yeniloji.com
Bakım

Karbonat Maskesi Nasıl Yapılır? Cilde Zarar Verir mi?

Henüz yorum yazılmadı
Karbonat Maskesi Tarifi Nedir? Nasıl Yapılır? Cilde Zarar Verir mi?
Yeniloji 193 görüntüleme

Karbonat maskesi; cilt lekelerinin iyileşmesine ve ciltte meydana getirmiş olduğu peeling ve beyazlatıcı etki sayesinde pürüzsüz bir cilde kavuşmaya yardımcı olan bir bakım ürünüdür.

Karbonat Maskesi Tarifi Nedir? Nasıl Yapılır?

Karbonat maskesi, cilt sağlığını iyileştirmeye yardımcı olan doğal bir bakım karışım olarak nitelendirilmektedir. Sivilceler farklı nedenlere bağlı olarak her yaşta görülebilmektedir ve birçoğu ciltte iz bırakmaktadır. Ayrıca siyah noktalar da cildin kötü gözükmesine neden olmaktadır. Bu doğal maske sodyum bikarbonat, karbondioksit ve su birleşiminde oluşan alkali özellikli bir tuz olan karbonattan elde edilir ve bu karbonat maya, yoğurt ve su gibi şeylerle birleştirilerek maske olarak kullanılmaktadır. Ciltte 10 dakika bekletilir ve ardından ılık suyla yıkanır.

Cilt sağlığı güzellik betimlemesinin ana fikrini oluşturmaktadır. Cildiniz ne kadar sağlıklı olursa o kadar genç ve güzel görünürsünüz. Özellikle yüzümüzün bakımı oldukça önemlidir. Çünkü yüzümüz birçok zararlı ışına ve kötü havaya birebir maruz kalmaktadır. Sağlıklı bir cilt kadifemsi ve aynı zamanda lekesiz bir cilt demektir. Yüzümüzde oluşan lekeler, kırışıklıklar, göz altı morlukları kötü bir görünüm yaratabilir ve bu sizi endişelendirebilir.

Gün içerisinde maruz kalmış olduğumuz kötü hava, duman, kir ve toz cildimiz için tehlike arz etmektedir. Bunlar ciltteki gözenekleri kapatır ve cildin hava almasını engeller. Bu da sivilce ve leke oluşumuna neden olur ama hepsinden önce erken yaşlanmayı beraberinde getirir. Cildimiz zaman içerisinde yıpranır ve bunu gizlemez. Bu yıpranma güzel bir cilt bakımı ve sıkılaşma ile ortadan kalkabilir. Karbonatlı maskesi sivilceler için oldukça faydalıdır ve bu etki sayesinde cildiniz sağlıklı ve pürüzsüz gözükebilir.

Karbonatlı Maske ne İşe Yarar?

Karbonat maskesi siyah nokta sorunlu ciltler için birebir çözümdür. Sivilceleri ve lekeleri tedavi etmeye tamamen duyarlı olan bu maske sayesinde cildiniz tüm sivilcelerden ve lekelerden arınır. Bu maske yağ hücrelerinin oluşumunu engeller ve bu sayede sivilce oluşumunu durdurur. Aynı zamanda yüzde belirmiş olan sivilcelerin kısa sürede kurumasını sağlar. Yaz aylarında güneşin etkisiyle yüzde lekeler artmaktadır. Lekeler yalnızca bayanların değil erkeklerin de bir sorunudur. Karbonat maskesi lekeleri hiç iz kalmadan geçirir. Cildi sıkılaştırma ve yenileme etkisi olan bu maske ayrıca cildi gençleştirir ve ciltte lifting etkisi yaratır. Karbonatın içeriğindeki kollajenler ciltteki ölü hücrelerin temizlenmesini sağlar. Böylece ciltte herhangi bir sarkma olmadan cildin sivilce, yağ probleminden ve ayrıca diğer cilt sorunlarından arındırılmasını sağlar.

Vücutta meydana getirdiği hücre yenileme özelliği sayesinde çatlak ve selülitler üzerinde etkili olduğu gözlemlenmiştir. Çünkü biliyoruz ki selülit oluşumu vücudun sıkılığını yitirmesi ve yağ hücrelerinin tabakalaşması sonucu gözenekleri kapatması sonucu oluşur. Karbonat maskesinin gözenekleri açıcı ve hücre yenileyici özelliği sayesinde çatlakların ve selülitlerin oluşmasına neden olan ölü hücrelerin yerini yeni hücreler alır.

