yeniloji.com
Sağlık

Eklem Ağrısına Ne İyi Gelir? Hangi Bölüm Bakar?

Henüz yorum yazılmadı
Eklem Ağrısına Ne İyi Gelir? Hangi Bölüm Bakar?
Yeniloji 2284 görüntüleme

Çoğu insanın problemi olan eklem ağrısı, yaşlılık, kireçlenme, ağır spor ve yanı sıra pek çok nedenden kaynaklanabilen bir rahatsızlık türüdür.

Eklem Ağrıları Nerede Olur?

Genel itibari ile kalça, sırt, diz ya da ayak bileği şeklindeki bölgelerde meydana gelen bu rahatsızlığa çeşitli yöntemler iyi gelebilmektedir. Ani biçimde hareket edildiği zaman artan ağrıların dindirilebilmesi için bazı doğal yöntemler mevcuttur. Kemik ağrılarının yaşandığı alanlar genel olarak bacak, diz ve kalçadır.

Eklem ağrısı hareketlerin kısıtlanmasına yol açan bir durumdur.

Çevresel etkenlerin haricinde vitamin eksikliği gibi sebeplerden dolayı meydana gelen eklem ağrıları tedavi edilmezse kişi günlük hayatında birçok zorlukla karşılaşır. Bu ağrıların eklemlerde meydana söylenebilir.

Eklem Ağrılarının Nedenleri Nelerdir? Hangi Bölüm Bakar?

Kemik hareketlerinin kolaylaşmasını sağlayan eklem bir dokudur. Dolayısı ile eklem hasara uğradığında kemiği de etkilemektedir. Düzensiz beslenmek ve aynı zamanda hareket sırasında meydana gelen iltihaplar eklemlere yerleşmekte ve bu bölgede ciddi anlamda deformeler oluşturmaktadır. Sabah saatlerinde bilek, bacak, kol ve parmaklarda ağrı ile uyanılması romatodid artrit ismindeki rahatsızlığın belirtileri olabilmektedir. Ağrıların nedenini anlamak ve tespitte bulunmak için zaman kaybedilmeden doktora gidilmesi önerilir. Bu ağrılar için ortopedi doktoruna gidilmesi gerekmektedir.

Eklem iltihabında hareket edildiği zaman eklemden çatırtı şeklinde sesler gelebilmektedir. Kıkırdak ve yahut da kemikle eklem arasında bulunan kısımlarda hasar oluşabilmekte aynı zamanda kemiklerin sürtünme durumunu arttırabilmektedir. Bu durum da çatırtı, ağrı gibi olumsuz etkenlere yol açabilmektedir.

Eklem Ağrıları Nasıl Oluşur?

Eklem ağrıları romatodid artrit rahatsızlığından kaynaklı olarak veya fazla kilodan dolayı kemikler aşınma nedeninden oluşmaktadır. Genel olarak belli bir yaş aralığından sonra görüldüğü söylenebilir. En çok şikayet edilen ağrıların başında diz ağrısı gelir. Evde uygulanan doğal yöntemler ile bu ağrılar bir nebze de olsa azaltılmaktadır.

Eklem Ağrısının Belirtileri Nelerdir?

Belirtilerden biri kemiklerin birleştiği yerlerden ses gelmesidir. Bunun yanı sıra kalçanın üstüne oturulduğu zaman kuyruk sokumunda ağrı olabilir. Diğer belirtiler arasında iskelet hareketinde görülen kısıtlanmaların olması, bazı kişilerde eklem yerlerinde sertlik, şişlik gibi faktörlerin görülmesi vardır. Kişi kalkma, uyuma ve oturma esnasında ayak, diz bölgelerinde şiddetli batmaları deneyimliyorsa bu durum belirtiler arasında yer alır.

Eklem Ağrısına Ne İyi Gelir?

Eklem ağrısı için doğal kür yapımında gerekli olan malzemeler arasında bir su bardağı yulaf ezmesi, bir çay kaşığı tarçın, bir tane muz, bir su bardağı su, bir yemek kaşığı bal, bir çay bardağı dövülmüş badem, bir su bardağı dilimlenmiş ananas, bir su bardağı portakal suyu vardır. Kürün yapılması için yulaf 10 dakika suyun içinde pişirilir ve yulafın soğuması beklenir. Pişen yulaf blendırdan geçirilir ve üstüne bal, ananas, tarçın, badem, portakal suyu ve ananas eklenir. Karışımın ince olması için ise ekstradan su eklenmesi tavsiye edilir. Bu karışımın sabah ve akşamları içilmesi uygun olabilir. Kürü tüketmeden önce doktora danışılması önemlidir.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
D3 Vitamini Ne İşe Yarar? Hangi Besinlerde Bulunur?

D3 Vitamini Ne İşe Yarar? Hangi Besinlerde Bulunur?

D3 vitamini; güneşten gelen ışığın vücut tarafından sentezlenmesi sonucunda elde edilen, kalsiferol adı ile de bilinen, yağda çözülebilen bir vitamindir...

Ananas Kabuğu Çayı Kalorisi, Tarifi, Faydaları Nedir? Nasıl Demlenir?

Ananas Kabuğu Çayı Kalorisi, Tarifi, Faydaları Nedir? Nasıl Demlenir?

Tropikal bir meyve olan ananasın kabuklarından elde edilen ve lif açısından oldukça yüksek değerlere sahip olan ananas kabuğu çayı; düzenli ve dengeli bir şekilde tüketildiği zaman bağışıklık sistemini güçlendirir ve aynı zamanda pek çok hastalığa karşı koruyucu etki meydana getirir...

Sei Jung Zayıflama Yöntemi Nedir? Yorumları ve Fiyatı

Sei Jung Zayıflama Yöntemi Nedir? Yorumları ve Fiyatı

Sei jung zayıflama yöntemi; iştahı kontrol altına alarak sık sık tüketilen ve bağımlılık haline gelen yiyeceklerden uzak durmak için uygulanan, sağlıklı ve hızlı bir şekilde kilo vermeye yardımcı olan bir tekniktir...

Koruk Suyu Ne Demek? Ne İşe Yarar? Nerelerde Kullanılır?

Koruk Suyu Ne Demek? Ne İşe Yarar? Nerelerde Kullanılır?

Üzümün ham yani henüz olgunlaşmamış haline verilen isim olan koruk, bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olan bir meyvedir...