yeniloji.com
Sağlık

Korse Takmak Sağlıklı mı? Korse Giymek Vücuda Zarar Verirmi?

Henüz yorum yazılmadı
Korse Takmak Sağlıklı mı? Korse Giymek Vücuda Zarar Verirmi?
Yeniloji 227 görüntüleme

Korse takmak, vücudun sıkılaşmasına yardımcı olurken bunun yanında ince görünmeyi sağlar ve zayıflama konusunda destek olur. Sadece kilo verme değil ortopedik birtakım hastalıkların iyileşmesi konusunda da etkileri bulunmaktadır.

Korse Takmak Sağlıklı mı?

Çok eski zamanlardan bu yana kullanılan korselerin vücuda pek çok konuda faydası bulunmaktadır. Bunu detaylandıracak olursak eğer hem ince görünmeyi sağlar hem fiziksel ve ruhsal olarak kişinin kendisini iyi hissetmesine destek olur hem de bel kayması, bel fıtığı gibi rahatsızlıklarda ortaya çıkan ağrıların azalmasına etki eder. Korse kumaşları esnek fakat toparlayıcı özelliği bulunan bir yapıdadır. Giyildiği zaman fazlalıkların toparlanmasına etki eder.

Korse takmak pek çok açıdan sağlıklı ve faydalı etkiler meydana getirmektedir.

Korse giymek genel olarak kadınlar tarafından tercih edilse de günümüzde erkekler için üretilmiş modeller de bulunmaktadır. Gerek göbek gerek bel gerekse bacakların incelmesi için kullanılan bu iç giysiler dik durmak, kamburluk önlemek, bel bölgesinin sabit durmasını sağlayarak ağrıların azalmasına destek olmak gibi farklı detaylarla karşımıza çıkmaktadır. Doğru bir şekilde kullanım amacına uygun kullanıldığında faydalı etkiler görmek mümkündür. Şöyle ki bel ağrılarınız varsa ve inceltici korse kullanırsanız ağrıların azalması için çok fayda göremeyebilirsiniz. Çünkü bel ağrısı için çelik balenli korselerin kullanılması tavsiye edilir. Sıkılaşma ve incelme için ise esnek kumaşlardan elde edilen ve vücudu tamamen saran korse modelleri tercih edilmelidir.

Korse Giymek Zarar Verir mi?

Doğru bir korsenin doğru amaç için kullanılması zarar vermemektedir. Fakat yanlış kullanım vücutta bazı yan etkilere neden olabilmektedir. Korseler vücutta terleme etkisi meydana getirebilirler. Terleme sonrasında vücuttan toksin atımı gerçekleşir. Eğer ki bu ter vücutta kalırsa cilt tahriş olur ve beraberinde mantar gibi rahatsızlıklar meydana gelmeye başlar. Bu nedenle kullanılan korse kumaşının teri hapsedici özelliği olmalıdır. Ayrıca nefes alabilen bir yapısı olmalıdır. Bu şekilde bir korse modeli seçildiğinde herhangi bir zarar ve yan etki oluşmaz.

Korsenin yan etkilerinin oluşmaması için dikkat edilmesi gereken bir başka durum beden ölçüsüdür. Korse hakkında bilinen bir yanlış küçük bedenlerin daha çok etkili olacağıdır. Bu tamamen yanlış bir varsayımdır. Çünkü korse kişinin vücuduna ne büyük ne küçük olmalıdır. Tam olmalıdır. Bu şekilde sıkılaşma etkisi ile birlikte incelme ve vücut şekillendirme meydana gelebilmektedir.

Korse Nasıl Kullanılmalı? Nasıl Takılmalı?

Her korse modeline göre kullanım çeşitliliği farklılaşmaktadır. Eğer ki kıyafetlerin altına giyebileceğiniz ve daha zayıf gözükmenizi sağlayan iç giysiler istiyorsanız normal korse modellerinden yararlanabilirsiniz. Fakat kalıcı olarak incelmek ve zayıflamak istiyorsanız termal korse kullanmalısınız. Termal korseler kıyafetlerin altına değil spor ya da hareket halindeyken takılan modellerdir. Kullanımı günde 1-2 saat olmalıdır. Normal korseler ise rahatsız etmediği sürece vücutta kalabilir. Fakat gece herhangi bir şekilde korse takılmamalıdır. Sadece sağlık amacı ile kullanılan korseler gece takılabilir. Bu da nadir bir durumdur ve doktorun tavsiyesi üzerine gerçekleşmelidir.

Hangi Korse Daha İyi ve Kullanışlıdır?

Vücudunuza tam oturan ve kullanım amacınıza uygun olan korse sizler için en kullanışlı korsedir. Marka ya da fiyat gibi kriterler korsenin iyi ya da kullanışlı olmasını belirlememektedir. Kaliteli kumaşlardan elde edilmiş, naylon olmayan ve vücut ölçüsü ile uyumlu olan iç giysileri tercih etmeniz yeterlidir.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Birkaç Beden İncelten Korse ile Vücut Şekillendirme

Birkaç Beden İncelten Korse ile Vücut Şekillendirme

Esnek ve sıkılaştırıcı özelliği bulunan birkaç beden incelten korse modelleri, bölgesel olarak zayıflama meydana getirdiği için vücut şekillendirici etki sağlamaktadır...

Duruş Bozukluğunun Zararları Nelerdir?

Duruş Bozukluğunun Zararları Nelerdir?

Duruş bozukluğu; omurganın öne ya da yanlara doğru eğik durması sonucunda oluşan ve ilerleyen zamanlarda farklı rahatsızlıkların oluşmasına neden olan bir sırt problemidir...

Bronşit Atleti Nedir? Zararlı mı? Ne İşe Yarar? Fiyatları Ne Kadar?

Bronşit Atleti Nedir? Zararlı mı? Ne İşe Yarar? Fiyatları Ne Kadar?

Bronşit, son derece ciddi ve rahatsız edici bir hastalık olarak gösterilirken bronşit atleti gibi destek ürünleri, hastalığın etkisinin azalmasında son derece önemli olacaktır...

Elma Sirkesinin Faydaları ve Zararları Nelerdir? Elma Sirkesi ile Zayıflama

Elma Sirkesinin Faydaları ve Zararları Nelerdir? Elma Sirkesi ile Zayıflama

Elma sirkesi; vücuttaki toksinlerin dışarı atılmasına yardımcı olan ve zayıflama konusunda vücuda faydalı etkiler sunan bir bitkisel karşımdır...