yeniloji.com
Zayıflama

Göbek ve Mide Korsesi ile İnce Görünmenin Yolları

Henüz yorum yazılmadı
Göbek ve Mide Korsesi ile İnce Görünmenin Yolları
Yeniloji 1157 görüntüleme

Göbek ve mide korsesi, vücudun üst bölgesinin daha ince ve sıkı gözükmesine yardımcı olan aynı zamanda toparlayıcı bir etki yaratan korse modelidir.

Göbek Korsesi Ne İşe Yarar?

Göbek bölgesi vücutta en hızlı kilo alan ve en fazla göz çarpan bölümdür. Hem kadınlar hem de erkekler bu konuda fazla kilo problemleri ile karşı karşıya kalmaktadır. Göbek korsesi hem fazla kilo problemi yaşayan kişiler için hem de özellikle doğum yapmış ve doğum sonrası göbek bölgesinde sarkmalar meydana gelmiş kadınlar için faydalı olmaktadır. Toparlayıcı bir etkisi olduğu için daha ince gözükmeye yardımcı olur. Hem vücudu toparlar hem de sıkılaştırıcı özelliği sayesinde kilo verme sürecinde vücuda destek olmaktadır. Bu korse modeli adından da anlaşılabileceği gibi vücudun üst kısmına hitap etmektedir. Kullanıldığı andan itibaren göbek ve bel bölgesinde toparlayıcı etki sağlayan bu korse aynı zamanda vücudun şekillenmesi konusunda da destek olmaktadır. Bu özellikleri sayesinde hem inceltici hem de vücut şekillendirici korseler olarak bilinmektedir.

Mide Korsesi Ne İşe Yarar?

Mide korsesi de tıpkı göbek korsesi gibi vücudun daha ince gözükmesine yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda mideye sağlamış olduğu hafif baskı ile tokluk hissinin oluşmasına yardımcı olmaktadır. Meydana gelen tokluk hissi daha az yemek yemeyi sağlar ve böylece kilo vermeye yardımcı olur. Mide korsesi sıkılaşma ve toparlanmanın yanında aynı zamanda zayıflama sürecine farklı yollardan katkı sağlamaktadır. Bu korsenin aşırı sıkı bir şekilde takılmaması gerekir. Çünkü midenin rahatsız olmasına neden olabilir. Bu korse modellerinin kumaşları oldukça ince ve esnek şekildedir. Gün içerisinde kişinin rahat hareket etmesini önlemez ama aynı zamanda toparlayıcı etki de sunmaktadır.

Göbek ve Mide Korsesi ile İnce Gözükmek

Vücudun üst kısmını saran korse modelleri sağlamış oldukları inceltici ve toparlayıcı etki sayesinde vücudun hem sıkı hem de birkaç beden daha zayıf gözükmesini sağlar. Gün içerisinde kolayca kullanılabilen bu korseler kıyafetlerin altından da belli olmayacak şekilde tasarlanmıştır. Farklı renkleri sayesinde pek çok kıyafet seçeneğiyle de uyum sağlamaktadır. Sadece günlük hayatta değil aynı zamanda özen davetlerde abiye kıyafetlerin altına da giyilebilmektedir. Sadece kilolu kişiler için değil çok az fazlalığı olanlar da bu korseler sayesinde daha fit gözükme imkanı yakalayabilirler. Vücudun daha kıvrımlı, alımlı ve formda gözükmesi sağlanabilir. Özellikle diyet yapıyorsanız ve zayıflama sürecine girmişseniz bu korseler daha kısa süre içerisinde etkili sonuçlar almanıza destek olabilir.

Göbek ve Mide Korsesi Takmak Zararlı mı?

Korselerin kullanımının vücuda herhangi bir zararı yoktur. Korseler yaklaşık olarak 19 yüzyıldan bu yana pek çok farklı amaçlarla kullanılmıştır. Genel olarak daha ince ve zayıf gözükmek için kullanılmaktadır. Korselerin kumaşlarının da önemi vardır. Şöyle ki nefes almayan kumaşlardan elde edilen ürünler cildin tahriş olmasına neden olabilmektedir. Bunun oluşmaması için nefes alabilen kumaşların tercih edilmesi gerekmektedir. Aynı zamanda korse vücudu çok sıkmamalı ya da vücutta çok bol kalmamalıdır. Bunun için uygun beden ölçülerine göre seçim yapılmalıdır. Göbek ve mide korseleri sizleri hem daha ince hem de formda göstermeye destek olmaktadır.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Sigaranın Zararları ve Yan Etkileri Vücuttan Nasıl Atılır?

Sigaranın Zararları ve Yan Etkileri Vücuttan Nasıl Atılır?

İçerisinde birçok zehirli maddenin bulunduğu ve içildiğinde vücutta birtakım sağlık sorunlarına neden olan sigara, zararları ve yan etkileri nedeniyle vücutta pek çok hastalığın oluşmasına zemin hazırlayan bir tütün maddesidir...

Posturex Korse Ne İşe Yarar? Yorumlar, Kullanımı ve Kullananlar

Posturex Korse Ne İşe Yarar? Yorumlar, Kullanımı ve Kullananlar

Posturex korse; duruş bozukluklarının düzelmesi için kullanılan ve vücudun dik durmasını sağlayarak kamburluk gibi rahatsızlıkların giderilmesine destek olan bir korse modelidir...

Bel İnceltme Korsesi İşe Yarar mı? Faydaları ve Zararları

Bel İnceltme Korsesi İşe Yarar mı? Faydaları ve Zararları

Bel inceltme korsesi, vücudun forma girmesine yardımcı olur ve aynı zamanda vücut hatlarının belirginleşmesini sağlar...

Hemoroid Tedavisi Nedir? Hemoroid Belirtileri Nelerdir?

Hemoroid Tedavisi Nedir? Hemoroid Belirtileri Nelerdir?

Hemoroid, anüste meydana gelen kanama ve şişlik olarak adlandırılmaktadır...