yeniloji.com
Bakım

Saçların Parlak Olması İçin Ne Yapmalı?

Henüz yorum yazılmadı
Saçların Parlak Olması İçin Ne Yapmalı?
Yeniloji 134 görüntüleme

Saçların parlak olması için; birtakım bitkisel içerikli yağlar kullanılmalı ve aynı zamanda saç bakımına dikkat edilmelidir.

aronya çayı

Parlak Saçlar İçin Neler Yapılmalı?

Saçlar, özellikle de kadınların en fazla uğraştıkları ve önem verdikleri kısımlardan birisidir. Gerek estetik görünüm açısından gerekse sağlık açısından saçların bakımına son derece kaliteli bir bakım yapılmalıdır. Saçlarda olması beklenen ve istenen en önemli ve ilk özellik ise parlak olmalarıdır.

Saçların parlak olması için uygulanabilecek pek çok yöntem mevcuttur. Ancak bu yöntemlerin hepsi bir anda uygulanmamalıdır. Saçları parlak gösterebilmek için var olan tüm yöntemler sırayla denenmelidir. Ve bir yöntem en az 3 ay boyunca devamlı olarak uygulanmaya devam edilmelidir. Aksi takdirde, sürekli olarak yöntem değiştirmek saçların çok çabuk yıpranmasına, bozulmasına, kırılmasına, dökülmesine ve kötü bir görünüm almasına neden olabilmektedir. Bu nedenle öncelikle saç bakım rutini bir program dahilinde ayarlanmalıdır. Haftada en fazla 3 kez saçlar yıkanmalıdır. Saçların parlak olması için

Saç Kaç Kere Yıkanmalı?

Saçlar haftada 3 kez yıkandıktan sonra kesinlikle saç kurutma makinesi ile kurutulmamalıdır. Saçların ve kafa derisinin yapısına son derece fazla bir şekilde zarar vermekte olan saç kurutma makineleri saçların parlamasına engel olmaktadır. Saçlar nemli bırakılarak doğal bir şekilde kuruması beklenmelidir. Aynı zamanda saçlar çok ıslak bir haldeyken taranmamalıdır. Saçların parlak olması için bu son derece önemli bir eylemdir. Islak haldeyken taranan saçlar kuruduğu zaman kabarmalara ve kopmalara yol açabilmektedir. Bu nedenle saçlarınızın yoğun ıslaklığını bir havlu yardımıyla aldıktan sonra ve biraz da hafif kurumaya yöneldiği zaman taramanız daha uygun olmaktadır. Kullandığınız tarakların özelliği de oldukça önemlidir.

Saç Nasıl Taranır? kolay Saç Taramak İçin Ne Yapmalı?

Tarama işlemi doğrı yapılmadığında saçı yıpratır ve parlaklılığını, canlılığını alır. Doğru tarama işlemi için şunlara dikkat etmelisiniz:

  • Saçların parlak olması için kullanılan tarakların rulo şeklinde ve at kılından olması önem taşımaktadır.
  • Kesinlikle plastik taraklardan uzak durulmalıdır.
  • Saçların parlak olması için, saçları tararken öne doğru taramak işe yaramaktadır.
  • Öne doğru taranan saçlar arkaya atıldıktan sonra bir kere daha taranmamalı ve doğal haline bırakılmalıdır.

Parlak Saç İçin Şampuan ve Yağ

Saçların parlak olması için mutlaka saç yapısına uygun bir şampuan devamlı olarak kullanılmalıdır. Sürekli olarak şampuan değişikliği yapılmamalıdır. Aksi takdirde saçların yapısında yine bozulmalar ve sönmeler meydana gelecektir. Rutin olarak kullandığınız şampuandan sonra, saç bakım kremlerinizi de unutmamanız gerekmektedir. Saç bakım kremlerinizi nemli saç diplerine ve uçlarına uygulamanız gerekmektedir. Eğer saçlarınızın doğal bir şekilde parlak görünmesini istiyorsanız, bitkisel yağlardan da faydalanabilirsiniz.

Saçlarınızı tararken tarağınıza birkaç damla badem yağı, zeytinyağı, lavanta yağı, kayısı yağı, portakal yağı, limon yapı ya da çörek otu yağı damlatarak tarayabilirsiniz. Bir de saçlarınızı durulayacağınız son suya birkaç damla sirke damlatarak duruladığınız takdirde, saçların parlak olmasını saplayabilirsiniz.

aronya çayı

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Sezeryan Mı, Normal Doğum Mu? Riskleri Nelerdir?

Sezeryan Mı, Normal Doğum Mu? Riskleri Nelerdir?

Doğum yapmak isteyen birçok kadın sezeryan mı normal doğum mu ikilemi arasında kalmaktayken buna en uygun çözümü doktorlar vermektedir...

Büstiyer Nedir? Büstiyer Ne İçin Kullanılır?

Büstiyer Nedir? Büstiyer Ne İçin Kullanılır?

Büstiyer; göğüs bölgesinden başlayarak bel bölgesine kadar inen, inceltici ve toparlayıcı özelliği sayesinde daha zayıf gözükmeyi sağlayan bir iç giysi modelidir...

Soğuk Alerjisi Nedir? Belirtileri ve Tedavisi

Soğuk Alerjisi Nedir? Belirtileri ve Tedavisi

Soğuk alerjisi; soğuk ile temas edildiği zaman ellerde ve ayaklarda şişme, kızarıklık gibi etkenlerinde meydana gelmesi sonucunda oluşan, halk arasında soğuk ısırması veya soğuk ürtikeri olarak da adlandırılan bir rahatsızlıktır...

Hangi Besinde Ne Kadar Protein Var?

Hangi Besinde Ne Kadar Protein Var?

Protein; vücut hücrelerinin yenilenmesi ve büyümesi için vazgeçilmez bir besin kaynağıdır...