yeniloji.com
Diyet

Göbek Yağlarını Eriten Diyet ve Kür

Henüz yorum yazılmadı
Göbek Yağlarını Eriten Diyet ve Kür
Yeniloji 2824 görüntüleme

Göbek yağlarını eritmek için; daha hareketli bir yaşam, düzenli ve sağlıklı beslenme, karın kaslarını hareket geçirecek birtakım egzersizler ve çeşitli kür, diyet yöntemleri uygulamak gerekmektedir.

Göbek Yağlarını Eriten Diyet Nedir?

Göbek bölgesindeki yağlar, vücuttaki diğer yağlara göre daha fazla tehlike oluşturmaktadır. Çünkü karın bölgesinde iç organlar bulunur. Bu organların etrafında oluşan yağlanma leptin hormonunun etkiler. Eğer ki göbek bölgesindeki yağlanma kontrol altına alınmazsa ilerleyen zamanlarda kalp hastalıkları, diyabet ve tansiyon gibi rahatsızlıkların oluşması olası bir durumdur. Kısa bir zaman içerisinde önlenmeyen bu yağlar zaman içerisinde daha da vücuda yerleşir ve eritilmesi daha zor bir hal alır.

Göbek yağlarını eriten diyet; bölgede oluşan inatçı yağların zaman içerisinde vücuttan atılmasını sağlayarak düz bir karına sahip olmayı sağlamaktadır.

Göbek yağlarından kurtulmak için uygulanabilecek pek çok diyet yöntemi vardır. Yoğurt diyeti bunlardan biridir. Yoğurt kürü yarım adet limon suyu, 1 çay kaşığı pul biber ve 3 yemek kaşığı miktarında yarım yağlı yoğurt ile hazırlanmaktadır. Ayrıca bazı tariflerde zencefil, tarçın ve zerdeçal gibi baharatlar da eklenmektedir. Bu kürü uyumadan yaklaşık olarak 1 saat öncesinde tüketmelisiniz. Ayrıca bol su tüketmeye de özen göstermelisiniz. Uygulama süresi yaklaşık olarak 2 hafta sürmektedir. Düzenli bir şekilde kullanıldığında etkisini ikinci haftadan itibaren görebilirsiniz.

Göbek Yağlarını Eriten Kür Tarifi Nedir?

Karın bölgesindeki fazla yağlardan kurtulmak için bitkisel ve doğal kür tarifleri bulunmaktadır. Bu kür için gerekli olan malzemeler şu şekildedir:

Bu kürü hazırlamak için tüm malzemeleri suyun içerisine atınız ve sabaha kadar bekletiniz. Gün içerisinde belirli aralıklar bu sudan içiniz ve bitiriniz. Düzenli bir şekilde bu kürü uygulamak kısa süre içerisinde göbek çevresindeki yağlardan kalıcı olarak kurtulmanıza yardımcı olmaktadır. Sadece kürü uygulamak yeterli değildir. Bu süreçte düzenli beslenmeli, aşırı yağlı yiyeceklerden uzak durulması gerekmektedir. Özellikle karbonhidratlı besinlerden kaçının. Çünkü bu besinler karın bölgesindeki yağlanmanın asıl kaynağını oluşturmaktadır. En etkili göbek eritme kürü kişinin vücuduna uygun olan ve düzenli uygulanan kürdür. Bu nedenle beslenme düzeninize dikkat ediniz.

Göbek Yağlarından Kurtulmak İçin Ne Yapmalı?

Karın yağlarından kurtulmak için göbek eritme hareketleri de etkili olmaktadır. Yapılan birtakım egzersizler bu bölgedeki yağ kütlesinin azalmasını kas kütlesinin artmasını sağlamaktadır. Evde uygulanabilecek basit hareketlerin yanı sıra spor salonlarında da egzersiz uygulamaları gerçekleştirebilirsiniz. Sağlıklı ve estetik bir vücut için dengeli beslenmenin yanında hareket etmeli ve kasların çalışmasına etki edilmelidir. Crunch, plank, bisiklet sürme hareket, dağ tırmanışı hareketi, karın kaldırma, yana sıkıştırma gibi çeşitli göbek egzersizleri bulunmaktadır. Bu hareketler göbek yağlarının erimesine yardımcı olurken aynı zamanda sıkılaşma etkisi de meydana getirmektedir. Egzersizlerin yanında beslenme şekline de dikkat etmelisiniz. Sağlıklı yağların tüketilmesi, yiyeceklerin bol bol çiğnenmesi, omega 3 açısından zengin besinlerin ara öğünlerde tüketilmesi gibi detaylar da bulunmaktadır.

Göbek Yağlarını Eritmek İçin Ne Yemeli?

Elma göbek yağlarını eritmek için kullanılan bir meyvedir. İçerisinde c vitamini, beta karoten ve flavonoidler bulunmaktadır. Bunun yanında potasyum, kalsiyum ve magnezyum açısından zengin olan muz da etkilidir. Karın yağlarını eriten avokado, metabolizmayı düzenleyen ve sindirim sistemini hızlandıran kiraz diğer faydalı meyveler arasında yer alır. Kabuklu deniz ürünleri yağ oluşumunu engelleyen besinlerdendir. Doğal içerikli ve bol vitaminli kereviz de göbek yağlarını eritme konusunda faydalıdır. Bunlara ek olarak domates yemek de vücutta yağ depolanmasını önlemektedir.

Paylaş Tweetle Gönder Pinle
İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Frenk Üzümü (Gilaburu) Nedir? Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Frenk Üzümü (Gilaburu) Nedir? Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Frenk üzümü; mayhoş ve yoğun tadı ile yemeklerde, tatlılarda, kahvaltılarda ve mezelerin yanında tüketilen, içerisinde yer alan bol antioksidan miktarı sayesinde bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olan bir meyvedir...

Kil Maskesi Tarifi Nedir? Fiyatları ve Kullananlar

Kil Maskesi Tarifi Nedir? Fiyatları ve Kullananlar

Kil maskesi ciltte oluşan çeşitli problemlerin tedavisi için kullanılan ve birbirinden farklı tarifleri ile tercih edilen bakım ürünüdür...