yeniloji.com
Bakım

Kuruyan Maskaralara Çözüm Nedir? Ne Yapılır?

Henüz yorum yazılmadı
Kuruyan Maskaralara Çözüm Nedir? Ne Yapılır?
Yeniloji 2379 görüntüleme

Kirpiklerin tane tane ayrılmasını sağlayan ve gözlerin daha çekici olmasına destek olan maskaralar bazı durumlarda kuruyabilmektedir. Kuruyan maskaralara çözüm bulabilmek için makalemizi okumaya devam ediniz.

Kuruyan Maskaralara Çözüm Nedir?

Henüz çok fazla zaman geçmemesine rağmen yeni aldığınız rimel kuruduysa eğer onu çöpe atmanız gerek yoktur. Peki kuruyan rimel nasıl eski haline getirilir? Gelin hep birlikte bu soruya cevap bulalım:

Gül suyu: Kuruyan maskarayı eski heline döndürmek için gül suyu kullanabilirsiniz. Rimelinizin fırçasına bir miktar gül suyu ekleyip, daha sonra fırçayı rimelin içerisine batırıp çıkartınız. Bu şekilde kuruyan rimelin hızlı bir şekilde çözüldüğünü gözlemleyebilirsiniz.

Zeytinyağı: Sertleşemeye başlamış ya da kurumaya yüz tutumuş maskaraya iki damla zeytinyağı ekleyip fırça ile karıştırınız. Kuruyan rimelin tekrar akışkan hale gelmesini sağlayan zeytinyağı aynı zamanda kirpiklerinize bakım yapmaktadır. Fakat iki damladan fazla damlatılmamalıdır. Aksi durumda rimel çok sıvı hale gelerek kullanılamayabilir.

Badem yağı: Zeytinyağında olduğu gibi badem yağını da bir iki damla olacak şekilde damlatarak rimelin çözülmesini sağlayabilirsiniz. Rimelin içine badem yağı koymak, aynı zamande kirpiklerin beslenmesini de sağlar.

Eyeliner: Likit eyelinerdan 1-2 damla kadar rimelin içerisine damlatarak eski haline gelmesini sağlayabilirsiniz.

Kaynar su: Rimeli sıcak suda bekletmek eski haline dönmesi için etkili bir yöntemdir. Kaynamış suyun bulunduğu kaba rimeli ağzı kapalı bir şekilde bırakınız ve su soğuyana kadar beklemesini sağlayınız.

Kuruyan rimele göz damlası ya da lens solüsyonu damlatıp güzelce çalkalamak da kuruyan rimelin açılmasına ve kullanılabilir hale gelmesine yardımcı olmaktadır.

Kuruyan Maskaraya Ne Yapılır?

Hemen her birimizin başına gelebilen kurumuş rimel için evde uygulayabileceğiniz basit yöntemler bulunmaktadır. Bunlardan biri nemlendirici kremlerdir. El ve yüzümüzü nemlendirdiğimiz kremleri maskara fırçasına sürüp daha sonra rimelin içerisine sokunuz ve çalkalayınız. Bu şekilde rimel yumuşar ve kullanabilirsiniz. Kurumuş rimeli sulandırmak bazı pratik yöntemler ile mümkündür. Bundan dolayı henüz bitmemiş bir rimeli kuruduğu için çöpe atmanıza gerek yoktur.

Biten Rimel Nasıl Anlaşılır?

Hemen her makyaj malzemesinde olduğu gibi bozulmuş rimel kötü kokar ve kurumaya başlar. Biten rimel de aynı şekilde kurur ve içerisine uyguladığınız yöntemler açılmasına yetmez. Eğer rimeliniz bozulmuşsa ve kötü kokuyorsa onu sulandırmaya çalışmayınız. Rimelin kurumaması için ağzını güzelce kapatmalısınız. Biten rimel hacim ve sürme özelliğinin kaybolması ile kendini belli etmektedir. Ayrıca uzun süredir kullanıyorsanız ve kurumaya başlamışsa büyük ihtimal maskaranız artık bitmiştir.

Kurumuş Maskara Nasıl Kullanılır?

