yeniloji.com
Zayıflama

Acil Zayıflamak İstiyorum Ne Yapmalıyım?

Henüz yorum yazılmadı
Acil Zayıflamak İstiyorum Ne Yapmalıyım?
Yeniloji 1991 görüntüleme

Acil zayıflamak için; vücuda uygun olan diyet programlarının uygulanması ve vücudu aktif hale getirecek egzersizlerin uygulanması gerekmektedir.

Acil Kilo Vermek İsteyenler Ne Yapmalı?

Hızlı kilo vermek ile sağlıklı ve hızlı bir şekilde kilo vermek arasında çok fark vardır. Bazı ilaçlar çok hızlı kilo vermeye neden olur ama bu ilaçlar ne derece sağlıklı yani hızlı kilo verdikten sonra çok hızlı bir şekilde kilo alma riski de o kadar fazladır. Burada önemli olan hem hızlı ve acil bir şekilde kilo vermek hem de sağlıklı bir şekilde kilo vermektir. Kilo vermenin bazı püf noktaları vardır bu püf noktalarını harfiyen yerine getirenler hem hızlı hem de çok kolay kilo verebilirler.

Acil zayıflamak için şok diyetler yerine hem besleyici hem de metabolizma hızlandırıcı beslenme programlarının uygulanması gerekmektedir.

Sağlıklı ve doğal bir şekilde zayıflama sağlandığında verilen kilo kalıcı olmaktadır. İdeal kiloya ulaşmak için öncelikle beslenme düzeni oluşturulmalıdır. Beslenme düzeni kalorisi az, yağı ve şekeri fazla olmayan gıdalardan oluşmalıdır. Protein değeri yüksek besinler tüketilebilir. Böylece tokluk sağlanır ve gün içerisinde daha az yemek tüketimi gerçekleşir. Bu da var olan yağların yakılmasını sağlarken aynı zamanda yeni yağ oluşumunun engellenmesine destek olur. Bunu sonrasında ise spor yapılmalı ve daha çok kalori yakılmalıdır.

Hızlı Kilo Vermek İçin Ne Yapmalıyız?

Kilo vermek için öncelikle psikolojik olarak kendinizi hazır hissetmeniz gerekecektir yani kilo vermek istediğinizi bilinçaltına yerleştirmeniz gerekir. Kilo verme diyetlerine harfiyen uyum sağlamanız gerekir. En önemlisi ise bir diyetisyen yardımı almanız gerekir. Diyetisyenin yazdığı menüye şartsız uyum sağlamanız gerekir ve bilinçsiz kişilerin önerileri kesinlikle göz önüne dahi alınmamalıdır çünkü herkesin bünyesi farklıdır bazısına iyi gelen diyetler bazısına hiçte uyum sağlamayabilir. Bunun için ise kendi vücudunuzu tam anlamı ile tanımanız gerekir. Ne yersem bana fazla kilo aldırır ya da ne yersem kilo verdirir olarak düşünmeli ve iyi analiz etmelisiniz. Mümkün ise çok fazla kilo aldıran yiyecek ve içeceklerin listesi yapılmalı kalori hesaplaması yanına yazılmalıdır.

Sağlıklı Kilo Vermenin Püf Noktaları

Öncelikle önemli olan hızlı kilo vermenin yanında sağlıklı kilo vermekte önemlidir. Bunun için ise yiyecek ve içeceklere dikkat edip planlı bir şekilde spor yapılmalıdır.

  • Acil kilo vermek istiyorsanız önce diyet listesi hazırlamanız gerekir.
  • Diyet listesini her gün uyum sağlanmalıdır.
  • Hızlı kilo verdiren ve merdiven altı üretilen ilaçlar ya da çaylardan uzak durmanız gerekir.
  • Her yemekten az ve yeterince yenilmeli yağlı yiyeceklerden kesinlikle uzak durulmalıdır.
  • Açlık hissi duymamanız gerekir çünkü beyin açlık hissederse diğer bir öğünde fazla yemek yeme ihtiyacı duyacaktır.
Doğal Zayıflama yöntemleri Nelerdir?

Eğer kilonuz karın bölgesinde yoğunlaşıyorsa o zaman yatmadan önce yoğurt, acı pul biber ve sumak karıştırılarak yenmelidir böylece karın ve basen bölgesinde ki yağlar büyük oranda yok olmuş olacaktır. Bahar aylarında kişiler detoks yapması gerekir bunun için ise bir tutam kiraz sapı, mısır püskülü ve limon kaynatılarak içilmelidir. Gün boyu su içme ihtiyacı doğar bu suyun içine limon dilinip koyulmalıdır böylece yağ erimeleri ve detoks uygulaması yapılır ve vücut daha dinç ve sağlıklı olacaktır. Acil kilo vermek için öncelikle düzenli uyku şarttır ve sabahları erken kalkmak iyi bir kahvaltı ve spor şarttır.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
İlkbahar Alerjisine Ne İyi Gelir? Belirtileri Nelerdir? Nasıl Geçer?

İlkbahar Alerjisine Ne İyi Gelir? Belirtileri Nelerdir? Nasıl Geçer?

İlkbahar alerjisi; burun akıntısı, yüzde ve gözlerde kızarma, ciltte kızarıklık meydana gelmesi gibi belirtiler ile kendini gösteren, sağlığı olumsuz yönde etkileyen bir rahatsızlıktır...

İsveç Diyeti Nedir? Kaç Kilo Verdiriyor? Zararlı Mı, Faydalı mı?

İsveç Diyeti Nedir? Kaç Kilo Verdiriyor? Zararlı Mı, Faydalı mı?

İsveç diyeti; etkili bir şekilde kilo vermeye yardımcı olan ve metabolizmanın dengelenmesini sağlayan bir beslenme programıdır...

Sarımsak Turşusu Tarifi, Faydaları Nedir? Zayıflatırmı?

Sarımsak Turşusu Tarifi, Faydaları Nedir? Zayıflatırmı?

Güçlü antiseptik özelliği bulunan ve doğal antibiyotik etkisi bulunan sarımsak turşusu, elma sirkesi ile yapılan bir besindir...

Hızlı Kilo Almanın Yolları Kadınlar ve Erkekler İçin Nedir?

Hızlı Kilo Almanın Yolları Kadınlar ve Erkekler İçin Nedir?

Kadın ve erkeklerde farklı vücut yapılarının olması kilo alırken de farklılık yaratır...