yeniloji.com
Zayıflama

Kol Zayıflar mı? Kollar Nasıl İncelir ve Sıkılaşır?

Henüz yorum yazılmadı
Kol Zayıflar mı? Kollar Nasıl İncelir ve Sıkılaşır?
Yeniloji 2806 görüntüleme

Kollar; beslenme şekline, hareketsizliğe ya da vücudun kendi yapısına göre kalın ve kilolu olabilir. Bu durumda meydana gelebilecek sarkmaları önlemek için kol inceltmeye yardımcı olan birtakım yöntemlerin uygulanması gerekmektedir.

Kol Zayıflar mı? İncelir mi?

Kollarda meydana gelen yağlanma genel olarak kilo almaya bağlı olarak gerçekleşir. Fakat bunun haricinde vücut kilolu olmamasına rağmen yapıya bağlı olarak üst kollarda kalınlaşma ve sarkmalar meydana gelebilir. Her vücut farklı şekilde kilo alır. Kimileri basenlerinden, kimisi göbek bölgesinden kimisi ise kollarından kilo alır. Kolları zayıflatmak ve inceltmek için bazı egzersiz yöntemleri uygulanabilir. Böylece sarkma problemlerinin de önüne geçilebilir.

Kollar düzenli egzersiz ve birtakım kol hareketleri ile incelir, sıkılaşır ve zayıflar.

Kollarınızı inceltmek ve zayıflatmak için kardiyo hareketleri uygulayabilirsiniz. Bu egzersizler daha fazla kalori yakmaya yardımcı olur ve aynı zamanda bölgesel olarak zayıflama sağlar. Kol hareketleri uygularsanız ve aynı zamanda kalori yakmak için yürüyüş, koşma, bisiklet gibi sporları yaparsanız kısa süre içerisinde vücudunuzda, kollarınızda sıkılaşma ve incelme sağlayabilirsiniz. Kol bölgesindeki yağlanmalardan ve sarkmalardan bu şekilde kurtulabilirsiniz.

Kollar Nasıl İncelir? Nasıl Sıkılaşır?

İnce ve sıkı kollara sahip olmak için öncelikle yağ yakımının gerçekleşmesini sağlamalısınız. Vücudunuzda yağ yakımını destekleyecek doğal kürleri uygulamanız gerekmektedir. Bu şekilde kollarda zayıflama sağlayabilirsiniz. Fakat kolların sıkılaşması için aynı zamanda bazı egzersizlerin de uygulanması gerekmektedir. Bunların başında yüzme gelmektedir. Yüzdüğünüz zaman vücudunuzda her bölge hareket halinde olur. Bu şekilde kollarınızda hareket halinde olur ve incelir.

Kolların zayıflaması için son zamanlarda en çok tercih edilen spor pilatestir. Pilates vücudu sıkılaştıran bir spordur. Eğer ki günlük hayatta spor yapmaya çok fazla vaktiniz yoksa şınav çekerek kollarınızı zayıflatabilirsiniz. Şınav çekmek kollarınızın güçlenmesini ve sıkılaşmasını sağlayan bir spordur. Elinize taşıyabileceğiniz şekilde bir ağırlık alıp öne ve arkaya doğru daireler çizebilirsiniz. Bu da kolları sıkılaştıran ve incelten yöntemlerden bir tanesidir.

Kol Zayıflatma ve İnceltme Diyeti Nedir?

Üst kollardaki yağlanması azaltmak, kolları inceltmek, zayıflatmak ve sıkılaştırmak için diyet uygulayabilirsiniz. Yağ yakıcı diyet programları sayesinde kollarınızda incelme sağlayabilirsiniz. Yağ yakmak için karbonhidrat alımını azaltmanız gerekmektedir. Çünkü vücuttaki fazla karbonhidrat lar yağa dönüşür. Bunun yanında şekeri de azaltmanız gerekmektedir. Şeker de aynı şekilde vücutta yağ oluşmasına neden olur. Protein miktarını arttırmanız ise vücudunuzun yakmasını kolaylaştırır. Çünkü protein tüketimi tokluk hissi meydana getirir. Bu da daha az yiyecek ile daha fazla tok kalmayı sağlar ve böylece vücuttan yağ atımı başlar. Diyetinizin bu şekilde olmasına özen gösteriniz ve bol miktarda su tüketiniz. Ödem atmaya yardımcı olan su aynı zamanda yağ yakımına da destek olur.

Kol Yağları Evde Nasıl Yakılır?

Evde uygulayabileceğiniz basit egzersizler, diyet ve yağ yakıcı hareketler kollarınızın incelmesini ve sıkılaşmasını sağlar. Kol yağlarından kurtulmak için günlük hayatta sizleri yormayan basit kol egzersizleri de uygulayabilirsiniz. Kollarınızın incelmesi ve sıkılaşması için hem yediklerinize dikkat etmeli hem de basit egzersizler yapmalısınız.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Rasta Saç Nedir? Nasıl Yapılır? Fiyatları Ne Kadar?

Rasta Saç Nedir? Nasıl Yapılır? Fiyatları Ne Kadar?

Rasta saç; 80'li yıllardan günümüze moda olan, sıradışı görünümü sevenler ve yenilik arayanlar için ideal olan, genel olarak yaz aylarında yapılan, bir diğer adı ile dreadlock olarak bilin bir saç şeklidir...

Reflü Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır? Ne Kadar Sürer?

Reflü Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır? Ne Kadar Sürer?

Reflü diyeti; özofagus mukozasının tahriş olması sonucunda tüketilen yiyeceklerin yemek borusundan geri gelmesi şeklinde nitelenen reflü hastalığının şiddetinin azalmasını sağlamak amacıyla hastaların tüketmesi ve tüketmemesi gereken yiyeceklerin tümünü kapsamaktadır...

Kuşkonmaz Nedir? Zayıflatır Mı, Faydaları ve Zararları

Kuşkonmaz Nedir? Zayıflatır Mı, Faydaları ve Zararları

Kuşkonmaz çalı şeklinde genel olarak Asya ve Akdeniz bölgelerinde yetişen bir bitki türüdür...

Mate Çayı Nedir? Nasıl Demlenir? Faydaları ve Zararları

Mate Çayı Nedir? Nasıl Demlenir? Faydaları ve Zararları

A, C, E vitaminleri bakımından zengin olan mate çayı, aynı zamanda kalsiyum, manganez ve demir içeren, yerba mate olarak bilinen bitkinin yapraklarından elde edilen, Güney Amerika'da bol miktarda tüketilen ve bağışıklık sisteminin güçlenmesine destek olan bir bitki çayıdır...