Karbonat Maskesinin faydaları Nelerdir? Cilde Zarar Verir mi?

Karbonat maskesinin en önemli özelliği ölü hücrelerin ciltten arındırılması ve yeni hücrelerin oluşumunu sağlamasıdır. Bu sayede kırışıkları engelleyerek yeni ve taze bir cildi beraberinde getirir. Bildiğimiz gibi karbonatın özü cilt için oldukça faydalıdır. Karbonatın cilt için faydalarına değinecek olursak öncelikli özelliği ölü gözenekleri açmasıdır. Bu sayede cildin nefes almasını ve oksijenle yenilenmesini sağlar. Karbonatın güneş yanıklarını giderici özelliği bulunmaktadır. Güneşin ultraviyole ışınlarının meydana getirdiği zararları temizleme ve zarar gören deriyi yenileme özelliği göstermektedir. Karbonat maskesi cildi gerginleştirir ve pürüzsüzleştirir. Cilde zararı yoktur ve hatta doğal bir peeling etkisi sağlar. Fakat ciddi ölçüde cilt problemleriniz varsa kullanım öncesi bir uzman doktora danışabilirsiniz

Cildiniz yaşlanmasını engellemek için sürekli temiz tutmanız ve arındırmanız gerekmektedir. Makyaj ve çevredeki olumsuz durumlar cilde zarar vermektedir. Bunların etkisini karbonat maskesi kullanarak azaltabilirsiniz. Karbonatın doğal içeriği ile cildinizin bakımını yaparken aynı zamanda hücre yenilenmesi de sağlarsınız. Hücre yenilenmesi ne kadar sık olursa ve cildiniz ölü hücre derilerinden ne kadar çabuk kurtulursa kırışıklık oluşumu da o kadar geç olur. Aynı zamanda cilt lekelerinin kalıcı olarak geçmesi ve bir daha yenilenmemesi için hücre yenilenmesi oldukça ihtiyaç vardır.

Karbonat maskesi Yapanlar ve Yorumlar

Karbonat doğal bir madde olduğu için cilde maske olarak uygulandığında herhangi bir yan etkiyle karşılaşılmaz. Yüzdeki kabarıkları ve sivilceleri doğal bir kalkan olarak önler. Karbonat maskesi ciltte adete estetik etkisi yaratır. Kolojen ve provitamin B5 ile gençleştirici ve pürüzsüzleştirici etkisini gösterir. Yıllardır yapılan araştırmalar ve deneyler karbonatın bu eşsiz özelliğini gözler önüne sermiştir. Karbonat maskesi kuru ciltler ve yağlı ciltler için farklı tariflerde uygulanır. Bu doğal maske cilt yaşlanmasına doğal bir çözüm olarak işlev görmektedir. Bu maskesi yapanlar yorumlarda oldukça memnun kaldıklarını dile getirmektedirler.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Kusarak Zayıflamak Zararlı mı? Yan Etkileri Nelerdir?

Kusarak Zayıflamak Zararlı mı? Yan Etkileri Nelerdir?

Kusarak zayıflama; kişinin istediği kadar yemek yedikten sonra, midede henüz sindirilmeden kendi çabası ile kusmasına verilen isimdir...

İltihaplı Sivilce Nasıl Geçer? Doğal Yöntemler Nelerdir?

İltihaplı Sivilce Nasıl Geçer? Doğal Yöntemler Nelerdir?

İltihaplı sivilce, hemen hemen her yaşta görülebilen ve ciltte leke bırakabilen ağrılır akneler olarak isimlendirilmektedir...

Kambur Duruş Nasıl Düzeltilir? Korse ile Duruş Düzeltme

Kambur Duruş Nasıl Düzeltilir? Korse ile Duruş Düzeltme

Omurgada meydana gelen eğiklik nedeniyle ortaya çıkan kambur duruş, doğru duruş alışkanlığı ve kamburluk önleyici dik duruş korseleri ile düzeltilebilmektedir...

Fıtık Korsesi Nasıl Kullanılır? Kullananlar ve Fiyatı

Fıtık Korsesi Nasıl Kullanılır? Kullananlar ve Fiyatı

Fıtık korsesi; kaslarda meydana gelen bir yırtılma ya da güçsüzlük nedeniyle ortaya çıkan dokunun sabitlenmesi için kullanılan aparatlara denir...