce uzman bir doktordan bilgi almanız gereklidir. Bunların yanı sıra sirtuin içeren besinlerin aşırı tüketilmesi de zararlıdır. Bu nedenle mutlaka dengeli tüketim sağlayınız.

Sirtfood Diyet Yapanlar ve Zayıflayanlar

Pek çok kişini tercihi haline gelen ve kahve, bitter çikolata gibi besinlerin serbest olması etkisi ile birçok kişi tarafından uygulanan sirtfood diyet dünyaca ünlü isimler tarafından da uygulanmaktadır. Sizler de dilerseniz bu zayıflama yöntemi ile etkili bir şekilde kilo verebilirsiniz.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Şok Diyetler Zararlı mı? İşe Yarar mı?

Şok Diyetler Zararlı mı? İşe Yarar mı?

Şok diyet, kısa sürede ve etkili şekilde yapılan diyetlerdir...

Parmak Arasında Mantar Neden Olur? Parmak Arası Mantarı Nasıl Geçer?

Parmak Arasında Mantar Neden Olur? Parmak Arası Mantarı Nasıl Geçer?

Erkeklerde daha sık görülen parmak arasında mantar problemi ayakların karanlık ve nemli ortamlarda çok fazla kalmasından dolayı ortaya çıkmaktadır...

Kilo Verdiren Detox İçeceği, Suyu, Çayı ve Diyeti

Kilo Verdiren Detox İçeceği, Suyu, Çayı ve Diyeti

Kilo verdiren detox içeceği ile birlikte fazla kilolardan kurtulurken aynı zamanda vücuttan ödem ve toksin madde atımı da sağlanabilir...

Ramazanda Nasıl Zayıflarım? Oruç Tutarak Zayıflanır mı?

Ramazanda Nasıl Zayıflarım? Oruç Tutarak Zayıflanır mı?

Ramazan ayında zayıflamak için, dengeli ve sağlıklı beslenme ile birlikte basit egzersizler uygulayarak sindirim sisteminin düzenlenmesini sağlayabilirsiniz...