yeniloji.com
Bakım

Tırnak Bazı Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Henüz yorum yazılmadı
Tırnak Bazı Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?
Yeniloji 171 görüntüleme

Tırnak bazı; oje sürmeden önce tırnağa sürülen şeffaf renkli besleyici olarak ifade edilen, tırnağın ojenin içerisindeki kimyasallardan zarar görmesini önleyen bir tırnak ürünüdür.

Tırnak Bazı Nedir, Ne Demek?

Oje sürmeden önce tırnağa uygulanan şeffaf renkli besleyici ojelere tırnak bazı denmektedir. Güçlendirici oje bazları, ojenin tırnakta daha güzel durmasını sağlarken aynı zamanda tırnak ve oje ile adeta koruyucu görev üstlenerek tırnağın zarar görmesini önlemektedir. Ojenin tırnakta daha uzun kalmasını sağlayan bu tırnak ürünlerinin içeriğinde minik silikonlar bulunmaktadır. Bunlar koruyucu görev üstlenirler ve oje sonrasında tırnakta meydana gelen sararma gibi oluşumların önlenmesini sağlar.

Tırnak bazı; kırmızı, bordo ya da siyah gibi koyu renkli ojelerin daha kolay bir şekilde silinmesini sağlamaktadır.

Ojenin renginin tam şekilde çıkmasını sağlayan bazlar aynı zamanda ojenin duruşunu da önmeli ölçüde etkilemektedir. Tırnakların güçlenmesini sağlayan bu ojeler, asıl bir tür bakım ürünü olarak kabul edilirler. Tırnakların güçlenmesini ve kırılmasını önlerler.

Tırnak Bazı Ne İşe Yarar?

Tırnakların güçlenmesini sağlayan oje bazı, aynı zamanda sararma ve kırılma gibi problemleri önlemektedir. Genel olarak şeffaf renkte olurlar ve oje öncesinde tırnağa sürülürler. Kadınlar için tırnak bakımı amacı ile sıklıkla kullanılan bu jel kıvamındaki ürünler, tırnakların güzelleşmesini sağlarken aynı zamanda hasarlara karşı korurlar.

Tırnak koruyucu baz, tırnak yüzeyinin daha pürüzsüz gözükmesini sağlar. Canlı, parlak ve bakımlı durmasını sağlar. Tırnakların esnek ve parlak olması için oje sürmeden önce tırnaklarınıza mutlaka bu ojeleri kullanmalısınız.

Her ne kadar tırnakların daha esnek ve parlak durmasını sağlasa da aşırı ve bilinçsiz kullanımda tırnak için zararlı olabilirler. Tırnak etrafındaki deride birtakım hasarlar meydana getirebilir. Profesyonel bir şekilde oje sürmek için tüm bu önerileri dikkate almalısınız.

Oje Bazı Nasıl Kullanılır?

Oje sürmeden önce tırnaklarınızı korumak, ojenin daha güzel gözükmesi için oje bazını temiz tırnaklarınıza sürünüz. Oje sürerken vazelin de sürülebilmektedir. Fakat vazelin daha yumuşak bir kıvamda olduğu için baz kadar koruyucu olmayabilir. Tırnak bazı önerileri dahilinde bir baz satın alarak, tırnaklarınıza uyguladığınızda ojenin kalıcılığını uzatabilirsiniz. Baz kuruduğu zaman rahatlıkla ojenizi sürebilirsiniz.

Tırnak Bazı Fiyatları Ne Kadar?

Genel olarak tırnak bazı kullanımı için farklı markaların ürünlerini tercih edebilirsiniz. Bu bazlar yaklaşık olarak ojeler ile aynı fiyattadır. Görünüş olarak da ojeyi andırır ve oje gibi sürülürler. Renkleri şeffaftır. Bazıları hafif pembemsi olsa da tırnağa sürüldüğü zaman doğal görünümdedir.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
En Hızlı Kilo Verdiren Diyet Hangisidir? Nasıl Uygulanır?

En Hızlı Kilo Verdiren Diyet Hangisidir? Nasıl Uygulanır?

En hızlı kilo verdiren diyet; sağlıklı besinlerden meydana gelen, vücutta metabolizmanın hızlanmasına ve aynı zamanda sindirim sisteminin düzenlenmesine destek olan zayıflama programlarından oluşan yöntemlerdir...

Kristal Hastalığı Nedir? Neden Olur? Belirtileri Nelerdir?

Kristal Hastalığı Nedir? Neden Olur? Belirtileri Nelerdir?

Kristal hastalığı; şiddetli baş dönmeleri ile kendini gösteren, her yaşta görülebilen, kafaya alınan bir travma ya da herhangi bir sebebe dayanmadan meydana gelebilen bir rahatsızlıktır...

Saç Neden Yağlanır? Saç Neden Dökülür?

Saç Neden Yağlanır? Saç Neden Dökülür?

Saç yağlanması, cilt tipi, vücut yapısı hormon sağlığı gibi birçok etkene bağlı olarak yağlanabilmektedir...

Ördek Yumurtası Nasıl Olur? Faydaları ve Zararları Nelerdir? Kaç Günde Çıkar?

Ördek Yumurtası Nasıl Olur? Faydaları ve Zararları Nelerdir? Kaç Günde Çıkar?

Ördek yumurtası; bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olan, besin değerleri oldukça yüksek, yüksek oranda kolesterol içeren ve normal tavuk yumurtası ile aynı şekilde tüketilen bir besindir...