yeniloji.com
Yaşam

Vücudun Sarkmaması İçin Ne Yapmalı?

Henüz yorum yazılmadı
Vücudun Sarkmaması İçin Ne Yapmalı?
Yeniloji 140 görüntüleme

Kilo verirken vücudun sarkmaması için, hızlı değil sağlıklı bir şekilde zayıflamanız gerekmektedir.

Kilo Verirken Vücudun Sarkmaması İçin Ne Yapmalı?

Genel olarak pek çok kadın kilo verirken vücudunda oluşan deri sarkmalarından rahatsız olduğunu belirtmektedir. Kilo alımına bağlı olarak vücut genişler. Deri de buna bağlı olarak genişler ve incelmeye başlar. Kilo vermeye başladığınız da ise tekrar eski haline dönmeye başlar. Fakat hızlı bir şekilde zayıflarsanız deri kendini yenileyemez ve sıkılaşma sağlanmaz. Bu durumda da sarkmalar meydana gelir.

Vücudun sarkmaması için yavaş yavaş kilo verilmeli ve spor yapılmalıdır.

Vücut sadece kilo verirken sarkmaz. Zaman içerisinde yaşa bağlı olarak da sarkmalar meydana gelebilmektedir. Fakat sarkmaların asıl kaynağı vücuttaki fazla yağ oranıdır. Bunu dengelemek sarkmaların önüne geçilmesini sağlar. Vücudunuzdaki fazla yağlardan kurtulurken sabırlı olmalısınız. Şok diyetler ve hızlı bir şekilde kilo verme yöntemleri vücutta sarkmaların oluşmasına neden olur. Özellikle kol ve göbek bölgesinde görülmektedir. Bu tarz durumların oluşmaması için diyete başladığınızda aynı zamanda spor da yapmalısınız.

Sarkmadan Kilo Vermenin Yolları Nelerdir?

Sağlıklı ve kalıcı bir şekilde zayıflamak için vücudu aktif hale getirmek gerekir. Bunun için de spor ve egzersiz yapılması önerilmektedir. Spor yaptığınız zaman vücudunuzdaki kaslar harekete geçer ve yağ kütlesinde azalmalar meydana gelir. Kas kütlesinin artması ile birlikte sıkılaşma meydana gelir. Bu sayede sarkma olmadan zayıflama sağlayabilirsiniz. Yürüyüş, ip atlamak, pilates ya da fitness yapmak kilo verme konusunda etkili olan yöntemlerdir. Evde basit hareketler yaparak da sıkılaşma sağlayabilirsiniz.

Zayıflarken sarkmamak için diyet ve sporun yanında bazı bitkisel yöntemlerden de yararlanabilirsiniz. E vitamini içeren bitkisel yağlar vücutta yenileyici ve sıkılaştırıcı etki meydana getirmektedir. Bu tarz yağlar ile cildinize masaj yaparak derinizin sıkılaşmasına yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca bol miktarda su içmek gerekmektedir. Su vücuttaki toksin maddelerin atılmasına yardımcı olurken aynı zamanda yağ yakımını da kolaylaştırır ve sarkma problemlerinin engellenmesine etki eder.

Zayıflarken Deri Sarkması Nasıl önlenir?

Zayıflama sürecinde yanlış yöntemlerin uygulanması vücutta deri sarkması meydana getirir ve bu pek çok kişide oluşabilmektedir. Vücutta sarkma oluşması fazla kilo vermekten değil hızlı kilo vermekten meydana gelmektedir. Hızlı kilo verdiğinizde vücutta yağ atılır fakat henüz kas oluşumu gerçekleşmediğinde bir boşluk oluşur. Yer çekiminin de etkisi ile bu boşluğu doldurmaya deri sarkmaya başlar. Bu durumun önlenmesi için yavaş yavaş kilo vermeli ve sağlıklı diyet programları uygulamalısınız. Kasları koruyan protein ağırlıklı diyetlerin yanında spor yapmaya dikkat etmelisiniz. Eğer ki protein alımı kısıtlı olursa kaslar da erir ve sarkma daha fazla görülür.

Sarkmaları önlemek için hem kilo verirken hem de sonrasında spor yapmalısınız. Basit egzersizler ile kas kütlesinin artmasını sağlayabilirsiniz. Vücudun üst bölgesindeki sarkmalar için ağırlık hareketleri, popo sarkması için ise squat uygulanabilmektedir. Bu şekilde deri sarkmalarını önlemek ve düzeltmek mümkün olmaktadır.

Vücuttaki Sarkmalar Nasıl Geçer?

Eğer ki vücudunuzda sarkma meydana geldiyse mutlaka spor yapmalısınız. Sporun yanı sıra sıkılaştırıcı yağlardan yararlanabilir ve korse kullanabilirsiniz. Korseler de sıkılaştırıcı özelliği ile bilinen iç giysilerdir. Vücudun sarkmaması için ve sarktığında toparlanması için kasları hareket geçirecek egzersizler ve sağlıklı beslenme programı uygulamanız gerekmektedir.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Diz Ağrıları Neden Olur? Tedavisi İçin Ne Yapmalı?

Diz Ağrıları Neden Olur? Tedavisi İçin Ne Yapmalı?

Diz ağrısı, vücudun eklem bölgeleri arasında ek sık karşılaşılan ağrı türlerinden biridir...

Migren Nedir? Neden Olur? Tedavisi ve Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Migren Nedir? Neden Olur? Tedavisi ve Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Migren; uzun süreli ya da kısa süreli ataklar halinde başlayan orta ya da şiddetli baş ağrıları olarak nitelendirilen bir hastalıktır...

Akciğer Temizleyen Gıdalar ve Kürler Nelerdir?

Akciğer Temizleyen Gıdalar ve Kürler Nelerdir?

Hava kirliliği ve sigara tüketimi akciğerlerin içerisine zehirli maddelerin dolmasına sebep olurken kullanılacak olan gıdalar ve hazırlanacak olan kürler ile birlikte bu zehirli maddelerin vücuttan atılması ve akciğerin temizlenmesi mümkün olmaktadır...

Saç Uzatmak İçin Ne Yapılır? Yağ ve Maskeler Nelerdir?

Saç Uzatmak İçin Ne Yapılır? Yağ ve Maskeler Nelerdir?

Saçlarının uzamasını isteyen kişilerin saç uzatmak amacıyla kullanmayı tercih ettikleri maske ve yağ çeşitleri bulunmaktadır...