yeniloji.com
Bakım

Ağdadan Sonra Ne Yapmalı?

Genelde kadınların uyguladıkları ve son derece ağrılı olabilen ağdadan sonra gerekli adımlar atılarak daha sağlıklı bir şekilde süreç tamamlanabilmektedir.

1 yorum yazıldı
Ağdadan Sonra Ne Yapmalı?
Yeniloji 593 görüntüleme

Genelde kadınların uyguladıkları ve son derece ağrılı olabilen ağdadan sonra gerekli adımlar atılarak daha sağlıklı bir şekilde süreç tamamlanabilmektedir.

Ağda Nedir? Nasıl Yapılır?

İnsan vücudunun belirli bölgelerinde bir yaştan sonra kıllanmalar ortaya çıkmaktadır. Kadınlarda, bu kıllanmalar çok daha düşük seviyede de olsa rahatsızlık verir. Bu sebeple de istenmeyen tüylerin dikkatli bir biçimde alınması gerekmektedir. Bu tüylerin koparılarak alınması işlemi ağda olarak isimlendirilirken kendi içerisinde çok sayıda farklı çeşidi yer almaktadır. Ancak tüylerin koparılması son derece acı veren bir işlemken aynı anda çok sayıda tüyün kopması kadınları oldukça zorlamaktadır. Bunun yanı sıra ağda yapılan bölgede de ciddi sorunlar ortaya çıkabilir. Bu sebeple de ağda sonrasında bir bakım yapılması çok doğru bir karar olacaktır.

Ağdadan Sonra Ne Yapılmalı?

Ağda yapıldıktan sonra en iyi şekilde verim almak ve sağlıklı bir şekilde güne devam etmek için atılması gereken adımlar vardır. Bunların ilk sırasında kadınların terlemeden kaçınması gelir. Kadınların 24 saat boyunca terlememeye özen göstermesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra, ağrının ortadan kalkmasında faydalı olduğu düşünülen suyun da bölgeden uzak tutulması gerekmektedir. Mümkün olduğu sürece cildin havalandırılması sağlanmalıdır. Bu sebeple hava almayan kıyafetlerin giyilmesi doğru bir karar değildir. Ağda sonrasında acıyan bölgelere soğuk uygulamak da alınabilecek doğru kararlardan birisidir.

Ağda Öncesinde Neler Yapılmalıdır?

Ağdadan sonra yapılabilecek olan işlemler olurken öncesinde atılacak olan adımlar da süreci daha iyi bir şekilde etkilemektedir. İlk olarak uygulamanın yapılacağı bölgeye soğuk uygulamak birçok yönden fayda gösterir. Bölgede soğuk sebebiyle uyuşma yaşanacağından hissedilen ağrı çok daha az düzeyde olacaktır. Buna ek olarak bölgede sivilcelenme gibi durumların oluşması da engellenmektedir. Bu bölgenin temizlenmesi için doğal ürünler ile yıkanması da bölgedeki zararlı oluşumların önüne geçmede doğru bir tercih olabilir. Son olarak insanların ağda yapacakları bölgenin temizliğinin yanında ellerini de en iyi biçimde temizlemesi gerekmektedir. Ellerini temizlerken kimyasal maddelerden olabildiğince uzak duran kişiler, bu yöntemler ile bölgeyi ağdaya hazır hale getirebilmektedir.

Ağdadan Sonra Acı Nasıl Geçer?

Ağda denildiğinde kadınların aklına ilk olarak çekecekleri acılar gelmektedir. Ancak bu acıların daha düşük seviyeye çekilebilmesi için adımlar atılabilir. Bu adımların ilk sırasında soğuk uygulamaları gelmektedir. Mecbur kalındığında vücudun belirli bölgelerine buz uygulanarak ameliyatlar dahi gerçekleşebildiğinden ağda acısını indirmek de mümkün olacaktır. Bunun yanı sıra psikolojik olarak da kişilerin kendilerini buna hazırlaması gerekir. Acıyı çok fazla düşünmeyen ve kendisini rahatlatan bayanlar, daha düşük seviyede acı çekeceklerdir. Son olarak bir günde çok yüksek miktarda yapmak yerine küçük bölgelerde yaparak başlamak daha doğru bir karar olacaktır. Kadınların belirli zaman aralıklarında uyguladıkları ağdadan sonra yapılması gerekenler bulunurken bu sayede hem acı miktarı azalır hem de vücut çok daha sağlıklı bir hale gelmektedir.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 1 yorum )
Kevser Ünlü

ağda sonrası kan toplaması neden oluyor sanki dayak yemiş gibi görünüyorum bu morluklar ve toplanan kanlar nasıl geçer

26 Nisan 2019 Cuma cevapla
Önerilen Yazılar
Saç Neden Yağlanır? Saç Neden Dökülür?

Saç Neden Yağlanır? Saç Neden Dökülür?

Saç yağlanması, cilt tipi, vücut yapısı hormon sağlığı gibi birçok etkene bağlı olarak yağlanabilmektedir...

Çay Ağacı Yağı Nedir? Zararları ve Faydaları

Çay Ağacı Yağı Nedir? Zararları ve Faydaları

Çay ağacı yağı; bitkisel bir yağ olup Avustralya’da, Avrupa’da ve A...

Dünyanın En Kolay Denenmiş ve İspatlanmış Zayıflama Yöntemleri

Dünyanın En Kolay Denenmiş ve İspatlanmış Zayıflama Yöntemleri

Günümüzde kilo vermek için denenmiş ve uygulanmış pek çok zayıflama yöntemi bulunmaktadır...

Omega 3 Nelerde Var? Hangi Balıklarda Bulunur?

Omega 3 Nelerde Var? Hangi Balıklarda Bulunur?

Omega 3 yağ asidi, vücut için oldukça gereklidir fakat insan vücudunda üretilmediği için gıdalardan alınmaktadır...