yeniloji.com
Zayıflama

Nöropsikoloji ile Kilo Verme Nedir?

Henüz yorum yazılmadı
Nöropsikoloji ile Kilo Verme Nedir?
Yeniloji 325 görüntüleme

Nöropsikoloji ile kilo verme; herhangi bir ilaç kullanmadan ve herhangi bir yemek kısıtlamasına gitmeden psikoloji yöntemi ile kilo verme olarak tanımlanmaktadır.

Nöropsikoloji ile Kilo Verme Nasıl Olur?

Fazla kilolardan kurtulmak için genel olarak gün içerisinde alınan kalori miktarının verilen kalori miktarından az olması gerekmektedir. Aslında oldukça basit bir detaya dayanan zayıflama işlemi bazı zamanlarda zor olmaktadır. Bunun asıl temel nedeni eğer bir hastalık değilse düşünce kalıpları ve psikolojik sebeplerden dolayı kaynaklanmaktadır. Bu düşünceleri değiştiremediğiniz sürece ve bu kalıplardan çıkmadığınız zaman içerisinde kilo vermeniz zor olacaktır. Nöropsikoloji ile zayıflama tam olarak buna dayanmaktadır.

Genel olarak hayatımızın belli dönemlerinde kilo vermek için diyet yaparız. Sonrasında kilo verilir ve ardından tekrar kilo alımı gerçekleşir. Bu kısır bir döngüdür. Bu döngüyü kırmak isteyen kişiler psikoterapi yöntemi ile kilo vermeyi deneyebilirler. Bu aynı zamanda Bilişsel davranışçı terapi olarak nitelendirilmektedir. Buradaki amaç kişinin davranış ve düşüncelerini fark etmesini sağlamak ve bunları değiştirmeye yönelik tedbirleri uygulamaktadır. Bu teknik ile kişinin kilo almasına ve kilo verememesine neden olan düşünceler saptanmaktadır. Kilo vermeye yönelik olarak hayat tarzının değiştirilmesi sağlanmaktadır.

Zayıflama psikolojisine Nasıl Girilir?

Çağımızın en önemli hastalıklarından biri olan obezite genel olarak kilo vermeye çalışan fakat başarısız olarak daha fazla kilo alan kişilerde meydana gelmektedir. Başarısız kilo verme öyküleri kişilerde motivasyon eksikliği meydana getirdiği için daha fazla kilo alımı söz konusu olabilmektedir. Diyete psikolojik hazırlık oldukça önemlidir. Zihin olarak kendinizi hazır hissettiğiniz zaman kilo vermek çok daha kolay bir hal almaktadır. Zayıflamamanın psikolojik nedenleri asıl olarak farkındalığın eksik olmasından gelmektedir. Kilo vermenin sizler için ne kadar faydalı olacağını fark etmeniz gerekmektedir. Gerek dış görünüş gerekse sağlık açısından bu önemlidir. Neden kilo vermek istediğimizi bilmemiz gerekir. Bu bizi hedefe yaklaştıran bir detaydır. Eğer zihnimiz kilo vermenin faydasını net bir şekilde kavrarsa diyete daha sadık kalırsınız ve sabırlı davranırsınız.

Psikoterapi ile zayıflama yönteminde kişinin suçluluk duygusu hissetmeden, depresif bir hale girmeden kilo vermeyi hedeflemektedir. Diyeti bir yarış değil yolculuk süreci gibi düşünmeyi sağlamaktadır. Kilo verme süreci yavaş ilerlese bile kişinin bunun daha kalıcı bir yöntem olduğunu kavramasını sağlar.

Düşünceyle Zayıflama Tarifi Nedir?

Sağlıklı bir şekilde kilo vermek ve forma girmek istiyorsanız düşünce gücüyle kilo vermenin ipuçlarına bakabilirsiniz. Öncelikle her şeye karşı pozitif olmalı ve olumlu düşünmelisiniz. Uykuya dalmadan önce zayıf halinizi düşününüz. Kendinizi kilo vermeye ve olmak istediğiniz vücuda hedefleyiniz. Panik, kaygı, endişe gibi duyguları yok ediniz. Ayna karşısında kendinizle barışık olunuz ve kilo veriyorum gibi cümleler kurunuz. Vücudunuzu dinleyin ve gerçekten sadece acıktığınız zaman yemek yiyiniz. Sevdiğiniz sporları yaparak kalori yakınız. Kendinizi zayıflamaya inandırın. Bu süreç yavaş bile olsa hedefe ulaşacağınızdan emin olunuz.

Nöröpsikolojik Zayıflama Yorumları Nelerdir?

Tüm dünya üzerinde yaygın bir şekilde uygulanan nöropsikoloji ile zayıflama yöntemi oldukça olumlu sonuçların oluşmasına yardımcı olmaktadır. Genel olarak pek çok kişi etkilerden memnun kalmaktadır. Psikolojik zayıflama teknikleri kişinin daha etkili kilo vermesi konusunda etkilidir. Eğer kilo veremiyorum diyorsanız bunun nedeni psikolojik olabilir. Mutlaka uzman bir hekimden destek alınız.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
İkşut Otu Nedir? Faydaları Nelerdir? Nasıl Demlenir? Nasıl Kullanılır?

İkşut Otu Nedir? Faydaları Nelerdir? Nasıl Demlenir? Nasıl Kullanılır?

İkşut otu; bostanbozan, canavarotu, bağbozan, cinsaçı, eftimon, gelinsaçı, kızıl sarmaşık, küşüt, şeytansaçı gibi isimlerle anılan, asalak bir bitki olması nedeniyle toprakla uğraşanların ve çiftçilerin sevmediği bir bitki türüdür...

Göbeği Saklayan Korse Modeli Nedir?

Göbeği Saklayan Korse Modeli Nedir?

Göbeği saklayan korse modelleri; fazlalıkların gizlenmesine destek olan ve aynı zamanda vücut şekillendirici etki meydana getiren iç giysiler olarak tanımlanmaktadır...

Uyuz Hastalığı Nedir? Belirtileri Nelerdir? Bulaşıcı mı?

Uyuz Hastalığı Nedir? Belirtileri Nelerdir? Bulaşıcı mı?

Uyuz hastalığı, sarcoptes scabiei isimli bir virüsün ciltte meydana getirdiği rahatsızlık olarak nitelendirilen, dünya üzerinde pek çok kişide meydana gelen ve genel olarak sonbahar kış aylarında rastlanılan hastalıktır...

Diş Gıcırdatma (Bruksizm) Nedir? Belirtileri, Nedenleri ve Tedavisi

Diş Gıcırdatma (Bruksizm) Nedir? Belirtileri, Nedenleri ve Tedavisi

Diş gıcırdatma; farkında olmadan yapılan bir diş sıkma hastalığıdır ve tıp dilindeki adı bruksizm olarak tanımlanmaktadır...