yeniloji.com
Sağlık

Posturex Korse Nedir? Posturex Korse Nasıl Takılır?

Henüz yorum yazılmadı
Posturex Korse Nedir? Posturex Korse Nasıl Takılır?
Yeniloji 234 görüntüleme

Posturex korse; kamburluk ve duruş bozuklukları için tercih edilen, hem kadınlar hem de erkekler için kullanımı rahat olan, sırtı destekleyen ve omurganın düzelmesine yardımcı olan bir aparattır.

Posturex Korse Nedir? Ne İşe Yarar?

Omurga kemikleri sıralı olarak dizili halde bulunmaktadır. Yanlış duruş sonucunda meydana gelen eğilmeler kamburluk oluşumuna neden olur. Zaman içerisinde omuzlarda öne doğru çökme ve sırtta bir kavis ile kamburluk kendini belli etmektedir. Posturex korse omuz, sırt ve boyun bölgesinde düzelme sağlayarak dik durmaya yardımcı olmaktadır. Oldukça esnek yapısı sayesinde gün içerisinde vücuda herhangi bir rahatsız vermez. Üzerinde bulunan manyetik mıknatıslar kan akışının hızlanmasına yardımcı olarak sırt ağrılarının hafiflemesine destek olmaktadır.

Posturex korse, ileri derecede olmayan kifoz hastalığının düzelmesine ve aynı zamanda ağrıların hafiflemesine yardımcı olmaktadır.

Sırt bölgesini hafif ve güçlü bir şekilde destekleyen, omuz ve boynu hizalayan kamburluk korsesi omurganın dik durmasını sağlamaktadır. Omurgada meydana gelen öne eğim 50 dereceyi geçtiği zaman kamburluk ileri derece olarak kabul edilir ve cerrahi müdahale gerekir. İleri derecede olmayan kifoz ise dik durma korsesi giyerek düzelme sağlayabilmektedir. Bunun için düzenli kullanım koşulu bulunmaktadır.

Posturex Korse Nasıl Takılır?

Omurga eğrilikleri daha çok çocuk yaşlarda meydana gelmektedir. Özellikle ergenlik döneminde bu tarz durumlar yoğun olarak görülür ve ilerleyen yaşlarda daha büyük sağlık problemi haline gelir. Kifoz zaman içerisinde sırtta ağrılar meydana getirir ve bu durum günlük hayatta rahatsız edici birtakım etkiler meydana getirir. Rahat hareket edememe, uyurken ya da uyandığınızda nükseden ağrılar, sırt kaslarının güçsüzleşmesi gibi pek çok etki oluşabilir.

Doğru şekilde durmaya yardımcı olan dik duruş korsesi kullanımı oldukça basittir. Kolay giyilebilen bu korsenin belinde cırt cırtları vardır ve böylece genişliğini kendi bedeninize göre ayarlayabilirsiniz. Aynı zamanda kopçaları mevcuttur. Omuzlarınızın ne kadar dik durması gerektiğine askılarında bulunan kopçalar ile ayarlanabilirsiniz. Giydiğiniz zaman ilk birkaç gün ağrı oluşabilir. Bu omurganızın düzelme belirtisidir. Kıyafetlerin altından herhangi bir şekilde belli olmadığı için gün içerisinde rahatça kullanabilirsiniz. Evde, işte, yürüyüşte ve pek çok yerde takabilirsiniz.

Posturex Korse Kullananlar ve Yorumları

Başta masa başında çalışanlar olmak üzere pek çok kişi bu korse modellerini kullanmaktadır. Gerek kifoz gerek skolyoz gerekse bel ve sırt bölgesindeki ağrıların hafiflemesi ve iyileşmesi için bu korse modelleri tercih edilmektedir. Hem kadınların hem de erkeklerin kullanımına uygundur. Giyildiği anda bel bölgesinde sıkılaştırma etkisi ile zayıf gözükmeye de yardımcı olan dik duruş korsesi kullananlar tarafında olumlu olarak nitelendirilmektedir. Posturex korse kullananlar yapmış oldukları yorumlarda bu korse sayesinde gün içerisinde rahat hareket edebildiklerini ve ağrılarının hafiflediğini belirtmektedirler. Aynı zamanda kambur duruşu düzeltici etkilerinde de bahsedilmektedir.

Korse ile Kifoz Tedavi Edilir mi? Fiyatı Ne Kadar?

Dik durmaya yardımcı olan aparatlar sayesinde ileri derecede olmayan kifoz hastalığında iyileşme sağlanabilmektedir. Fakat ileri eğriliklerde öncelikle doktora gidilmesi gerekmektedir. Gerekli görüldüğü taktirde cerrahi müdahale yapılmaktadır. Genel olarak bu tarz işlemlerden sonra sırt kaslarının güçlenmesi için dik durmaya yardımcı posturex korse kullanımı önerilmektedir. Oldukça uygun fiyatlarla satılan bu korseleri sizler de internet üzerinden sipariş vererek satın alabilirsiniz.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Yenibahar Nedir? Nasıl Bir Baharattır? Neye Yarar?

Yenibahar Nedir? Nasıl Bir Baharattır? Neye Yarar?

Yenibahar; acımsı tadı ve kokusu ile et yemeklerinde ve dolmalarda kullanılan, bezelye büyüklüğünde taneler halinde olan ve ana vatanı Amerika olarak nitelendirilen bir baharat türüdür...

Kireçlenme Nedir? Neden Olur? Dizlik ve Korse İyi Gelir mi?

Kireçlenme Nedir? Neden Olur? Dizlik ve Korse İyi Gelir mi?

Kireçlenme; eklem yüzeyinde kalsiyum tuzlarının birikmesi sonucunda kişinin zor hareket etmesi durumuna verilen isimdir...

Burun Kanaması Sebepleri ve Tedavisi Nedir? Neden Olur?

Burun Kanaması Sebepleri ve Tedavisi Nedir? Neden Olur?

Beş duyu organından birisi olan burun, oldukça karmaşık bir yapıya sahip olurken burun kanaması gibi problemlerle sıklıkla karşılaşmak mümkündür...

Kadınlarda Saç Dökülmesi Tipleri Nelerdir? Nasıl Olur?

Kadınlarda Saç Dökülmesi Tipleri Nelerdir? Nasıl Olur?

Kadınlarda saç dökülmesi tiplerinin çeşitli olması gibi çözümleri de birbirinden farklıdır...