yeniloji.com
Sağlık

Duruş Düzeltici Aparatlar İşe Yarıyor mu?

Henüz yorum yazılmadı
Duruş Düzeltici Aparatlar İşe Yarıyor mu?
Yeniloji 258 görüntüleme

Duruş düzeltici aparatlar; yanlış duruş bozukluğu nedeniyle omurgada meydana gelen eğikliğin düzeltilmesine ve sırt ağrılarının hafiflemesine yardımcı olan korseler olarak adlandırılmaktadır.

Duruş Düzeltici Aparat Nedir?

Duruş bozukluğu çağımızda birçok insanda görülebilmektedir. Duruş bozukluğu vücuda birçok zarara yol açan bir olgudur. Genel olarak eğik durduğumuzda zaman içerisinde kamburluk ve skolyoz gibi hastalıklar meydana gelmektedir. Omurganın sağa ya da sol doğru şekil değiştirmesi durumunda skolyoz ortaya çıkmaktadır. Bu rahatsızlık sırtın dik değil aksine yamuk durmasını ve kemiklerin de bu ölçüde değişmesine neden olmaktadır. Bu durum ağrıların artmasına neden olmaktadır. Kamburluk ise sırtın öne doğru eğilmesi sonucunda meydana gelmektedir.

Duruş düzeltici aparatlar yanlış duruş nedeniyle sırt kemiğinde meydana gelen eğimlerin düzeltilmesi ve bun duruma bağlı olarak meydana gelen ağrıların hafiflemesi için kullanılmaktadır. Sırtı ve beli tamamen saran bu korseler aynı zamanda daha uzun ve fit durmaya da destek olmaktadır.

Duruş Düzeltici Aparatlar Ne İşe Yarar?

Omuzların öne düşmesi ve sırtta meydana gelen kavis sonucunda oluşan kamburluk günlük hayatı oldukça etkilemektedir. Kamburluk ilerlediği zaman kişi sürekli olarak ağrı hisseder ve dik durmaya çalıştıkça bu ağrılar artar. Bu hastalık derecesine göre ise farklı tedavi yöntemleri ile iyileşebilmektedir. 5o derecenin üzerindeki eğimlerde ameliyat gerekmektedir. Bu derecenin altındakiler için ise dik duruş korsesi kullanımı ve egzersizler yeterli olabilmektedir.

Dik durmaya yardımcı olan duruş düzeltici aparatlar ileri derecede olmayan kamburluğu düzeltmeye yardımcı olmaktadır. Sırt kemiğinin düzelmesine destek olur ve öne doğru eğilen omuzların olması gerektiği hizaya gelmesine destek olur. Bu özelliklerinin yanı sıra içerisinde bulunan entegre manyetik mıknatıslar ağrıların hafiflemesine destek olmaktadır. Böylece kişi kendini daha rahat hissetmektedir.

Dik Duruş Aparatı Nasıl Kullanılır?

Duruş düzelten aparatların kullanımı oldukça basittir. Kolay giyilebilir özelliği olan bu korseler aynı zamanda ayarlanabilir niteliktedir. Üzerinde bulunan tokanın geriye doğru çekilmesi omuzların daha dik durmasına yardımcı olmaktadır. Beli tamamen sarar ve sırtı tamamen kavrar. Böylece sırt, bel ve omuz çevresinde bir oran dengesi meydana getirir. Gün içerisinde rahatlıkla kullanılabilen bu korseler kıyafetlerin altına giyilebilmektedir. Duruş bozukluğunun düzelmesi için yaklaşık olarak 21 gün boyunca takılması gerekmektedir. Günde ortalama 2 saat takılması yeterlidir. Eğer ki bir rahatsızlık dolayısıyla doktor tavsiyesi üzerine kullanıyorsanız doktorun önerilerine göre kullanım sağlayınız. Ayrıca korse alırken de uygun bedeni tercih etmeye dikkat ediniz.

Duruş Düzeltici Aparat Kullananlar ve Yorumlar

Omurgada meydana gelen eğimin düzlemesine yardımcı olan duruş düzeltici aparat kullananlar etkilerinden oldukça memnun kaldıklarını belirtmektedirler. Gün içerisinde kolayca kullanılabilen ve vücudu sıkmayan yapısı sayesinde birçok kişinin tercihi haline gelmiştir. Sizler de sırt ağrılarınızdan kurtulmak, eğik durmamak ve duruş bozukluğunu gidermek istiyorsanız bu aparatları tercih edebilirsiniz.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
CRP Yüksekliği Neden Olur? Bitkisel Tedavisi Nedir? Nelere Yol Açar?

CRP Yüksekliği Neden Olur? Bitkisel Tedavisi Nedir? Nelere Yol Açar?

CRP, karaciğer tarafından üretilen bir protein çeşididir ve vücudu bağışıklık olarak güçlendirmektedir...

Adaçayı Ne İşe Yarar? Nasıl İçilir? Faydaları ve Zararları

Adaçayı Ne İşe Yarar? Nasıl İçilir? Faydaları ve Zararları

Adaçayı; yumuşak ve tatlı tadı olan, doğada kendiliğinden yetişen ve daha çok akdeniz ve Ege bölgelerinde bulunan çay ya da farklı şekillerde kullanılabilen bir bitki türüdür...

Korse ile Zayıflamak Mümkün mü?

Korse ile Zayıflamak Mümkün mü?

Kilo vermeye destek olan korseler aynı zamanda bölgesel olarak incelme de sağlayarak kısa süre içerisinde vücudun forma girmesine yardımcı olmaktadır...

Lohusa Korsesi Ne İşe Yarar? Lohusa Korsesi Nasıl Kullanılır?

Lohusa Korsesi Ne İşe Yarar? Lohusa Korsesi Nasıl Kullanılır?

Lohusa korsesi; gebelik sonrasında vücudun sıkılaşmasını sağlayan ve toparlanma konusunda yardımcı olan, fazlalıkların toparlanmasına etki eden bir iç giysidir...