yeniloji.com
Bakım

Güneş Yağı Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatları Ne Kadar?

Henüz yorum yazılmadı
Güneş Yağı Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatları Ne Kadar?
Yeniloji 184 görüntüleme

Güneş yağı; ciltteki melanin miktarının artmasını sağlayarak kısa sürede etkili ve doğal bronzlaşma meydana getiren bir üründür. Güneşin zararlı ışınlarına karşı cildi koruyan güneş yağının faydaları ve kullanımı hakkında bilgi almak, fiyatlarından haberdar olmak için makalemizi okumaya devam ediniz.

Güneş Yağı Ne İşe Yarar?

Çoğunlukla bitkisel yağların bir araya getirilmesi ile elde edilen güneş yağı; cildin bronzlaşmasını sağlarken aynı zamanda güneş yanığı ve güneş lekesi oluşumunu önleyerek, cildin zararlı UV ışınlarında karşı korunmasını sağlayan bir üründür. Güneşe çıkmadan önce uygulana yağlar, cilt üzerinde koruyucu bir etki meydana getirmektedir. Özellikle yaz aylarının gelmesi ile birlikte bronzlaşmak isteyen kişiler cildinizi koruyarak doğal bir bronzluk istemektedir. Güneş yağında yer alan kozmetik filteler güneşin zararlı ışınlarına karşı cildi korur ve hücrelerin zarar görmesini önler. Böylece cilt elastikiyetini kaybetmez ve nemini dengeler. Güneşe karşı cildinizi korumadığınız zaman, kırışıklık başta olmak üzere leke gibi sorunlar meydana gelir ve cilt erken yaşlanır. Güneş kremine göre daha yoğun bir kıvamda olan güneş yağı, cilt üzerinde esnek ve parlak bir görünüm sağlamaktadır.

Güneş Yağı Nasıl Kullanılır?

Eğer çok beyaz tenliyseniz güneşten korunma konusunda çok dikkatli olmalısınız. Güneş ışınları esmer ya da beyaz ten fark etmeksizin cilde zarar vermektedir. -Bronzlaştırıcı güneş yağlarını güneşe çıkmadan önce kullanmalısınız. Yaklaşık olarak 20-25 dakika önce sürmeli ve cildinizin emmesini beklemelisiniz. Yüz bölgesine az miktarda sürünüz. Diğer bölgeler biraz daha fazla sürülebilir. Cilt tipinize uygun olan ve içeriğinde kimyasal bileşen olmayanları tercih etmelisiniz. Cildiniz için doğru ürünü kullanmanız gerekir. Güneş yağları genel olarak daha koyu ciltler için tavsiye edilmektedir. Çünkü SPF yani koruma rakamları güneş kremlerine göre biraz daha düşüktür. Eğer açık ve soluk bir cilde sahipseniz güneş yağı kullanımı yerine koruyuculuğu yüksek güneş kremlerini kullanınız. Bronzlaştıktan sonra bu yağları sürerek daha fazla bronzluk elde edebilirsiniz.

Güneş Yağı Yapımı Nasıl Olur?

Eğer ki hazır almak istemiyorsanız ve evde güneş yağı nasıl yapılır diye merak ediyorsanız size tüm cilt tipleri için uygun olan bir tarif verebiliriz:

Malzemeler:

Tarifi: Öncelikle kısık ateşte bir tencerenin içerisinde hinditan cevizi yağını benmari usulü eritiniz. Daha sonra içerisine bal mumunu ekleyiniz. Ardından tencerenin altını kapatınız ve içerisinde E vitamini kapsülünü ekleyiniz. Bunun sonrasında aloe vera ve çinko oksit ekleyiniz. En son greyfurt özünü ekleyip tahta kaşık ile güzelce karıştırınız. Cam bir kavanozun içerisine aktarıp karanlık ve serin bir yerde saklayınız. Güneşe çıkmada önce sürüp cildinizin emmesini bekleyiniz. Gün içerisinde 2 defa kullanabilirsiniz.

Doğal güneş yağı tarifi oldukça basittir. Sizler de evinizde kolay bir şekilde bu şekilde bu yağı hazırlayabilir ve kendinizi tatile hazı hissedebilirsiniz.

Güneş Yağı Fiyatları Ne Kadar?

Genel olarak güneş yağı markaları oldukça fazladır. Markaların birbirinden farklı fiyatları bulunmaktadır. Sizler ürün alırken içeriğine ve cilt tipinize uyumuna bakmalısınız. Bitkisel yağları içeren ve SPF koruyuculuğu yüksek olanlar daha faydalı olabilmektedir. Özellikle açık tenli kişiler bu konuda dikkatli olmalıdır.

Paylaş Tweetle Gönder Pinle
İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Tereyağlı Kahve Faydaları Nelerdir? Nasıl Yapılır? Zayıflatır mı?

Tereyağlı Kahve Faydaları Nelerdir? Nasıl Yapılır? Zayıflatır mı?

Tereyağlı kahve; fazla kilolardan kurtulmaya yardımcı olan, sağlık açısından da oldukça faydalı etkilere sahip olan bir içecektir...

Monstera Bitkisi Bakımı Nasıl Yapılır? Özellikleri Nelerdir? Zehirli mi?

Monstera Bitkisi Bakımı Nasıl Yapılır? Özellikleri Nelerdir? Zehirli mi?

Monstera bitkisi; gösterişli yaprakları ile dikkat çeken, dekorasyon için sıklıkla kullanılan, deve tabanı olarak da bilinen bu bitki tropikal yağmur ormanlarında yetişen bir bitki türüdür...