yeniloji.com
Bakım

Cilt Rengi Nasıl Açılır? Nasıl Eşitlenir?

Henüz yorum yazılmadı
Cilt Rengi Nasıl Açılır? Nasıl Eşitlenir?
Yeniloji 2245 görüntüleme

Doğal cilt renklerinde koyulaşmalar meydana gelen kadınlar bu durumda belirli yöntemleri kullanarak cilt rengini açmak, cilt rengi eşitlemek ve eski ten renklerine dönüş yapma imkanı bulurlar.

Cilt Rengi Nasıl Açılır?

Cildin tümünde rengi, melanin pigmentleri ayarlamaktadır. Bu pigmentler, vücudun tamamına eşit bir şekilde yayılırken ten renginin her yerde aynı olmasını sağlamaktadır. Ancak bazı durumlar bu pigmentlerin işleyişini etkilerken bu sayede farklı ten renklerinin ortaya çıkmasına sebep olur. Bronzlaşma da bu durumlar arasında yer alırken, çevresel etmenler, düzenli makyaj ya da stres insanların ten renklerinde koyulaşmalara sebep olabilmektedir. Eğer kişilerin ciltlerinde bu tarz dış etmenler sebebiyle koyulaşmalar varsa uygulanabilecek birkaç yöntem vardır. Bu yöntemler cilt renginin açılması ve eşitlenmesinde etkili olabilir.

Süt Cilt Rengini Açar mı?

Bilindiği üzere süt, çok önemli bir kalsiyum kaynağıdır. Sütün içerisinde yer alan kalsiyum, melanin pigmentlerini üreten hücreleri tetikleyerek vücut rengi üzerinde etki göstermektedir. Bu aşamada renklerinde koyulaşmalar olan ve bundan memnun olmayan kişiler süt kullanarak bu sorunlarını atlatabilirler. Bunun için bir kase inek sütü gerekli olurken isteyen kişiler keçi sütünü de tercih edebilirler. Ancak uzmanlar mümkünse inek sütünün tercih edilmesini önermektedir. Bu sütü uygulamak için lif ya da el bezi de gerekli olur.

Cilt Beyazlatmak İçin Süt Kürü

Cilt rengi açmak için ilk olarak 1 kase kadar sütü ılık bir sıcaklığa gelinceye kadar ısıtınız. Daha sonra bir bezi kasenin içerisinde bulunan süte daldırınız. Bu işlem sonrasında bezi iyice sıkınız. İçerisindeki sütün tamamının geri akması istenmezken damlatmayacak seviyeye gelmesi yeterli olur. Sonrasında içerisinde süt özü bulunan bu bezleri yüzünüze dairesel bir şekilde sürünüz. Bezin sahip olduğu süt miktarı düştüğünde aynı işlem tekrar uygulanarak bez sütün içerisine daldırılır. Bu şekilde 3-4 defa tekrarlanan işlem ile birlikte kür tamamlanmış olur. Birkaç hafta boyunca bu kürün uygulanması sonuçların görülmesi için yeterli olurken bayanlara, banyodan sonra uygulamaları önerilir. İlk dönemlerde her gün ya da 2 günde 1 defa bu kürün uygulanması önerilirken sonrasında haftada 2 defaya indirgenmesi yeterli olacaktır.

Cilt Beyazlatıcı Yoğurt Maskesi

Sütün cilt beyazlatmadaki etkisi yoğurt ile de devam etmektedir. Yoğurdun içerisinde yer alan laktik asit, doğal yollarla ten renginin açılmasını sağlamaktadır. Bu sebeple de ciltlerinde koyulaşma olan kişiler yoğurdu farklı şekillerde kullanarak ten renklerini açabilirler. Bu aşamada yoğurdun direkt olarak yüze uygulanması seçenekler arasında yer alırken yoğurdun limon suyu ile karıştırılması sayesinde elde edilen karışım da kullanılabilir. Bu iki seçenekte de yoğurt yüze uygulanırken 15 dakika boyunca yüzde beklemesi gerekmektedir. Sonrasında ılık su ile yüzlerini yıkayan kişiler yüzlerinde yer alan renk eşitsizliklerin ortadan kaybolmaya başladığını fark edecektir. Bu işlemin sürekli tekrarlanması sonuca gitmede çok etkili olurken oldukça kolaydır.

Paylaş Tweetle Gönder Pinle
İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Klima Çarpması Belirtileri Nelerdir? Nasıl Geçer? Ateş Yapar mı?

Klima Çarpması Belirtileri Nelerdir? Nasıl Geçer? Ateş Yapar mı?

Klima çarpması; özellikle yaz aylarında serinlemek amacı ile kullanılan klimanın yanlış şekilde kullanılması ile meydana gelen bir durumdur...

Ceviz Kabuğunun Faydaları Nelerdir? İçindeki Zar Ne İşe Yarar? Suyu Nasıl Hazırlanır?

Ceviz Kabuğunun Faydaları Nelerdir? İçindeki Zar Ne İşe Yarar? Suyu Nasıl Hazırlanır?

Ceviz kabuğu; cevizin kendisi kadar faydalı olarak gerek saç gerek diş gerekse sağlık açısından pek çok olumlu etki meydana getiren, suyu ya da kürü yapılan bir besin maddesidir...