yeniloji.com
Bakım

Saç Rengini Açmak İçin Ne Yapılır?

Henüz yorum yazılmadı
Saç Rengini Açmak İçin Ne Yapılır?
Yeniloji 349 görüntüleme

Saç rengini açmak için boya kullanmak yerine doğal yöntemler uygulayarak saçınıza herhangi bir kimyasal madde değdirmeden saçınızın birkaç ton açılmasını sağlayabilirsiniz.

Saç Rengi Nasıl Açılır?

Saçlarınız rengini normal halinden yaklaşık 1-2 ton açmak için doğal birçok yöntem bulunmaktadır. Bu doğal yöntemler evde kolayda uygulayabileceğiniz şekildedir. Herhangi bir kimyasal içermeye bu yöntemler sayesinde saç köklerinizin zarar görmesini engelleyerek dilediğiniz tona kavuşabilirsiniz. Bu yöntemlerden bazıları şunlardır:

Elma Sirkesi: Birçok faydası ile bildiğimiz elma sirkesi saçların birkaç ton açılmasına da yardımcı olmaktadır. doğal bir saç açıcı olarak bilinen bu sirke duş sırasında durulama suyu yerine kullanıldığında saç renginin açılmasına yardımcı olmaktadır. Duş alırken çıkmadan önce saçınız elma sirkesi ile yıkarak saç tonunuzun açılmasını sağlayabilirsiniz. Saçınızı besleyen bu sirke herhangi bir şekilde zarar vermeden saçlarınıza da doğal bir açılma sağlamaktadır. Eğer ki kokusundan rahatsız oluyorsanız içerisine birkaç damla lavanta yağı ekleyebilirsiniz. Saç renginizi açarken aynı zamanda güçlü ve sağlıklı olmasını sağlamak istiyorsanız bu doğal yöntemi evde deneyebilirsiniz.

Bal ile Saç Açma: Bal yapısı itibariyle saçları beslerken aynı zamanda rengini açmaya da yardımcı olmaktadır. Saçınıza süreceğiniz balın doğal ve gerçek olması önemlidir. Bala saf su katıp saçlarınıza tamamen sürmeniz rengin açılması için yeterli bir uygulamadır. Balı saçınızda yarım saat bekletip ardından yıkayabilirsiniz. Bunun yanı sıra balın içerisinde limon ekleyip bir sprey şişesi yardımıyla saçınıza sürebilirsiniz. Daha sonra güneşin altında birkaç saat bekleyip ardından yıkayınız. Balın saçtan tamamen çıkması için iyice durulayınız.

Limon İle Saç Açma İşlemi

Limon geçmiş zamanlardan bu yana hem saç rengini açmak hem de saça şekil vermek için kullanılan doğal bir yöntemdir. Bu doğal yöntem ile saç açmak için 1 bardak limon suyunu yaklaşık olarak bi1 bardak suyun içerisine boşaltıp saçınıza uygulayın. Daha sonra güneşte yaklaşık olarak 20-30 dakika bekleyiniz. Nemli saça sürülen limon suyu kısa süre içerisinde saç renginizin açılmasını sağlayacaktır.

Limon ile saç rengi açma yöntemi sırasında saçlara kuruma meydana gelebilir. Limonun içeriğindeki asitler saçların yıpranmasına neden olabilir. Bu durumu engellemek için zeytinyağı ile saçlarınızı besleyebilirsiniz.

Saç Açmak İçin Papatya Suyu

Papatya suyu saç renginin doğal bir şekilde birkaç ton açılmasına yardımcı olan bir yöntemdir. Doğal yollarla saç rengini açmak için bitkisel yöntemlerden faydalanmak saçların zarar görmesini engellemektedir. Bu yöntemin tarifi oldukça basittir. 1 litre suyun içerisine yaklaşık olarak 1 avuç kurutulmuş papatya koyup yaklaşık 10 dakika kadar kaynatınız. Sonrasında saçınıza uygulayabilirsiniz. Saçınıza sürdükten sonra güneşte bir süre beklemeniz gerekmektedir. İlk işlemde saç rengi yaklaşık olarak 1 ton kadar açılmaktadır. Saçlarınızın yıpranmasına izin vermeden birkaç kere daha uygulayabilirsiniz. Dilerseniz belli bölgelere uygulayıp saçlarınızda hafif ışıltılar yaratabilirsiniz. Bunun yanı sıra saçınızın tamamına da sürebilirsiniz.

Saç Rengini Açmak İçin Ne Yapmalı?

Saçların doğal bir şekilde renginin açılması için uygulanan bitkisel yöntemler yaklaşık olarak birkaç ton açılmasını sağlamaktadır. Saçların bu süreçte yıpranmaması için zeytinyağı gibi doğal besleyici yağlardan faydalanabilirsiniz. Saç rengini açmak için farklı birçok yöntem bulunmaktadır. Yaz aylarında bu yöntemler daha kolay uygulanmaktadır.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Sigara İçenlerin Ciğerleri Nasıl Temizlenir? Yöntemleri Nelerdir?

Sigara İçenlerin Ciğerleri Nasıl Temizlenir? Yöntemleri Nelerdir?

Sigara içenlerin ciğerlerini temizlemek için öncelikle sigara içiminin azaltılması ve ardında da sağlıklı beslenme, doğal kürler gibi etkenlerin uygulanması gerekmektedir...

Sirtüin Hangi Besinlerde Bulunur? Sirtüin Bakımından Zengin Besinler Nelerdir?

Sirtüin Hangi Besinlerde Bulunur? Sirtüin Bakımından Zengin Besinler Nelerdir?

Sirtuin; vücuttaki hücrelerin korunmasına destek olan, yaşlanmayı geciktiren, alzheimer gibi hastalıklara yakalanmayı engelleyen ve metabolizma üzerinde dengeleyici etkile meydana getiren bir enzim yani proteindir...

Astım Neden Olur? Belirtisi ve Tedavisi

Astım Neden Olur? Belirtisi ve Tedavisi

Astım, nefes darlığı ile kendini gösteren, göğüste sıkışma, nefes alamama ve öksürük gibi belirtilere sahip olan bir hastalıktır...

Saç Derisinde Kabuklanma ve Yara Nedenleri Nelerdir? Tedavisi Nasıl Yapılır?

Saç Derisinde Kabuklanma ve Yara Nedenleri Nelerdir? Tedavisi Nasıl Yapılır?

Görünüm konusunda oldukça önemli bir yere sahip olan saç derisinde kabuklanma ve yara gibi birtakım problemler ortaya çıkabilir ve bunlar farklı sonuçlara yol açabilir...