yeniloji.com
Diyet

Yeşil Elma Diyeti ile 2 Haftada 10 Kilo Verilir mi? Kilo Verenler ve Zayıflayanlar

Henüz yorum yazılmadı
Yeşil Elma Diyeti ile 2 Haftada 10 Kilo Verilir mi? Kilo Verenler ve Zayıflayanlar
Yeniloji 36 görüntüleme

Yeşil elma diyeti; bağışıklığın güçlenmesine destek olan ve içerisinde bulunan lifler sayesinde tok tutucu bir etki meydana getiren zayıflama ve beslenme programı olarak nitelendirilmektedir.

Yeşil Elma Diyeti ile 2 Haftada 10 Kilo Verilir mi?

Hepimizin yakından tanıdığı yeşil elma vitamin ve mineral açısından oldukça zenin olan bir meyvedir. Elmanın çeşitlerinden bir tanesi olan bu meyve C ve vitaminlerinin yanı sıra kalsiyum, potasyum gibi mineralleri de barındırmaktadır. Yüksek oranda antioksidan içeren yeşil elma, metabolizma hızını arttıran ve bağırsak hareketlerinin düzenlenmesine yardımcı olan bir meyvedir. Bu etkilerin yanı sıra aynı zamanda toksin gibi yabancı maddelerin vücuttan uzaklaştırılmasına da destek olmaktadır.

Yeşil elma diyeti sindirim sisteminin düzenlenmesine bağlı olarak vücutta depolanmış olan yağların yakılmasına ve aynı zamanda bu süreçte vücut direncinin güçlenmesine destek olmaktadır.

Düşük kalorili bir meyve olan yeşil alma diyeti farklı şekillerde uygulanabilmektedir. 2 haftada 10 kilo verebilmek için şok etkisi meydana getiren ve 3 günlük uygulama olarak nitelendirilen diyet yöntemi uygulanmaktadır. Bol miktarda su tüketimi ile birlikte yeşil elma yemeye dayan bu diyet metabolizma üzerinde şok etkisi meydana getirerek yağ yakımı sağlanmasına etki etmektedir. Bunun yanıdna düşük kalorili besinler tüketilmesi ve fiziksel birtakım aktiviteler uygulanması gerekmektedir. Bu diyet yöntemi pek çok kişi için sağlıklı olmamakla birlikte, şok etkisinden dolayı diyet sonrasında kilo alımına neden olabilir ve hızlı kilo vermeye bağlı olarak sarkma oluşturabilir. Bu nedenle kilo veriminin uzun sürece yayılması gerekmektedir.

Yeşil Elma Diyetinin Faydaları Nelerdir?

İçerik olarak vitamin ve mineral açısından oldukça zengin olan yeşil elma ile yapılan diyet, vücutta arındırıcı bir detoks etkisi meydana getirmektedir. Bu sayede toksinlerden kurtulma sağlanır. Antioksidan açısından zengin olan yeşil elma, tehlikeli hastalıkların oluşmasına zemin hazırlayan serbest radikallerin dışarı atılmasına destek olur. Bu etki sağlığı olumlu yönde etkiler ve bağışıklığın güçlenmesine katkı sağlar.

Sindirim sisteminin düzenlenmesine ve bağırsak hareketlerinin dengelenmesine etki ederek hem yağ yakımının sağlanmasına hem de sağlıklı ve kalıcı olarak zayıflamanın oluşmasını sağlar. Yeşil elma diyeti eğer ki normal bir şekilde ve vücudu alıştırarak uygulanırsa verilen kilolar kalıcı olabilmektedir. Hazımsızlık, kabızlık ya da ödem gibi sindirim problemlerinin giderilmesini de sağlamaktadır.

Yeşil Elma Diyeti Nasıl Yapılır? Tarifi Nedir?

Sağlıklı ve kalıcı bir şekilde kilo vermek istiyorsanız yeşil elma yoğurt kürünü uygulayabilirsiniz. Elmayı minik minik doğrayıp robottan geçirdikten sonra yoğurdun içerine katıp karıştırınız. Bu basit tarifi 15 gün her gün aynı saatte tüketiniz. Böylece vücudunuz alışmaya başlayacaktır. Daha sonra ara verip tekrar başlayabilirsiniz. Vücudu kısa zamanda forma sokan bu diyet ile forma girebilirsiniz. Probiyotik etkisi sayesinde mide ve bağırsak problemleri için de faydalı olmaktadır.

Yeşil Elma Diyeti ile Kilo Verenler ve Zayıflayanlar

Sağlıklı ve etkili bir diyet olması bakımından günümüzde pek çok kişi bu diyeti uygulamaktadır. Yeşil elma diyeti ile zayıflayanlar, sağlıklı ve kalıcı forma girdikleri için oldukça olumlu yorumlar yapmaktadırlar. Dilerseniz sizler de vücudunuzu alıştırarak bu diyeti uygulayabilirsiniz.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Hamilelik Döneminde Sigara İçmek Zararlı mı? Bebeğe Zarar Verir mi? Nasıl Etkiler?

Hamilelik Döneminde Sigara İçmek Zararlı mı? Bebeğe Zarar Verir mi? Nasıl Etkiler?

Hamilelik dönemi kadınlar için yaşayacakları en büyük mucizelerden birisi olurken bu dönemde sigara tüketimi çok ciddi şekilde zarar görmelerine sebep olabilmektedir...

Parkinson Hastalığı Nedir? Belirtileri Nelerdir? Tedavisi Nasıl Yapılır?

Parkinson Hastalığı Nedir? Belirtileri Nelerdir? Tedavisi Nasıl Yapılır?

Beyinde yer alan sorunlar ile birlikte vücutta hareketlerin akıcılığının ve uyumunun sağlanamaması durumu parkinson hastalığı olarak isimlendirilmektedir...

Kilo Almanın Yolları Erkekler ve Kadınlar İçin Nelerdir?

Kilo Almanın Yolları Erkekler ve Kadınlar İçin Nelerdir?

Eğer kilonuzun normalin altında olduğunu ve kilo almanız gerektiğini düşünüyorsanız yani vücut kitle indeksiniz 18...

Sıtma Hastalığı Nedir? Belirtileri Nelerdir? Tedavi Süresi Ne Kadar?

Sıtma Hastalığı Nedir? Belirtileri Nelerdir? Tedavi Süresi Ne Kadar?

Sıtma; anopheles türünde bir sivrisineğin sokması sonucunda kana bulaşan virüs ile oluşan, insandan insana bulaşan, ara ara yükselen ateş, titreme ve terleme ile kendini gösteren bir hastalıktır...