yeniloji.com
Bakım

Uçuktan Kurtulmanın Doğal Yolları

Henüz yorum yazılmadı
Uçuktan Kurtulmanın Doğal Yolları
Yeniloji 432 görüntüleme

Rahatsız edici bir görüntüye sahip olan uçuktan kurtulmanın doğal yolları bilinirse, uçuklar bir sorun olmaktan çıkacak ve en kısa sürede tedavi edilecektir.

Uçuk Ne Demek? Neden Çıkar?

Herhangi bir sorundan kurtulmak için ilk olarak sorunun kaynağına inilmesi gerekmektedir. Sorunun neden oluştuğunu bilmek hem tedavisinde hem de sonrasında tekrarlamasını engelleme aşamasında önemli bir rol oynamaktadır. Uçuk problemlerinin çözümünü arayan kişiler, bu sorunun virüslerden kaynaklandığını bilmektedir. Son derece kolay bir şekilde yayılabilen bu virüs, kısa sürede etkisini göstermeye başlayacaktır. Bu aşamada virüsleri vücuttan uzaklaştırmaya yardımcı olan ürünlerin tamamı, uçuklardan kurtulmanın yolları içerisinde kullanılabilmektedir. Ancak bazı ürünler, içerisinde yer alan maddeler sebebiyle uçuk tedavisinde ön plana çıkmaktadır.

Uçuktan Kurtulma ve Korunma Yolları Nelerdir?

Herpes simpleks virüsünden kaynaklanan uçuk, bulaşıcı özellikleri olan bir rahatsızlıktır. Bu virüs vücuttan tamamen atılamaz. Bu nedenle uçuk tekrar tekrar çıkmaya devam eder. Vücut bağışıklığı dirençsiz kaldığı zaman virüs tekrardan etkin hale gelmektedir. Uçuktan kurtulmak ve korunmak için öncelikle beslenme düzenine dikkat etmek gerekmektedir. Vitamin ve minerallerin yeteri kadar alınması ve stres gibi günlük yaşamı olumsuz etkileyen faktörlerden uzak durmak gerekmektedir.

Uçuk En Hızlı Nasıl Geçer? İlacı Nedir?

Uçuk bir virüstür ve bu virüs vücuttan atılması gerçekleşmeden uçukta iyileşme görmek zor olmaktadır. Sorun kaynağından çözülmediği zaman uçuk sürekli kendini aynı yerde tekrarlamaktadır. Bu nedenle anti-bakteriyel ürünler ve bitkisel çözümler uygulanmalıdır. Çay ağacı yağı bunlardan biridir. Uçuk antifungal, antiseptik ve antibiyotik özellikleri ola bir yağdır. Bu yağ uçukta tam iyileşme sağlamaya yardımcı olabilmektedir. Nane yağı da aynı şekilde uçuğa neden olan virüslerin temizlenmesine yardımcı olur. Anti- bakteriyel özelliği ile bilinen elma sirkesi de doğal ve etkili yöntemler arasında yer almaktadır.

Sarımsak Uçuk Geçirir mi? Nasıl Kullanılır?

Bu tarz rahatsızlıklardan kurtulmak için ilk seçeneğin her zaman doğal yöntemler olması gerekmektedir. Doğru ürünler kullanıldığı takdirde, doğal tedavi yöntemleri ilaç tedavisi kadar etkili olabilmektedir. Bu aşamada uçukların tedavisinde sarımsak çok büyük etkiler gösterebilmektedir. Birçok kaynakta doğal antibiyotik olarak gösterilen sarımsak, vücuttaki virüslerin uzaklaştırılmasında baş rolü oynayan gıdalardan birisidir. Bu tedavi yöntemi için bir diş sarımsak kullanımı yeterli olurken bu sarımsağın küçük parçalar haline getirilmesi gerekmektedir. Son derece ince bir biçimde kesilen sarımsak, bölgeye uygulanarak virüslerden kurtulma işlemi gerçekleşebilmektedir. Sarımsak uygulamasından sonra bölgenin ılık bir su ile yıkanması ve bu şekilde temizlenmesi doğru bir seçenek olacaktır.

Uçuk İçin Doğal Çözümler ve Uygulamalar

Uçuktan kurtulmak için kullanılabilecek olan bir diğer ürün de patatestir. Ülke mutfağımızda sıklıkla kullanılan patatesler, virüslerden arınmak ve uçuktan kurtulmak için de önemli bir eleman olarak gösterilir. Bunun için ilk olarak patateslerin haşlanmaya başlaması gerekmektedir. Birkaç patatesi suyun içerisinde haşlayan kişiler, sonrasında çatal ya da özel bir malzeme ile onu ezerek kullanım için hazır hale getirebilirler. Bunun ardından haşlanmış ve ezilmiş olan patateslerin uçuk olan bölgeye 3-4 defa uygulanması gerekmektedir. Bu uygulama sayesinde de kısa süre içerisinde uçuklardan kurtulmak mümkün olmaktadır.

Uçuk İçin Doğal Tedavi Yöntemleri

Yeşil sebzeler arasında vazgeçilmezlerden birisi olan marul, uçuk tedavisinde de kullanılabilen ürünlerden birisidir. Bu kullanım için marulun yapraklarının ayrılması ve suyun içerisinde kaynatılması gerekmektedir. İlk olarak tencereye sularını dolduran kişiler kaynayana kadar bekledikten sonra içerisine marul yapraklarını atmalıdırlar. Belirli bir süre haşlanan marul yapraklarının, ezilmesi ve lapa haline getirilmesi gerekmektedir. Doğru bir şekilde lapa haline getirilen marullar uçuğun üzerine sürülür. Bu şekilde 15-20 dakika kadar bekletilmesi gerekmektedir. Bu işlem sonrasında uçuk kısa süre içerisinde bulunduğu bölgeden kaybolarak ortaya çıkardığı rahatsız edici görüntü ve ağrı sorunu bitecektir. Birçok kişi sıklıkla çıkan uçuklardan şikayetçi olurken bunun tedavisi için ilaçların yanı sıra kolayca uygulanabilen doğal yöntemler de rahatlıkla tercih edilebilmektedir.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Çocuklarda Ateş Düşürmenin Yolları

Çocuklarda Ateş Düşürmenin Yolları

Çocukların vücut ısısının çok fazla yükselmesi ateşlenme olarak isimlendirilirken çocuklarda ateş düşürmenin yolları ile birlikte bu sorun ortadan kaldırılabilmektedir...

Çilleri Ne Geçirir? Çilleri Yok Etmenin Yolları

Çilleri Ne Geçirir? Çilleri Yok Etmenin Yolları

Çiller; güneşe maruz kalan ciltte yer alan melanin pigmentinin UV ışınlarını engelleme konusunda yetersiz kalması sonucunda melanosit hücrelerinin daha fazla melanin üretmeye başlaması sonucunda meydana gelen minik lekelerdir...

Besinlerin Taze ve Doğal Olmasının Faydaları

Besinlerin Taze ve Doğal Olmasının Faydaları

Doğru bir şekilde alışverişlerini gerçekleştiren kişiler, genellikle besinlerin taze ve doğal olmasının faydaları konusunda da bilgi sahibi olan insanlardır...

Uçuktan Kurtulmanın Doğal Yolları

Uçuktan Kurtulmanın Doğal Yolları

Rahatsız edici bir görüntüye sahip olan uçuktan kurtulmanın doğal yolları bilinirse, uçuklar bir sorun olmaktan çıkacak ve en kısa sürede tedavi edilecektir...