Bozulmadığından emin olduğunuz kuruyan rimele hindistan cevizi yağı dökerek onu tekrardan kullanmaya başlayabilirsiniz. Gene olarak bu tarz yağları aşırı miktarda koymayınız ve aynı zamanda organik olmalarına özen gösteriniz. Aksi durumda gözleriniz zarar görebilir, kirpikleriniz dökülebilir. Yazımızın içeriğinde kuruyan maskaranın tekrardan kullanılabilmesi için birtakım önerilerde bulunduk. Sizler de bu ipuçlarını uygulayarak rimelinizi eski haline döndürebilirsiniz.

Paylaş Tweetle Gönder Pinle
İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Karşı Ateş Yöntemi Nedir? Nasıl Yapılır? Kimler Tarafından Yapılır?

Karşı Ateş Yöntemi Nedir? Nasıl Yapılır? Kimler Tarafından Yapılır?

Karşı ateş yöntemi; orman yangınlarının daha kısa süre içerisinde kontrol altına alınmasını sağlayan bir tür ters ateş tekniği olarak tanımlanan, ülkemiz dahil olmak üzere pek çok ülkede uygulanan ve kabul gören bir uygulamadır...

Latex Korse Nedir? Özellikleri, Kullanımı, Fiyatları

Latex Korse Nedir? Özellikleri, Kullanımı, Fiyatları

Latex korse; vücuttaki sarkmaların engellenmesi ve toparlanması konusunda oldukça etkili olan bir iç giysi modelidir...

Çoban Çökerten Otu Nedir? Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Çoban Çökerten Otu Nedir? Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Demir dikeni, çarık dikeni, çakır dikeni, deve çökerten ve domuz pıtrağı olarak da adlandırılan çoban çökerten otu, oldukça yararlı ve şifalı bitkilerden bir tanesidir...

Stres Nedir? Stresle Başa Çıkmanın Yolları

Stres Nedir? Stresle Başa Çıkmanın Yolları

Stres, günümüzde bir hastalık olarak kabul edilen, birtakım hastalıkların oluşmasına yol açabilen ve vücudu, ruhsal durumu doğrudan etkileyebile bir olgudur...

Göz Dalması Neden Olur? Hangi Doktora Gidilir?

Göz Dalması Neden Olur? Hangi Doktora Gidilir?

Göz dalması, farkında olmadan uzun süre aynı noktaya sabit bir şekilde bakmak şeklinde yorumlanan bir durumdur...

Deniz Suyunun Faydaları Nelerdir? Neye İyi Gelir?

Deniz Suyunun Faydaları Nelerdir? Neye İyi Gelir?

Deniz suyu; vücudun ferahlamasını sağlarken aynı zamanda içeriğinde yer alan pek çok mineral ve bileşen sayesinde birçok hastalığa şifa olan bir sıvıdır...

Kadın ve Erkekler İçin Saç Uzatma Yöntemleri ve Teknikleri

Kadın ve Erkekler İçin Saç Uzatma Yöntemleri ve Teknikleri

Kadınlar için saç uzatma yöntemleri arasında evde yapılan doğal maske ve teknikler vardır...

Analitik Zeka Nedir? Analitik Zeka Gerektiren Mesleklerler Nelerdir?

Analitik Zeka Nedir? Analitik Zeka Gerektiren Mesleklerler Nelerdir?

Analitik zeka; tümden-gelim yönteminin etkin olduğu, çözümlemeli öncelikli zeka olarak tanımlanan bir zeka türüdür...

Makyaj Yaparken Kullanılan Yağlar

Makyaj Yaparken Kullanılan Yağlar

Makyaj yaparken kullanılan yağlar, cilt tipine uygun olmalı ve cildi besleyecek nitelikte olmalıdır...

Parmak Çıtlatmanın Zararları Nelerdir? Nasıl Önlenir?

Parmak Çıtlatmanın Zararları Nelerdir? Nasıl Önlenir?

Parmak çıtlatma; çoğunlukla stres ve gerginlikten dolayı yapılan, halk arasında sıklıkla görülen bir alışkanlıktır...