yeniloji.com
Diyet

Stockholm Diyeti Nedir? Stockholm Diyeti Listesi Nasıl Yapılır?

Henüz yorum yazılmadı
Stockholm Diyeti Nedir? Stockholm Diyeti Listesi Nasıl Yapılır?
Yeniloji 856 görüntüleme

Kilo vermek ve sonrasında da bu kilosunu korumak isteyen kişilerin en çok başvurduğu diyetlerden birisi olarak stockholm diyeti gösterilmektedir.

Stockholm Diyeti Nedir? Ne İşe Yarar?

Kilolarından kurtulmak isteyen kişiler, bunu başarabilmek için diyet yapmak zorunda olduklarını da bilmelidirler. Beslenme düzenlerini değiştirmeden kilolardan kurtulmak mümkün değildir. İnsanların beslenme düzenlerini belirli kurallar çerçevesinde değiştiren diyetler tüketilen besinlere ya da diyeti oluşturan kişilere göre isimlendirilebilmektedir.

Stockholm diyeti günümüzde en çok tercih edilen diyetlerden birisidir. Bazı kaynaklarda İsveç diyeti olarak da geçmektedir. 13 gün süreyle uygulanan bu diyet, 6 kilo ile 20 kilo arasında değişen bir kilo kaybını amaçlamaktadır. Belirli besinlerin tüketilebildiği bu diyetin 13 günün sonundan sonlandırılması ve ara verilmesi kesinlikle şart koşulmaktadır.

İsveÇ Diyeti Listesi Nasıl Yapılır?

İnsanların fazla kilolarından kurtulmak için uygulayacakları bu diyette listelerini hazırlayan kişilerin belirli kurallara uyması gerekmektedir. Diyeti uygularken kişiler öğünlerinde et, tavuk, hindi ve balıkları rahatlıkla kullanabilmektedir. Organik yumurtalar da öğünlerde kendisine yer bulabilir. Her zaman öğle yemeği ile akşam yemeğimin yerinin değiştirme imkanı bulunmaktadır.

Toprağın üzerinde yetişen sebzeler isveç diyeti içerisinde kullanılabilen ürünler arasında yer alır. Buna karşın soda, şekerli meyve suyu ve bira gibi ürünler kesinlikle yasaktır. Süt şekeri yüksek olan süt ürünlerinin, rafine yağların ve margarinlerin de kullanımı yasaklanmaktadır. Bu önerilen ve yasaklanan besinlere göre bir diyet listesi hazırlanabilirken kısa sürede kilo vermek mümkün olabilmektedir.

İsveÇ Diyetinin Faydaları Nelerdir?

İnsanlar, stockholm diyetini uygularken vücutlarında hem faydalı hem de zararlı durumlar ile karşılaşırlar. Mevcut duruma göre faydalar çok daha önemli olabildiği için insanlar isveç diyetini tercih edebilmektedir. Bu diyet kısa süre içerisinde insanların yüksek miktarda kilo vermesini sağlamaktadır. Bu sebeple de yakın dönemde ameliyatı olan ve belirli bir kilonun altına inmesi gereken kişiler için muhteşem bir seçenek olacaktır. Yakın dönemde önemli bir davetleri ya da organizasyonları olan kişiler de kısa vadede kilolarından kurtulabilmektedir. Vücuda zararları sonrasında ortaya çıkacağı için bu önemli organizasyonda istedikleri kiloda olmak imkanları olmaktadır.

Stockholm Diyetinin&Nbsp;Zararları Nelerdir?

Fazla kilolarından kurtulmak için Stockholm diyeti uygulamaya karar veren kişiler belirli zararları vücutlarında görmeyi de göze almış olacaklardır. İlk olarak kısa vadede yüksek miktarda kilo verdiren diyetler vücudun düzenini kesinlikle bozmaktadır. En doğru kilo verme yöntemi uzun bir döneme yayılmış olan sistemli bir kilo verme sürecidir. Bu sebeple de insanların bu diyetten uzak durması gerekebilir. Vücutlarında bazı vitamin ve mineral eksiklikleri ortaya çıkarken kişiler kendisini mutsuz hissedecektir. Bunun yanı sıra bazı kişilerde daha sinirli olmaya ve uyku problemlerine de sebep olabilmektedir.

Kısa vadede istenen kiloya inmeyi sağlayan isveç diyeti doğru anlarda kullanılmadığında vücut için çok zararlı olabildiği için dikkatli olunmalıdır.

Stockholm Diyeti Yorumlar ve Şikayetler

Son zamanlarda birçok kişinin uyguladığı isveç diyeti bazı insanlar için tavsiye niteliği taşırken bazıları için ise memnuniyetsizlik içermektedir. Stockholm diyeti hem vitaminli hem de besleyici bir beslenme düzenidir. Fakat her diyet herkes için aynı şekilde etki meydana getirmemektedir. Fakat yapılan incelemeler sonucunda ortaya çıkan verilere göre daha çok etkili olduğunu gösteren olumlu yorumlar bulunmaktadır.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Pestisit Analizi Nedir, Ne Demek? Çeşitleri, Zararları ve Kullanımı Nedir?

Pestisit Analizi Nedir, Ne Demek? Çeşitleri, Zararları ve Kullanımı Nedir?

Pestisit, gıdalardaki zararlı maddelerin engellenmesine yardımcı olan, virüs ve bakteri gibi maddeleri önleyen kimyasal nitelikli bir ilaçtır...

Parkinson Hastalığı Nedir? Belirtileri Nelerdir? Tedavisi Nasıl Yapılır?

Parkinson Hastalığı Nedir? Belirtileri Nelerdir? Tedavisi Nasıl Yapılır?

Beyinde yer alan sorunlar ile birlikte vücutta hareketlerin akıcılığının ve uyumunun sağlanamaması durumu parkinson hastalığı olarak isimlendirilmektedir...

Portakal Detoksunun Faydaları Nelerdir? Nasıl Yapılır?

Portakal Detoksunun Faydaları Nelerdir? Nasıl Yapılır?

Portakal detoksu; kilo vermeye yardımcı olan ve ödem şişkinlik gibi problemlerin giderilmesine katkı sağlayan doğal içerikli bir kür olarak tanımlanmaktadır...

Vanilya Ekstraktı (Ekstresi, Özü) Nedir? Nasıl Yapılır?

Vanilya Ekstraktı (Ekstresi, Özü) Nedir? Nasıl Yapılır?

Vanilya ekstraktı, severek tükettiğimiz tatlı ve pastaların hazırlanmasında kullanılan, oldukça hoş kokulu bir bitkidir...