yeniloji.com
Zayıflama

Doğum Sonrası Toparlayıcı Korse ile Karın Toparlama

Henüz yorum yazılmadı
Doğum Sonrası Toparlayıcı Korse ile Karın Toparlama
Yeniloji 609 görüntüleme

Doğum sonrası toparlayıcı korse; annenin hamilelik dönemi sonrasında eski vücut şekline geri dönmesi konusunda destek olan bir modeldir.

Doğum Sonrası Toparlayıcı Korse Nedir?

Hamilelik sırasında karın bölgesi oldukça gerin bir hal alır. Doğum sonrasında ise vücut oldukça esnek bir hale gelir ve bu gerginlik yerini göbek bölgesindeki fazlalığa bırakır. Genel olarak doğum yaptıktan sonra vücudun eski halini alabilmesi uzun zaman alsa da korseler ile bunu sağlamak mümkün hale gelebilmektedir. Doğum sonrası toparlayıcı korse ile karın bölgesinde meydana gelen fazlalıkların toparlanması ve vücudun sıkılaşması sağlanabilmektedir.

Doğum sonrası toparlayıcı korse; hamilelik sonrasında kadınların hassas vücutlarına göre entegre edilmiş, aşırı baskı uygulamadın vücudun şekil almasını sağlayan ürünler olarak nitelendirilmektedir.

Doğum sonrası toparlayıcı korseler sadece estetik açıdan mükemmel bir görüntü yakalamak için değil aynı zamanda doğum sırasındaki zorlanmadan dolayı sırt ve omurga bölgesinde hasar meydana gelmesi gibi durumlarda da annenin daha rahat etmesi ve eski sağlığına kavuşması için kullanılabilmektedir. Bazı anneler bu korseleri kısa sürede zayıflamak bazıları ise sırt ağrılarının hafiflemesi için doktor tavsiyesi ile kullanmaktadır.

Doğum sonrası Karın Toparlamak İçin Ne Yapılır?

Her doğum yapan kadın hamilelik süresi boyunca aldığı kilolardan kurtulmanın yöntemlerini araştırmaktadır. Bu konuda yapılan gözlemler birçoğunun genel olarak korse kullandığını göstermektedir. Fakat doğum sonrasında korse kullanma konusunda doğru tercihlerin yapılması ve doğru adımların atılması gerekmektedir. Karın bölgesinin toparlanmasına yardımcı olan korselerden yararlanmanın yanında basit egzersizler de yapılabilmektedir.

Doğum türüne göre korsenin kullanım zamanında değişkenlik oluşmaktadır. Yani normal doğum kişi ile sezaryen doğum yapan kişinin aynı süre içerisinde iyileşmesi beklenemez. Sezeryan doğumda ameliyat izinin iyileşmesi biraz daha zaman almaktadır. Bu nedenle korse kullanımı için bir süre beklenmesi gerekmektedir. Normal doğumda bekleme süre daha kısadır fakat her ikisinde de doktor önerisi ve tavsiyesi alınması gerekmektedir. Karın toparlamak için korse kullanımı oldukça etkili sonuçlar almaya destek olmaktadır.

Doğumdan Sonra Korse Kullananlar ve Öneriler

Gebelik süresi boyunca büyüyen ve genişleyen karın bölgesi, bu süreçte alınan kilolar ile birlikte yağ depolar ve doğumdan sonra bu kiloları vermek zorlaşır. Çünkü kilo vücuda yerleşmeye başlamıştır. Doğum sonrasında asıl olarak vücut esnektir ve kolay şekil almaktadır. Yani korse kullanarak ve düzenli beslenerek zayıflamak mümkün olacaktır. Vücudu çok fazla yormadan yapılacak bazı egzersizler ile bu daha verimli bir şekilde gerçekleşebilir.

Doğum sonrası korse kullananlar bu kilolardan kısa süre içerisinde kurtulduklarını dile getirmektedirler. Bunun yanı sıra yapılan öneriler arasında bol su içmek ve düzenli beslenmek de bulunmaktadır. Özellikle emziren anneler beslenmeye ve su içmeye özen göstermelidir. Emzirme dönemi hem bebek hem de anne için önemlidir. Aynı zamanda kilo verme konusunda da etkilidir.

Doğum Sonrası Toparlayıcı Korse ile Zayıflama

Doğum yaptıktan sonra fazla kilolarınızdan kurtulmak için korse kullanabilirsiniz. Eski fiziğinize kavuşmak ve fit bir görünüm elde etmek için sizde birçok anne gibi doğum sonrası toparlayıcı korse kullanabilirsiniz. Fazla kilolarınızdan kısa süre içerisinde kurtulabileceğinizi düşünerek kendinizi psikolojik açıdan da rahatlatabilirsiniz.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Yatarken Korse Takmak Zayıflatırmı? Düzenli Korse Giymek İnceltirmi?

Yatarken Korse Takmak Zayıflatırmı? Düzenli Korse Giymek İnceltirmi?

Düzenli korse takmak; vücudun şekillenmesine yardımcı olarak incelmeye yardımcı olur ve zayıflama konusunda da destek olarak kısa süre içerisinde vücutta toparlanma meydana getirir...

Sırt Korsesi ile Yatılır mı? Nasıl Kullanılır?

Sırt Korsesi ile Yatılır mı? Nasıl Kullanılır?

Sırt korsesi; sırt ve bel ağrılarının giderilmesi, omurgadaki eğriliklerin düzeltilmesi ve duruş bozukluğunun düzeltilmesi için etkili olan bir aparattır...

Abiye Altına Korse Giyerek beden küçültme

Abiye Altına Korse Giyerek beden küçültme

Abiye altına korse giymek; elbisenin daha şık durmasını ve vücudun hem daha ince hem de daha zayıf olmasını sağlamaya yardımcı olmaktadır...

Vücut Şekillendirici Tayt ile Birkaç Beden İncelme

Vücut Şekillendirici Tayt ile Birkaç Beden İncelme

Vücut şekillendirici tayt; bacak, basen ve kalça bölgesinde sıkılaşma ve incelme sağlayan bir korse modelidir...