yeniloji.com
Diyet

Karabuğday Diyeti ile Kaç Kilo Verilir? Nasıl Yapılır?

Henüz yorum yazılmadı
Karabuğday Diyeti ile Kaç Kilo Verilir? Nasıl Yapılır?
Yeniloji 1784 görüntüleme

Karabuğday; genel olarak daha çok Polonya'da yetişen ve içeriğinde gluten barındırmayan bir bitki türüdür.

Karabuğday Nedir? Karabuğday Diyeti Zayıflatır mı?

Karabuğdayın içeriğinde yaklaşık %11 civarında protein ve %2 civarında yağ ve yeterli miktarda magnezyum, fosfor, potasyum ve demir vardır. Aynı zamanda bu bitkinin en önemli özelliği içerisinde gluten bulundurmuyor olmasıdır. Gluten suda erimeyen proteinler olarak adlandırılmaktadır. Bu sebeple bazı insanlarda alerjiye neden olabiliyor. Bu bitkide gluten olmadığından dolayı herkes tarafından rahatça tüketilebilmektedir. Bu bitki içerisinde yağ oranı çok az olduğu için genel olarak zayıflama alanında kullanılmaktadır.

Karabuğday, lifli içeriği sayesinde açlık hissini bastırır ve daha yemek yemek tüketimi sağlayarak doğal bir şekilde kilo vermeye yardımcı olur.

İçerik açısından zengin olan bu bitki içerisinde gluten barındırmadığından çölyak hastaları için çok uygundur. Günde yaklaşık olarak 3 kere tüketilen karabuğdayın şekeri düşürdüğü kanıtlanmıştır. Çünkü bu bitkinin içerisinde yüksek oranda magnezyum vardır. Bu özelliği sayesinde şekerin yüksek miktarda düşmesini sağlar. Ayrıca şeker hastalığını önleyicidir. İçerisindeki Potasyum, magnezyum, fosfor ve demir sayesinde Yüksek tansiyonun düşmesini sağlamaktadır. Özellikle içindeki demir miktarı diğer bitkilere oranla bir hayli fazladır. Bu sayede kansızlığa da önemli derecede etki etmektedir.

Karabuğdayın Faydaları Nelerdir? Ne İşe Yarar?

Bu bitkinin faydaları genel olarak birçok insan tarafından bilinmektedir. Tüketimi oldukça fazla olan bu bitkinin başlıca faydalarını şöyle sıralayabiliriz:

  • Bağırsakların daha iyi ve düzenli çalışmasını sağlar.
  • Çölyak hastaları için tedavi edici etkileridir vardır.
  • Sağlıklı zayıflama sağlar.
  • Kötü kolesterolün düşmesine yardımcı olur.
  • Yüksek tansiyonun düşmesini sağlar.
  • Kansızlığı önler.
  • Kalp rahatsızlıklarını önler.
  • Kan şekerinin düzenlenmesini ve dengelenmesini sağlar.
  • Diyabet riskinin azalmasını sağlar.
  • Hormondan kaynaklanan kanser risklerini önler.

Karabuğday Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır?

Bu bitki ile yapılan diyetin zayıflatma etkisi sağlıklı ve doğal olan bir yöntemdir. Birçok kişinin rahatça uygulayabileceği bu karabuğday diyet listesi şu şekilde uygulanmaktadır:

Kahvaltı: Öncelikle 3 yemek kaşığı karabuğdayı haşlayın ve süzün. Diri kalmasına özen gösterin. Soğuma aşamasında bir adet elmayı kabuklarıyla birlikte rendeleyin. Daha sonra üzerine biraz tarçınla birlikte haşladığınız karabuğdayı döküp karıştırın ve tüketin. Elmayı bu şekilde tüketmek diyetinizin başlangıç aşaması olacaktır.
Ara öğün: 2 tane salatalık yiyiniz ve 1 fincan yağ yakıcı çay içiniz. Yağ yakıcı çayı kendinize uygun alerjiniz olmayan bir çeşit olarak seçebilirsiniz.
Öğle: Kahvaltıda yaptığınız gibi aynı şekilde 3 tane elma tüketiniz.
Ara öğün: 2 tane salatalık yiyin. 1 fincan yeşil çay tüketiniz.
Akşam: Öğlen yediğiniz şekilde 3 adet elma tüketiniz.
Ara öğün: 2 tane salatalık ve rezeneli çay tüketiniz.

Yukarıdaki listede gördüğünüz gibi ara öğünleri atlamadan diyete başlayabilirsiniz.

Karabuğday Diyeti ile Kaç Kilo Verilir? Yapanların Yorumları Nelerdir?

Karabuğday diyeti ile günümüzde pek çok kişi kilo vermektedir. Genel olarak 2 hatada 10 kilo verdirdiği söylense de bu diyeti yapanların yorumları incelendiğinde herkes farklı değerlerde olsa bile zayıfladığı göze çarpmaktadır. Sizler de bu diyet ile sağlıklı bir vücuda ve ideal kilolara kavuşabilirsiniz.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Kara Mürverin Faydaları Nelerdir? Yan Etkileri Nelerdir?

Kara Mürverin Faydaları Nelerdir? Yan Etkileri Nelerdir?

Bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olan kara mürver, içeriğinde bulunan vitamin ve mineraller sayesinde pek çok virüs ve bakteriden korunmayı sağlayan bir besindir...

Kamburluk Nedir? Neden Olur? Derecesi Nasıl Ölçülür? Kamburluk Nasıl Düzelir?

Kamburluk Nedir? Neden Olur? Derecesi Nasıl Ölçülür? Kamburluk Nasıl Düzelir?

Kamburluk; omurgada meydana gelen eğrilik sonrasında kavis oluşturacak bir şekilde öne doğru eğilmesi, omuzların yuvarlaklaşması ve çökmesi sonucunda oluşan bir duruş bozukluğu rahatsızlığıdır...

Makyaj Bazı Nedir? Nasıl Sürülür? Nasıl Kullanılır?

Makyaj Bazı Nedir? Nasıl Sürülür? Nasıl Kullanılır?

Makyaja hazırlık aşamasında cildin makyaja hazırlanması ve daha kusursuz bir makyajın elde edilmesi için kullanılan cilt ürünlerinin yanı sıra pürüzsüz bir görünüm elde edilmesini sağlayan makyaj bazı genel olarak ciltteki kusurların daha hızlı bir şekilde kapanmasına da yardımcı olur...

En İyi Kilo Verme Yöntemleri ve Yolları Nelerdir?

En İyi Kilo Verme Yöntemleri ve Yolları Nelerdir?

En iyi kilo verme yöntemleri; kişinin vücuduna uyum sağlayan, metabolizma ve sindirim sisteminde hızlandırma etkisi meydana getiren ve ödem ve şişkinliklerden kurtulmayı sağlayan yöntemdir...