yeniloji.com
Zayıflama

Yürüyüş Yapmak Kilo Verdirir mi? Kilo Vermek İçin Ne Kadar ve Nasıl Yürümeli?

Henüz yorum yazılmadı
Yürüyüş Yapmak Kilo Verdirir mi? Kilo Vermek İçin Ne Kadar ve Nasıl Yürümeli?
Yeniloji 1990 görüntüleme

Yürüyüş yapmak, kilo vermek isteyen kişilerin tamamına önerilen ve zayıflamak için çok önemli bir destekçi olarak görülür fakat kalori yakmak için tek başına yeterli değildir.

Yürüyüş Yapmak Kilo Verdirir mi?

Vücut külte endeksini kontrol eden ve bu endekse göre fazla kilolarının olduğu ortaya çıkan kişilerin, bu konuda adımlar atarak fazla kilolarından kurtulması gerekmektedir. Bunun için beslenme düzenine dikkat edilmesi ve düzenli olarak egzersiz yapılması gerekir. Düzenli egzersizler için spor salonlarına gitmek istemeyen kişiler bu konuda yürüyüş seçeneğini değerlendirebilirler.

Yürüyüş esnasında vücudun tamamı çalışırken insanların kalori yakmasını sağlamaktadır. Gün içerisinde fazladan yakılan kaloriler ile birlikte de insanlar kilo verme şansını yakalarlar. Bu süreç düzenli olarak işlemeye devam ederse istenen kilolara inmek hayal olmayacaktır.

Kilo Vermek İçin Ne Kadar ve Nasıl Yürümeli?

Yürüyüş yapmak gün içerisinde yakılan kalori miktarını arttırmak amacıyla uygulanmaktadır. Bu aşamada kişilerin günlük ne kadar kalori harcamasının gerekli olduğu yürüyüşün süresini etkilemektedir. Yürüyüş yapmaya karar veren kişiler eğer günde 500 kalori yakmak isterlerse 2 saat yürüyüş yapmalıdırlar. Her gün 500 kalori yakan kişiler, beslenme düzenleri onlara kilo verdirmese dahi 2 haftada 1 kilogram verebilirler. Günde 2000 kaloriyi iç organları sebebiyle yakan kişiler, 1500 kalorilik besin alıp bunun yanında günde 2 saat yürürse her hafta 1 kilogram vermiş olacaklardır. Yürümede hız da büyük önem taşırken hız temposunun değişimi de oldukça etkili olmaktadır. Genel olarak 4 ile 6 km/saat hızında yürüyüş normal karşılanmaktadır.

Yürüyüş Yapmanın Faydaları Nelerdir?

Zayıflamak için düzenli yürüyüş yapmaya başlayan kişiler, fazla kilolarından kurtulurken bunun aynında ekstra faydaları da vücutlarında görmeye başlarlar. Araştırmalar, yürüyüş yapmanın ömrü uzattığını gösterirken insanlar için en önemli faydalarının başında bu etmen gelmektedir. Bunun yanı sıra insanlarda akciğer ve kalpte yaşanabilen sorunlara karşı koruma sağlamaktadır. İnsanların stresini azaltan aktiviteler arasında yer almaktadır. Özellikle müzik dinleyerek yapılan yürüyüşler, ciddi biçimde etkili olmakta ve insanları rahatlatmaktadır. Ayrıca vücutta kasların çalışmasını ve gelişmesini sağlamaktadır.

Yürüyüş Yapmak Zararlı mı? Yan Etkileri Var mı?

Vücut için çok faydalı bir aktivite olmasına rağmen yürüyüşte belirli etmenlere dikkat edilmezse zararları da kendisini gösterebilir. Eğer kişiler bu aktivite öncesinde hafif esneme hareketlerini yapmazlarsa ciddi sakatlanmalar ortaya çıkabilmektedir. Bilekler ve diz, ilk olarak hedefte olacak kısımlar olmaktadır. Bunun yanı sıra çok fazla yürüyüş yapmak kaslarda ağrılar meydana getirebilir. Bu durum insanların günlük yaşantılarında acı çekmelerine sebep olur. Ayrıca doğru ayakkabı seçimi yapılmazsa ayaklarda şekil bozukları da oluşabilmektedir. Tüm bu etmenlere dikkat edilmeli ve olabildiğince doğru bir şekilde yürüyüşlerin yapılması gerekmektedir. Herhangi bir maliyeti olmadan yapılan egzersizlerden olan yürüyüş ile birlikte fazla kilolardan kurtulmak oldukça kolay olacaktır.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Kaz Yumurtası Yenir mi? Faydaları Nelerdir? Besin Değeri ve Fiyatı

Kaz Yumurtası Yenir mi? Faydaları Nelerdir? Besin Değeri ve Fiyatı

Normal tavuk yumurtasına göre daha mat ve beyaz renkte olan kaz yumurtası, yaklaşık olarak 70-100 gram arasında bir besindir...

Mısır Gevreği Kilo Yapar mı? Kilo Verdirir mi?

Mısır Gevreği Kilo Yapar mı? Kilo Verdirir mi?

Mısır gevreği; kısa sürede pratik bir şekilde kahvaltı yapmak için en uygun besinlerden biridir...

Korona Yaz Aylarında Biter mi? Sıcak Havada Salgın Azalır mı?

Korona Yaz Aylarında Biter mi? Sıcak Havada Salgın Azalır mı?

2019 yılının son aylarında Çin'de ortaya çıkmış olan ve sonrasında salgın olarak tüm dünyaya yayılan korona yaz ayların biter mi, salgın yaz sıcaklarında devam eder mi soruları oldukça merak edilmekte ve araştırılmaktadır...

Omad Diyet Listesi Nedir? Günde Tek Öğün Diyeti ile Kaç Kilo Verilir?

Omad Diyet Listesi Nedir? Günde Tek Öğün Diyeti ile Kaç Kilo Verilir?

Omad diyeti; one meal a day şeklinde açılımı olan ve günde sadece 1 öğün yemek yemeye dayanan bir kilo verme yöntemidir...