yeniloji.com
Sağlık

Beli ve Sırtı Dik Tutan Korse İşe Yarıyor mu?

Henüz yorum yazılmadı
Beli ve Sırtı Dik Tutan Korse İşe Yarıyor mu?
Yeniloji 2293 görüntüleme

Dik tutan korse modeli; bel ve sırt bölgesindeki ağrıların hafiflemesini ve birtakım rahatsızlıkların giderilmesini destekleyen aparatlardır.

Beli Dik Tutan Korse Nedir?

Bel bölgesinde birtakım nedenlere bağlı olarak ağrı oluşabilmektedir. Genel olarak ağır bir şey kaldırmak, yanlış hareket etmek ya da omurga kaynaklı rahatsızlıklar bu bölgede ağrı meydana getirir. Beli dik tutan korseler ise bölgenin sabit kalmasını ve böylece kasların arasındaki sinirlerin yıpranmamasını sağlamaktadır.

Beli dik tutak korseler çelik balenli korselerdir ve destekleyici özellik sunmaktadır.

Bel bölgesi vücudun bağlantı noktalarından birisidir. Zaman içerisinde meydana gelen hasarlar bu bölgede yoğun ağrılara neden olabilir. Bel bölgesindeki ağrılar bacaklara kadar vurabilir. Bu durum kişinin gün içerisinde rahatsız hissetmesine neden olabilir. Böyle durumlarda öncelikle doktora başvurulmalıdır. Eğer ki hastalık ve ağrılar çok şiddetli değilse korse kullanılabilir. Fakat ileri derecede hastalıklarda öncelikle cerrahi müdahale gerekebilir. Çelik balenli korseler beli dik tutmaya yardımcı olarak sabit kalmasını ve ağrıların hafiflemesini sağlar.

Sırtı Dik Tutan Korse İşe Yarıyor mu?

Omurda sıralı olarak dizilmiş kemiklerden oluşur. Bu kemiklerin her birinin arasında sinirler vardır. Kemiklerde meydana gelen hasarlar sinirlere baskı yapabilir ve bu durumda ağrı oluşur. Dik tutan korse modeli omurganın düzleşmesine destek olur ve böylece ağrılarda da hafifleme sağlar. Omurgada meydana gelen eğilmeler skolyoz ve kifoz gibi hastalıkların oluşmasına neden olabilir. Bu tarz hastalıklar zaman içerisinde dayanılmayacak derecede ağrılar meydana getirmektedir. Dik duruş korsesi sırt bölgesine yumuşak ve güçlü destek sağlayarak manyetik balenleri sayesinde ağrıların hafiflemesini sağlar.

Sırtı dik tutan korseler zaman içerisinde omurga kemiklerinin düzelmesini sağlar. Dik durmaya yardımcı olur ve yanlış duruş bozukluklarının düzelmesine destek olur. Yanlış duruş zaman içerisinde birçok hastalığın oluşmasına neden olabilir. Bu nedenle sırt, boyun ve bel arasındaki oranın korunması gerekmektedir.

Dik Tutan Korse Kullananlar ve Kullanıcı Yorumları

Omurganın dik durmasına yardımcı olan korse modelleri günümüzde kadın, erkek olmak üzere pek çok kişi tarafından kullanılmaktadır. Dik tutan korse kullananlar etkilerinden memnun kaldıklarını belirten yorumlarda bulunmakta ve tavsiye de etmektedirler. Kıyafetlerin altına rahatça giyilebilen bu korseler gün içerisinde kolay bir şekilde kullanılabilir ve kopçaları ile genişlik ve sıkılık ayarlanabilir. Ortopedik özellikleri sayesinde oldukça faydalı etkiler sunmaktadırlar.

Dik Tutan Korse Sipariş ve Satın Alma

Bel ve sırt bölgesini sabitlemeye destek olan dik tutan korse siparişini internet üzerinden oluşturabilirsiniz. Uygun fiyatlarla satın alabileceğiniz bu korse modellerini günde birkaç saat takmak yeterli olacaktır. Eğer ki ileri derece bir rahatsızlık söz konusu değilse rahatlıkla kullanabilirsiniz. Farklı durumlarda doktora başvurmanız ve sonrasında kullanmanız gerekmektedir. Duruş bozukluğu gibi durumları bu korseler ile ortadan kaldırabilirsiniz. İlk günlerde biraz az kullanmaya zaman içerisinde süresini arttırmaya dikkat ediniz.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Prp Saç Tedavisi Fiyatları ve Yaptıranlar

Prp Saç Tedavisi Fiyatları ve Yaptıranlar

Saçların dökülmesine ve azalmasına karşı uygulanan tedavilerde birçok farklı seçenek bulunurken son dönemde PRP yöntemi en popüler tedaviler arasında yer alıyor...

Enerji Düşüklüğü ve Yorgunluk Neden Olur?

Enerji Düşüklüğü ve Yorgunluk Neden Olur?

Enerji düşüklüğü ve yorgunluk, psikiyatrik olarak değerlendirilebileceği gibi aynı zamanda mitokondrinin enerji üretmemesi sonucunda dokuların cansızlaşması ve pasif duruma geçmesi olarak da nitelendirilebilmektedir...

Nişasta Saç Maskesi Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir? Kullananlar ve Yorumlar

Nişasta Saç Maskesi Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir? Kullananlar ve Yorumlar

Nişasta saç maskesi; saçların pürüzsüz, canlı ve sağlıklı görünmesini sağlayan, saçların daha hızlı uzamasına destek olduğu söylenen ve aynı zamanda yoğun bir nem etkisi meydana getiren saç bakım uygulamasıdır...

Adet Olmak İçin Kür ve Çay Tarifi Nedir?

Adet Olmak İçin Kür ve Çay Tarifi Nedir?

Adet olmak için; östrojen hormonunun her ay düzenli bir şekilde salgılanması ve progesteron hormonunun kanamanın gerçekleşmesi için yeterli seviyede olması gerekmektedir...