yeniloji.com
Sağlık

Azgın Teke Otu Nedir? Faydaları Nelerdir? Nerede Satılır? Kullananlar ve Yorumları

Henüz yorum yazılmadı
Azgın Teke Otu Nedir? Faydaları Nelerdir? Nerede Satılır? Kullananlar ve Yorumları
Yeniloji 549 görüntüleme

Azgın teke otu; aynı zamanda keşiş külahı bitkisi olarak bilinen, cinsel gücü artırıcı etkisi ile bilinen, çok eski zamanlardan bu yana kullanılan bir bitki çeşididir.

Azgın Teke Otu Nedir?

Alternatif tıpta cinsel isteksizlik ve iktidarsızlık gibi problemlerinin giderilmesi için tercih edilen azgın teke otu, aynı zamanda sürekli yorgunluk hali için de kullanılan bir bitki türüdür. Afrodizyak etki meydana getiren azgın teke otu, alternatif tıpta kullanılırken aynı zamanda ilaç tedavisi yapılırken uzman doktorların kontrolü altında da kullanılabilmektedir.

Azgın teke otu birden fazla renge sahip olan, çiçekleri dökümlü duran dünyanın en faydalı ve özel otları arasında yer alan bir bitki çeşididir.

Ters bir şemsiyeye benzeyen azgın teke otu, daha çok mor ve beyaz tonları ile karşımıza çıkmaktadır. Doğada kendiliğinden yetişen bu bitki, içeriğinde yer alan bileşenler sayesinde insan sağlığı için önemli yararlar sağlamaktadır. İçeriğine baktığımızda antioksidan, antienflamatuar ve anti-kanser etkili bileşenlerin olduğunu ve bağışıklık sisteminin güçlenmesine katkı sağladığı belirtilmektedir. Azgın teke otu tozu ve tableti de bulunmaktadır. bu bitki farklı pek çok çok şekilde kullanılabilir.

Azgın Teke Otunun Faydaları Nelerdir? Ne İşe Yarar?

Zihinsel ve fiziksel anlamda birçok yararı bulunan azgın teke otu, ülkemizde alternatif tıpta yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. İlaç üretimi için de tercih edilmektedir. Azgın teke otu ne işe yarar diye bakacak olursak:

Genel olarak cinsellik sorunları için kullanılan azgın teke otu, erken boşalma, düzenli cinsel ilişkiye girememe ve iktidarsızlık giderme gibi etkilerinin yanı sıra bağışıklık güçlendirmek için de kullanılmaktadır. Azgın teke otu ne zaman etki eder diye bakacak olursak, kullanım sonrasında 1-1.30 saat içerisinde etki gösterir.

Azgın Teke Otunun Kullanımı Nasıl Olur?

İlaç sanayisinde kullanılan azgın teke otu, özellikle cinsel isteği artıran ilaçların içerisinde tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra azgın teke otu tablet olarak hazır halde bulunmaktadır. Tozu da vardır. İnsan sağlığı yanı sıra peyzaj mimarisi için park ve bahçelerin düzenlenmesinde etkileyici ve güzel renkleri için tercih edilir.

Azgın Teke Otu Nerede Satılır? Kullananlar ve Yorumları

Aktarlarda ve internette satılan azgın teke otu Türkiye'de Artvin ilinde ve İstanbul'da Belgrad Ormanlarında yetişmektedir. Azgın teke otu kullananlar genel olarak cinsel sağlık için tercih etmektedir. Yorumlara baktığımızda doktor kontrolünde kullananların olduğunu görmekteyiz. Sizler de dilerseniz bağışıklık güçlendirmek, dilerseniz cinsel sağlığını iyileştirmek için tercih edebilirsiniz.

Paylaş Tweetle Gönder Pinle
İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Kıl Kökü İltihabı Nedir? Ne İyi Gelir? Neden Olur? Tedavisi Nasıl Olur?

Kıl Kökü İltihabı Nedir? Ne İyi Gelir? Neden Olur? Tedavisi Nasıl Olur?

Kıl kökü iltihabı; bakteriyel ve fungal enfeksiyon sebebi ile kaynaklanan bir iltihap çeşididir...

Kalp Yetmezliği Öldürür mü? Belirtileri Nelerdir?

Kalp Yetmezliği Öldürür mü? Belirtileri Nelerdir?

Kalbin görevi dokulara gerekli olan kanı pompalamaktır...