yeniloji.com
Zayıflama

Lateks Korse Nedir? Zayıflatırmı? Nasıl Kullanılır? Faydaları ve Zararları

Henüz yorum yazılmadı
Lateks Korse Nedir? Zayıflatırmı? Nasıl Kullanılır? Faydaları ve Zararları
Yeniloji 922 görüntüleme

Lateks korse; vücudun şekil almasına yardımcı olan ve esnek bir yapıya sahip, kauçuk ağacının özünde bulunan sudan elde edilen kumaştan oluşan bir iç giysi modelidir.

Lateks Korse Nedir, Ne Demek?

Lateks korse, bel bölgesi için üretilen ve sıkılaşma, toparlama ve incelme sağlayan bir korse modelidir. Kumaş olarak diğer modellere göre farklı özellikler göstermektedir. Adını kullanılan kumaşın özelliğinden almaktadır. Lateks maddesi kauçuk ağacının öz suyundan elde edilir ve korse dahil olmak üzere pek çok alanda kullanılmaktadır. Korselerde toparlayıcı etki sağlamak amacıyla iç malzeme olarak kullanılmaktadır. Bel bölgesinin olduğunda daha ince ve kıvrımlı gözükmesini sağlamaktadır. Hem kadınların hem de erkeklerin daha fit vücut hatlarına sahip olmak için tercih ettiği bu korse modeli giyildiği andan itibaren 1-2 beden daha ince gözükmeye yardımcı olmaktadır. Esnek yapısı sayesinde vücudu sıkmaz ve bu sayede gün içerisinde rahatça kullanılabilmektedir.

Lateks Korse Zayıflatır mı? Nasıl Kullanılır?

Korselerin vücutta toparlama özelliği bulunmaktadır. İncelme ve şekillendirme özelliği ile bilinen lateks korse modeli aynı zamanda zayıflama konusunda da yardımcı olmaktadır. Korselerin tek başına zayıflama konusunda belirgin etkisi bulunmamaktadır. Fakat kilo vermeyi hızlandırma ve incelme konusunda oldukça etkili olabilmektedir. Diyet ve spor ile kilo verirken aynı zamanda lateks korse modellerinden destek alabilirsiniz. Böylece kilo verme sürecinizi hızlandırabilirsiniz. Özellikle bel şekillendirici etkisi sırasında bu bölgeye baskı yapmaktadır. Bu da tokluk hissinin oluşmasına yardımcı olur. Böylece daha az yemek tüketerek yeni yağ oluşumunun engellenmesine direkt olmasa bile dolaylı bir şekilde etki sağlamaktadır. Birçok kişinin tercihi haline gelen lateks korsenin kullanımı da oldukça pratiktir. Bu korselerin farklı renkleri bulunmaktadır. Günlük kıyafetlerin altına ya da özel günlerde kolayca giyilebilmektedir. Yapı olarak ince ve esnek bir kumaş olduğu için kıyafetlerin altından herhangi bir şekilde belli olmamaktadır. Gece yatarken takılması çok tavsiye edilmektedir. Çünkü vücudun uyurken rahat olması gerekmektedir. Bu korse sayesinde hem daha zayıf gözükebilir hem de kilo verme sürecinizin daha etkili ve kolay olmasını sağlayabilirsiniz.

Latex Korsenin Faydaları Nelerdir?

Günümüzde pek çok kişinin kullandığı lateks korse, vücudun şekillenmesine ve daha kıvrımlı gözükmesine yardımcı olmaktadır. Vücudun en çok kilo alan bölgesi genel olarak bel bölgesidir. Bu korse modeli bu bölgedeki fazlalıkların gizlenmesine yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda toparlayıcı ve sıkılaştırıcı özelliği sayesinde hem vücudun şekillenmesine hem de sarkma gibi problemlerin engellenmesine yardımcı olur. Zayıflama sonrasında vücutta genel olarak birtakım sarkmalar meydana gelebilir. Bu korse sayesinde bunu önleyebilirsiniz. Bu korse aynı zamanda fıtık gibi problemler için de faydalı olabilmektedir. Ani hareketlenme durumlarında oluşabilen sakalık gibi durumları da önler.

Bel Şekillendirici Korsenin Zararları

Bel bölgesinin incelmesine yardımcı olan latex korsenin zararları konusunda önemli sonuçlar bulunmamaktadır. Burada önemli olan sadece korsenin kumaşıdır. Nefes almayan bazı kumaşlar deride terleme sonucunda tahrişe neden olabilmektedir. Lateks korse modelinde bu tarz durumlar çok fazla oluşmamaktadır. Bunun yanı sıra sürekli olarak takmak vücudu belli bir yerden sonra rahatsız edebilir. Bunu engellemek için belli saatlerde ve gün içerisinde takmak gerekmektedir. Dilerseniz spor yaparken de kullanabilirsiniz.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Ginkgo biloba Çayı Ne İşe Yarar? Zararları Nelerdir? Nasıl Kullanılır?

Ginkgo biloba Çayı Ne İşe Yarar? Zararları Nelerdir? Nasıl Kullanılır?

Ginkgo biloba çayı; Çin tıbbında senelerdir kullanılan ve son birkaç yıldır farklı ülkelere de adını duyuran pek çok hastalığın tedavisi için şifalı etkileri bulunan bir bitki çayıdır...

Takvim Yöntemi Nedir? Takvim Yöntemiyle Hamilelikten Korunma

Takvim Yöntemi Nedir? Takvim Yöntemiyle Hamilelikten Korunma

Hamilelikten korunmak için takvim yöntemi kullanmayı düşünen çiftler, doğru hesaplamaları yaptıklarında bunda başarılı olabilirler...

Direnç Bandı Nedir? Kullanımı, Egzersizleri ve Hareketleri

Direnç Bandı Nedir? Kullanımı, Egzersizleri ve Hareketleri

Direnç bandı; vücudun esnekleşmesi, kasların güçlenmesi, ve hem genel hem de bölgesel olarak yağ yakımının sağlanması için ağırlıklı spor aletlerine gerek kalmaksızın, spor yapılmasını sağlayan bir egzersiz lastiğidir...

Mor Ekmek Nedir? Faydaları Nelerdir? İçeriğinde Neler Var?

Mor Ekmek Nedir? Faydaları Nelerdir? İçeriğinde Neler Var?

Son dönemlerde adını sıkça duyduğumuz mor ekmek nedir, tarifi, nasıl yapılır diye oldukça merak edilen bir besindir...