yeniloji.com
Bakım

Pirinç Suyunun Cilde ve Saça Faydaları Nelerdir? Zararı Var mı?

Henüz yorum yazılmadı
Pirinç Suyunun Cilde ve Saça Faydaları Nelerdir? Zararı Var mı?
Yeniloji 114 görüntüleme

Pirinç suyu; eski zamanlardan bu yana Uzak Doğu'da güzellik sırrı olarak nitelendirilen ve son yıllarda ülkemizde de oldukça ilgi gören bir karışımdır.

Pirinç Suyunun Cilde Faydaları Nelerdir?

İçerisinde bol miktarda mineral ve vitamin barındıran pirinç suyu; B ve E vitaminleri ile birlikte aynı zamanda 8 farklı amino asit barındırmaktadır. Bu özellikleri sayesinde pürüzsüz ve harika bir cilt için oldukça etkili ve faydalıdır. Pirinç suyunun cilde faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Cildin nemlenmesine yardımcı olan pirinç suyu, kuruluğun giderilmesine ve cilt yüzeyinin yumuşamasına yardımcı olmaktadır.
  • Cilt renginin açılmasına yardımcı olan bu doğal karışım aynı zamanda renk eşitsizliklerinin giderilmesinde de etkilidir. Yüzdeki kahverengi lekelerin giderilmesine yardımcı olmaktadır.
  • Gözenekleri temizlenmesini ve küçülmesini sağlayarak cildin sıkılaşmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda bakterilerden arınmaya da yardımcı olmaktadır.
  • Cilde parlaklık veren bu doğal karışım aynı zamanda hassas ciltlerde ve beyaz tenlerde görülen kızarıklık gibi problemlerin giderilmesine etki etmektedir.
  • Yüzdeki lekelerin giderilmesini sağlayarak adeta doğal bir tedavi sunmaktadır. Hatta güneş lekelerinin giderilmesine de etki etmektedir.
  • Kırışıklık gibi yaşlanma belirtilerinin giderilmesine yardımcı olan bu doğal cilt bakım karışımı, daha genç bir görünümün oluşmasını sağlamaktadır.
  • Yüzde sivilce ya da siyah nokta oluşumunun önlenmesini sağlamaktadır.

Cilt problemlerinin giderilmesi konusunda etkili olan pirinç suyu, aynı zamanda içerisinde yer alan vitamin ve mineraller sayesinde kırışıklıkları da gidermektedir. Böylece hem yaşlanma geciktirici hem de pürüzsüz bir cilt için kullanılabilmektedir.

Pirinç Suyunun Saça Faydaları Nelerdir?

Saç dökülmesi problemlerinin önlenmesi konusunda etkili olan pirinç suyu, içerisine yer alan amino asitler sayesinde yeni saçların oluşmasına da yardımcı olmaktadır. Saçların gürleşmesini ve daha çabuk uzamasını sağlayan bu karışım saç köklerinin güçlenmesine destek olur. Böylece yeni saçların güçlü ve parlak bir şekilde uzamasını sağlar. Yıpranmış olan saçların onarılmasına destek olan pirinç suyu, saçlara esneklik kazandırarak koparak dökülme problemlerinin önüne geçmektedir.,

Saç kırıklarının onarılmasını sağlayan pirinç suyu, saçların daha iyi beslenmesini sağlamaktadır. Böylece hem dökülmeyi azaltma etkisi meydana getirir hem de yeni saç oluşumu ile birlikte hacim sağlar. Kuru ve cansız saçlara dolgunluk vererek canlı, dolgun gözükmesine etki eder. Saç konusunda herhangi bir yan etkisi olmayan bu karışımı gerek saç uçlarına gerekse maske olarak tüm saçınıza uygulayabilirsiniz.

Pirinç Suyunun Zararı Var mı?

Cilde güç veren, cilt problemlerinin giderilmesine destek olan pirinç suyu aynı zamanda saçlar için faydalı ve sağlıklı etkiler sunmaktadır. Yapılan incelemelere göre herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Fakat cildinizde eğer ki çok fazla sivilce varsa öncelikle bir cildiyeye gitmeniz gerekebilir. Çünkü nedenini bilmediğiniz sivilceler bu karışımı uyguladıktan sonra artış gösterebilir. Eğer ki alerjik bir durum söz konusu ise uygulamayınız. Uygulama öncesinde cildinizin ufak bir bölümüne sürünüz. Alerjik reaksiyon olmazsa devamına da sürebilirsiniz.

Pirinç Suyu Nasıl Hazırlanır?

Eğer ki cildiniz için pirinç suyu hazırlamak istiyorsanız öncelikle yarım kase pirincin üzerine 2 kase su katıp karıştırın. Yarım saat suda beklettikten sonra süzgeçle süzün ve bir kağıt havluyu yüzünüze maske olacak şekilde kesin. Sonra cildinize bu suyu uygulayın. Saç için ise, güzelce yıkadıktan sonra pirinç suyunu saçınıza döküp 20 dakika bekletiniz. Bu süreçte kafa derinize masaj yapabilirsiniz.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Boyun Ağrısını Ne Geçirir? Evde Çözüm Önerileri Nelerdir?

Boyun Ağrısını Ne Geçirir? Evde Çözüm Önerileri Nelerdir?

Boyun ağrısı, yanlış hareket, sürekli aynı pozisyonda durma, ters hareket etmek ya da farklı birtakım hastalıklar nedeniyle meydana gelen bir ağrı çeşididir...

Pestisit Analizi Nedir, Ne Demek? Çeşitleri, Zararları ve Kullanımı Nedir?

Pestisit Analizi Nedir, Ne Demek? Çeşitleri, Zararları ve Kullanımı Nedir?

Pestisit, gıdalardaki zararlı maddelerin engellenmesine yardımcı olan, virüs ve bakteri gibi maddeleri önleyen kimyasal nitelikli bir ilaçtır...

Altın Otu Neye Yarar? Faydaları Nelerdir? Nasıl Kullanılır?

Altın Otu Neye Yarar? Faydaları Nelerdir? Nasıl Kullanılır?

Altın otu; flavonlar, reçine, sterinler, uçucu yağlar, tanen, karotin, C ve P vitaminleri açısından oldukça zengin olan, vücuda pek çok faydalı etki sunan bir bitkidir...

Yeşil Elma Diyeti ile 2 Haftada 10 Kilo Verilir mi? Kilo Verenler ve Zayıflayanlar

Yeşil Elma Diyeti ile 2 Haftada 10 Kilo Verilir mi? Kilo Verenler ve Zayıflayanlar

Yeşil elma diyeti; bağışıklığın güçlenmesine destek olan ve içerisinde bulunan lifler sayesinde tok tutucu bir etki meydana getiren zayıflama ve beslenme programı olarak nitelendirilmektedir...