yeniloji.com
Sağlık

Bel Kayması İçin Korse Çeşitleri

Henüz yorum yazılmadı
Bel Kayması İçin Korse Çeşitleri
Yeniloji 198 görüntüleme

Bel kayması, omurgadaki kemikleri bazı etkenler dahilinde yerinden kayması ve birbirlerine baskı yapması sonucunda ortaya çıkan bir durumdur. Geliştirilen bazı korse modelleri sayesinde bu rahatsızlık tedavi edilebilmektedir.

Bel Kayması İçin Korse Nedir?

Omurga kemikleri belli bir oran ve hiza dahilinde sıra sıra dizilmiş şekildedir. Omurga kişinin rahat hareket etmesine yardımcı olmaktadır. Aşırı kilo alımı, bu bölgeye alınan bir darbe, çarpma ve düşme gibi durumlar sonucunda kemiklerde meydana gelen orantısızlık ve kayma bel kaymasına neden olmaktadır. Bel kayması için korse modelleri ağrıların hafiflemesini ve aynı zamanda tedavi sürecinde destek olmayı sağlamaktadır.

Bel kayması durumunda ağrı yoğun olarak bel bölgesinde görülmektedir. Fakat bazı durumlarda ağrı yayılabilmektedir ve bacak olmak üzere vücudun pek çok bölgesinde görülebilmektedir. Bu ağrılar genel olarak ayakta durunca, ağır hareketler yapınca meydana gelmektedir. Uzmanlar bu tarz rahatsızlığı olan kişilerin ayakta dururken korse kullanmasını tavsiyesi etmektedir. Böylece ağrıların daha da hafiflemesi sağlanabilmektedir.

Bel Kayması İçin Korse çeşitleri

Pek çok kişide meydana gelme ihtimali olan bel kayması durumunda ağrıların hafiflemesi için korse kullanımı gerekebilmektedir. Bu korse modelleri sırtı sabitleyici etkiye sahiptirler. Korse omurgada bir düzenleme ve destek hissi meydana getirmektedir. Bu kemiklerin daha az aşınmasına yardımcı olurken ağrılarında hafiflemesine destek olmaktadır. Böylece kısa süre içerisinde tedaviye yanıt bulunabilmektedir.

Bel kayması için üretilen korse çeşitleri çok ileri derecede olmayan durumlarda etki göstermektedir. Ço ileri derece olan bel rahatsızlıklarında cerrahi müdahaleler gerekmektedir. Doktordun önermesi ile cerrahi işlemler sonrasında korse kullanılabilmektedir. Bu kasların güçlenmesi ve vücut ağırlığının bel bölgesine kaymaması için gerekli bir durumdur.

Bel Kayması İçin çelik Korse Ne İşe Yarar?

Bel bölgesi vücut için merkez nokta sayılabilmektedir. Çünkü hareket mekanizmasının geliştiği yerdir ve burada meydana gelebilecek ters bir durum tüm vücutta ağrıya neden olabilmektedir. Bel bölgesini sabitlemek ve bu bölgeye destek olabilecek çelik korseler bulunmaktadır. Hem bel kaymalarının tedavisi için kullanılan hem de ağrıların hafiflemesine destek olan çelik balenli korseler dik durmaya da yardımcı olmaktadır. Duruşun düzelmesini sağlamaktadır. Gün içerisinde yapılan hareketler ve ağırlıklar sonucunda herhangi bir hasar oluşmamasına destek olmaktadır. Aynı zamanda vücudu saran etkisi sayesinde daha ince daha zayıf gözükme sağlamaktadır. Bu özellikleri ile faydalı etkiler meydana getirebilmektedir.

Bel Kayması İçin Korse Fiyatları

Günümüzde korse çeşitleri oldukça çeşitlidir. Sadece kilo vermek için değil aynı zamanda sağlık için de takılan pek çok model bulunmaktadır. Bel kayması için çelik korse modelleri bunlardan biridir. Belinizle ilgili problemler varsa ve ağrılarınızın hafiflemesini istiyorsanız bu iç giysilerden kullanabilirsiniz. Kıyafetlerin altından belli olmayan bu korse modelleri uygun fiyat avantajları ile internet üzerinde satılmaktadır. Sizler de bu korselerden sipariş verip hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Kızarık Yüz Nasıl Geçer? Yüz Kızarıklığı İçin Maske Tarifi

Kızarık Yüz Nasıl Geçer? Yüz Kızarıklığı İçin Maske Tarifi

Kızarık yüz; genel olarak beyaz ve hassas ciltlerde meydana gelen bir cilt problemidir...

Vitamin Eksikliği Belirtileri Nelerdir? Tedavisi Nasıl Yapılır?

Vitamin Eksikliği Belirtileri Nelerdir? Tedavisi Nasıl Yapılır?

Yenilen yiyecekler insanlarda tokluk hissini yaratırken bir yandan da vücut için fayda sağlayarak vitamin eksikliği probleminin ortadan kalkmasına yardımcı olur...

Karın Düzleştirmek İçin Ne Yapmalı? Ne Yemeli?

Karın Düzleştirmek İçin Ne Yapmalı? Ne Yemeli?

Karın düzleştirmek için; sağlıklı beslenme, düzenli spor ve aynı zamanda karın kaslarını harekete geçirmeye yardımcı olacak bazı hareketlerin tekrarlanması gerekmektedir...

Teff Nedir? Teff Tohumu Zayıflatırmı? Zayıflamak İçin Nasıl Kullanılır?

Teff Nedir? Teff Tohumu Zayıflatırmı? Zayıflamak İçin Nasıl Kullanılır?

Teff tohumu; dünya üzerinden en ufak tahıl olarak bilinen ve farklı renk ve tatları bulunan, metabolizmanın hızlanmasına yardımcı olarak kısa süre içerisinde hem zayıflamaya hem de ideal kiloya kavuşmaya destek olan doğal bir besin takviyesidir...