yeniloji.com
Sağlık

Ayak Nasıl Küçülür?

Henüz yorum yazılmadı
Ayak Nasıl Küçülür?
Yeniloji 455 görüntüleme

Ayak küçültme, bazı operasyonlar ile ayakların daha kibar hale gelmesini sağlamaktır.

Ayak Küçültme Teknikleri Nelerdir?

Ayakların küçültülme çok doğru bir uygulama değildir. Sağlık açısından da birçok olumsuz yönleri vardır. Doktorlar tarafından da pek uygun görülmez. Ancak özellik ile bayanlar, bu konuda ısrarcı davranmaktadırlar. Taraklı ayak yapısına sahip olan kadınlar, ayaklarının çok iri görünmesinden dolayı rahatsızlık duyarlar. Bunun için ayak törpüleme işlemini yaptırmak isterler. Törpüleme ile ayak topukları bir numara kadar küçülebilmektedir.

Uzmanlar tarafından, ayak küçültme operasyonları pek önerilmemektedir. Çünkü sağlıklı değildir ve operasyon sonrasında hasta, yürüme güçlüğü çekebilir. Bu durum hastadan hastaya değişiklik gösterebilir. Ancak genel olarak, hastanın iyileşmesi en az 2 aydır. Bu demek oluyor ki, hasta 2 ay ayağa kalkamayacaktır. Bu durum hasta üzerinde olumsuz bazı durumlara yol açabilmektedir.

Taraklı Ayak Nasıl Düzelir? Nasıl Küçülür?

Estetik olarak yapılan ayak küçülmesinin yanı sıra, doğal yöntemlerle de ayak küçültme işlemi yapılabilir. Sizin için eski bir yöntem olarak görünebilir; ama uzmanlar tarafından da kabul görmüş bir yöntemdir. Her zaman kullandığınız ayakkabı numaranızdan 1 numara küçük olan ayakkabı numarası alarak, işe başlayabilirsiniz. Mantıksız görünebilir; ama işe yarayan bir yöntemdir. Küçük yeni ayakkabı da alabilirsiniz ya da yakınlarınızdan, sizin ayak numaranızdan küçük olan ayakkabıyı isteyebilirsiniz. Böylece masraf yapmaktan da kurtulmuş olursunuz.

Bu tekniğin sonuç vermesi için uzun yıllar beklemeniz gerekebilir. Çünkü bu yöntemin cevap vermesi için, sabırlı olmanız gerekir. Alacağınız ayakkabının düz taban ayakkabı olmasına dikkat edin. Bu aşamada yüksek topuklu ayakkabı giymek, sizin açınızdan sıkıntılara neden olabilir. Ayakkabı seçimi yaparken, bir başka önemli nokta da seçtiğiniz ayakkabının esnek olmaması gerekir. Günümüzde birçok ayakkabı esnek olarak üretilmektedir. Eğer ayaklarınızı küçültmek istiyorsanız, bu tür esnek ayakkabılardan uzak durmalısınız.

Ayak Küçültmenin Zararları Nelerdir?

  • Tırnak batması sorunu yaşayabilirsiniz.
  • Dar ayakkabı giydiğiniz için, ayak parmaklarınız birbirine değecek ve zaman ile parmaklarınız tahriş olacaktır.
  • Ayaklarınızda nasırlanma görülebilir. Bu nasırlar hemen geçmez, tedavisi uzun yıllar sürebilir.
  • Tüm gün ayakta duruyorsanız ve bu yöntemi uyguluyorsanız, akşam eve geldiğinizde dayanılmayacak ağrılarınız olur.
  • Dar ayakkabı giydiğinizden dolayı, yürümekte zorluk çekersiniz.

Ayak Numarası Küçültme Ameliyatı ve Etkileri

Teknolojinin gelişmesi her alanda kendini göstermiştir. Özellikle tıp alanındaki gelişmeler de kayda değerdir. Bu gelişmeler sayesinde, insan vücudunda bulunan hasarlı bölgeleri düzeltmek mümkün hale gelmiştir. Uzmanlara kalırsa, ayak küçültme yöntemi çok fazla özendirilmek istenmez. Özellik ile 1 numaradan fazla ayak küçültme işlemi yapılmaz. Çünkü zararlıdır, sinir hücreleri ciddi anlamda zarar görür, ayaklarda şişlikler görülebilir, ayaklarda iltihaplanma görülebilir ve hasta düzgün bir şekilde yürüyemez. Ameliyat en fazla 2 saat sürer; ancak hastanın kendine gelebilmesi aylar alır. Bu durum da hastadan hastaya göre değişiklik gösterebilir.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Akciğer Şarbonu Belirtileri Nedir? Nasıl Bulaşır? Tedavisi Nasıl Yapılır?

Akciğer Şarbonu Belirtileri Nedir? Nasıl Bulaşır? Tedavisi Nasıl Yapılır?

Farklı çeşitleri bulunan şarbon hastalıkları son derece ölümcül olabilirken akciğer şarbonu bunların arasında en ölümcül olanıdır...

Eritrosit Nedir? Yüksekliği ve Düşüklüğü Nasıl Anlaşılır?

Eritrosit Nedir? Yüksekliği ve Düşüklüğü Nasıl Anlaşılır?

Eritrosit RBC adıyla çalışılan kırmızı kan hücrelerinin sayısıdır...

Silikozis Meslek Hastalığı Nedir? Silikozis Hastası Ne Kadar Yaşar? Tedavisi Nasıl Yapılır?

Silikozis Meslek Hastalığı Nedir? Silikozis Hastası Ne Kadar Yaşar? Tedavisi Nasıl Yapılır?

Meslek hastalığı olarak belirtilen silikozis insanlar için çok ciddi sorun yaratırken atlatılması oldukça zordur ve kesinlikle önlemlerin alınması gerekir...

Burun Yağlanması ve Siyah Nokta Nasıl Önlenir?

Burun Yağlanması ve Siyah Nokta Nasıl Önlenir?

Burun yağlanması; beslenme alışkanlıkları, birtakım alışkanlıklar ya da kullanılan ilaçlara bağlı olarak meydana gelebilen, kişiyi oldukça rahatsız eden bir durumdur...