yeniloji.com
Yaşam

Korse Çeşitleri ve Özellikleri

Henüz yorum yazılmadı
Korse Çeşitleri ve Özellikleri
Yeniloji 239 görüntüleme

Korse; pek çok farklı amaç için kullanılan, kumaşları esnek ve bir o kadarda sıkılaştırıcı olan, birçok özelliği bulunan toparlayıcı bir aparattır.

Korse Çeşitleri ve Modelleri Nelerdir?

Korseler çok eski yıllardan beri kullanılan sıkılaştırıcı kıyafetlerdir. Önceki zamanlarda kadınlar bel bölgelerini inceltmek için korseleri kullanırlarken günümüzde göbek, basen, göğüs, ve bacak gibi vücudun hemen hemen her bölgesi için geliştirilmiş modeller bulunmaktadır. Korse çeşitlerini inceleyecek olursak şu şekilde bir sıralama yapmam mümkün olabilir:

  • Doğum sonrası fazla kilolardan kurtulmak isteyen kadınlar için geliştirilmiş toparlayıcı korseler
  • Sakatlanmaları önlemek için genel olarak sporcular tarafından tercih edilen modeller
  • Bel fıtığı ve sırt ağrıları için kullanılan tedavi edici korseler
  • Yanlış duruş bozukluklarını önlemek ve kamburluk düzeltmek için kullanılan dik duruş korsesi modelleri
  • Parafinli korse çeşitleri
  • Kalçayı sıkılaştırmak ve dik durmasını sağlamak için üretilen korse çeşitleri
  • Basen, göbek ve bel bölgesinin toparlanmasını, incelmesini sağlayan aparatlar
  • Kadınlar ve erkekler için üretilen atlet korse modelleri
  • Göğüs bölgesini toparlayan iç giysiler

Belirtilen modeller korselerin geniş çaplı olarak isimlendirilmesidir. Bunların yanında toparlayıcı külotlar, taytlar, mayolar ve bikinilerde korse çeşitleri arasında yer almaktadır.

Korselerin Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Toparlayıcı özelliği bulunan korseler aynı zamanda sıkılaştırıcı ve inceltici etkilere de sahiptirler. Vücut şekillendirici etkileri bulunan korseler bölgesel olarak zayıflama sağlamaktadırlar. Giyildikleri zaman kullanıldıkları bölgede incelme ve toparlanma meydana getirmektedirler. Korseler toparlayıcı kumaşlardan elde edilmektedir. Bazıları ise termal kumaşlardan elde edilmektedir. Termal kumaşların özellikleri vücut ısısında artış sağlayarak terleme ve metabolizma hızlandırma meydana getirmesidir. Zayıflamaya direkt olarak etki eden bu korse modelleri yağ yakıcı etki sunmaktadır.

Günlük hayatta kullanıma uygun olarak üretilen korseler genel olarak kıyafetlerin altına giyilir ve terleme özelliği sadece vücut yoğun hareket halindeyken gerçekleşir. Sıkılaştırıcı özellikleri ile vücut şekillendirici etki sağlayan bu korseler kıyafetlerin altından herhangi bir şekilde belli olmayacak şekilde üretilmektedir. Bu sayede fit gözükmek için oldukça avantajlı olmaktadırlar.

Erkek ve Kadınlar İçin Korse Modelleri

Korseler yoğun olarak kadınlar tarafından kullanılsa da erkekler tarafından da tercih edilen modeller bulunmaktadır. Erkekler genel olarak atlet korseleri kullanmaktadır. Bunun yanında tayt modellerden de yararlanmaktadırlar. Kadınlar ise göğüs, basen, bacak ve karın gibi pek çok bölge için korse kullanabilmektedir. Kadın vücudu erkek vücuduna göre daha fazla kıvrımlı olduğundan kilo alımı söz konusu olduğunda daha belirgin hissedilebilmektedir. Bunun yanında doğum sonrasında kadınların göbek bölgelerinde fazlalık bulunabilmektedir. Tüm bunların önlenmesi için kullanılabilecek korse modelleri mevcuttur.

Korseler sadece zayıflamak için değil aynı zamanda sağlık problemleri için de kullanılabilmektedir. Bu nedenle kullanım ölçütlerinde de değişkenlik görülebilmektedir.

Hangi Korse Daha Kullanışlıdır? En İyi Korse Markaları Nelerdir?

Günümüzde birçok korse çeşidi ve markası bulunmaktadır. En iyi korse markasını seçmekten ziyade korse kumaşlarının dokularını bilmekte fayda vardır. Satın alacağınız korsenin nefes alabilir kaliteli kumaşlardan elde edilmiş olması önemlidir. Bu tarz modelleri satın aldığınızda cildinizde tahriş ve yan etki oluşmayacaktır. Vücudunuz için en kullanışlı korse ise amacınıza en uygun olanıdır. Öncelikle ne için kullanmanız gerektiğine karar vermeli ve ardından amaca uygun modelin seçilmesi gerekmektedir. Bu şekilde korse kullanımını oldukça faydalı ve etkili hale getirebilirsiniz.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Omuz Dikleştirici Korse Nedir?

Omuz Dikleştirici Korse Nedir?

Omuz dikleştirici korse; dik durmaya yardımcı olan ve yanlış duruşu düzelterek sırt ağrılarının giderilmesini sağlayan aynı zamanda kifoz gibi rahatsızlıkların oluşmasını engelleyen bir aparattır...

Spor Yapmadan ve Aç Kalmadan Zayıflamak Mümkün mü?

Spor Yapmadan ve Aç Kalmadan Zayıflamak Mümkün mü?

İnsanlar kilo vermek için aç kalmak ya da spor yapmak zorunda olduklarını düşünürler ancak aç kalmadan zayıflamak mümkündür...

Korse ile Beli İnceltmenin Yolları

Korse ile Beli İnceltmenin Yolları

Bölgesel zayıflamayı destekleyen korseler bel bölgesinin incelmesini ve vücut hatlarının daha belirgin ve kıvrımlı durmasını sağlayarak forma girmeye yardımcı olmaktadır...