yeniloji.com
Bakım

Sivilce İzleri Nasıl Geçer? Sivilceler İçin Doğal Maske

Henüz yorum yazılmadı
Sivilce İzleri Nasıl Geçer? Sivilceler İçin Doğal Maske
Yeniloji 170 görüntüleme

Sivilce izleri; gerek ergenlik gerekse sonrasında çıkan aknelerin cilt üzerinde bıraktığı kalıntılar olarak adlandırılır.

Sivilce İzleri Nasıl Geçer?

Sivilceler özellikle de iltihaplı, kırmızı ve büyük oldukları zaman cilt üzerinde leke ve deliklerin kalmasına sebep olur. Bu nedenle sivilce bakımında çok dikkat edilmesi gereken hususlar mevcuttur. Öncelikle sivilce lekelerinin cilt üzerinde kalmaması ve deliklerin oluşmaması için yapılması gereken şey elbette sivilceleri sıkmamak ve ellememektir. Ancak bir gaflete düşerek sivilcelerinizi sıktıysanız ve cilt üzerinde kahverengimsi lekelerin kalmasına olanak sağladıysanız, doğal yöntemler ile bu leke ve izlerden kurtulabilirsiniz.

Sivilce izlerinden kurtulmak için doğal yöntemleri denerken kullandığınız bitkilere alerjinizin olmaması dikat ediniz.

Sivilce izlerinden kurtulmak için kullanmanız gereken en doğal ürünler içerisinde limon, karbonat, bal, tarçın, elma sirkesi, beyaz kil, kahve telvesi, yeşil çay, süt, salatalık, badem yağı, bitkisel yağlardan kayısı yağı, avokado yağı, limon yağı, gül yağı ve lavanta yağı yer alıyor. Daha pek çok ürünün varlığını saymak mümkündür ancak her zaman en çok tercih edilen doğal ürünler bunlardır.

Sivilce İzleri İçin Bitkisel çözüm

Bitkisel yağları su ile seyrelterek ya da daha hafif yağlarla seyrelterek sivilce izleri üzerine uyguladığınızda sivilce iz ve lekeleri zamanla yok olacaktır. Ancak günde iki kez sabah ve akşam bu yağları sivilce izleri üzerine uygulayabilirsiniz. Ancak yağları uygulamadan önce cildinizin bakımını yaptığınızdan, temizlemiş ve nemlendirmiş olduğunuzdan emin olmanız gerekiyor. Bitkisel yağlar yalnızca sivilce izlerinin geçmesine değil cilt üzerinde bulunan tüm lekelerden kurtulmanıza yardımcı oluyor.

Bitkisel Yağlar Sivilcelere İyi Gelir mi?

  • Cildinizi nemlendiriyor ve sivilcelerin iltihaplarında azalmalara yardımcı olur.
  • Cildinizi temizler ve sivilcelere neden olan siyah noktaların arınmasına da etkili olur.
  • Cilt üzerinde biriken ölü deriyi atmanıza ve hücrelerin yenilenmesini sağlar.
  • Gözeneklerin sıkılaşmasına, yağ dengesinin korunmasına ve cildinizin ışıldamasına da yardımcı olur.
  • Ayrıca sivilcelerden, sivilce leke ve izlerinden, sivilce deliklerinden de kısa sürede kurtulmanıza etki eder.

Sivilce İzleri İçin Doğal Maske Tarifi

Sivilce izlerinden kurtulmak için pek çok kozmetik ürünü kullandım ancak yine de hala izler olduğu gibi duruyor diyorsanız, uygulayabileceğiniz doğal maske tarifleri mevcuttur. Bu doğal maskeler içerisinde limon suyu ve bal karışımı yer alıyor. 1 yemek kaşığı limon suyu ve 2 yemek kaşığı balı karıştırarak cildinize sürünüz. Cildinize sürdüğünüz bu doğal maskeyi 10 ya da 15 dakika beklettikten sonra temizleyebilirsiniz. 1 ay boyunca haftada 3 kez bu maskeyi uygularsanız, sivilce izlerinizden kurtulduğunuzu görebilirsiniz.

Bunun yanı sıra süt, badem yağı ve limon suyu, bal ve tarçını da karıştırarak 15 dakika cildinizde beklettikten sonra ılık suyla durulayınız. Daha sonra gözeneklerin sıkışması içinse soğuk suyla yıkayabilir ya da bir küp buzu cilt üzerinde gezdirebilirsiniz. Bu maskeyi de hafta boyunca her gün uyguladıktan sonra artık dört günde bir uygulamaya özen göstermelisiniz. Bu doğal yöntemler sayesinde sivilce izlerinden kurtulabilirsiniz.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Ketojenik Diyet Nedir? Ketojenik Diyet Listesi Nasıl Yapılır?

Ketojenik Diyet Nedir? Ketojenik Diyet Listesi Nasıl Yapılır?

Ketojenik diyet; karbonhidrat oranı düşük, yağ miktarı yüksek, protein miktarı ise vücudun ihtiyacını karşılayacak nitelikte olan, haftalık diyet örneği şeklinde yapılan ve günlük tarifler barındıran, diyetisyenlerin sağlıklı yaşam için sunduğu bir menü örneğidir...

Evde Doğal Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Evde Doğal Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Evde doğal saç bakımı, saçların sağlıklı ve güçlü olması için evde yapılan çeşitli bakım önerileridir...

Saç, Sakal Uzatmak İçin Ne Yapılmalı? Saç Uzatma Teknikleri ve Yöntemleri

Saç, Sakal Uzatmak İçin Ne Yapılmalı? Saç Uzatma Teknikleri ve Yöntemleri

Özellikle kadınlar için önemli bir konu olarak görülse de günümüzde erkekler tarafından da ilgi duyulan saç uzatma veya erkeklerin özellikle sakal uzatma istekleri yerine gelmesi için birçok krem, şampuan ve maske gibi yöntemler bulunmaktadır...

Karaciğer Detoksu Nedir? Nasıl Yapılır?

Karaciğer Detoksu Nedir? Nasıl Yapılır?

Karaciğer detoksu; vücudumuzun en önemli organlarından biri olan karaciğerin yenilenmesini sağlayan, daha iyi çalışmasına destek olan bir karışımdır...