yeniloji.com
Sağlık

Ayakkabı Numarası Küçültmek İçin Ne Yapılır?

Henüz yorum yazılmadı
Ayakkabı Numarası Küçültmek İçin Ne Yapılır?
Yeniloji 2985 görüntüleme

Ayak numarası küçültme, günümüzde estetik operasyon ile yapılmalan bir işlemdir.

Ayak Numarası Küçültmek İçin Ne Yapılır?

Genel olarka pek çok kişi ayak numarasının küçülmesi için 1 numara küçük ayakkabı giymeyi denemektedir. Ancak bu yöntem, her zaman mantıklı olmayabilir. Mesela 39 numara bir ayakkabı giyiyorsanız, bunun yerine 38 numara ayakkabı giymeye başlayabilirsiniz. Bu yöntem ile zaman zaman ayaklarınızda ağrı duyabilirsiniz. Bu teknik ile kısa sürede verim almayı beklemeyin. Uzun yıllar gerekebilir. Bu yöntemi yöntemi denemek istiyorsanız, size en çok lazım olan şey sabır ve zamandır. Bu işlemin zararları daha da fazladır.

Ayakkabı numarası küçültmek için geliştirilern operasyonlar her zaman faydalı sonuçlar vermeyebilir.

Ayaklarınızın normal halinden daha küçük durmasını istiyorsanız ve taraklı olmasından şikayetçiyseniz törpüleme işlemlerini de uygulayabilirsiniz. Topuk törpüleme yöntemleri ile ayaklar biraz daha küçülebiliyor ve aynı zamanda taraklı ayak küçültmek için de bazı yöntemler etkili olabilir.

Küçük Ayakkabı Giymek Ayak Küçültür mü?

Her zaman kullandığınız ayakkabı numaranızın bir küçüğünü kullanarak, işe başlayabilirsiniz. Eğer elinizde küçük ayakkabı yoksa yeniden almanız gerekecektir. Bu da artı olarak masraf demektir. Bunun yerine küçük kardeşinizin ya da yakınlarınızın, sizin ayakkabı numaranızdan bir tık küçük olan ayakkabıları deneyebilirsiniz. Ayakkabı alırken, bu aşamada sandalet türünü tercih etmeyin. Bunun yerine, ucu kapalı, düztaban ayakkabı tercih edebilirsiniz. Topuklu ayakkabı tercih etmemenizi öneririz. Artık ayakkabıların birçoğu esnek olarak üretilmeye başlamıştır. Eğer ayak numaranızın küçülmesini istiyorsanız, bu tür esnek ayakkabıları tercih etmemelisiniz. Ayakkabınızın küçük olması, çeşitli sıkıntılara yol açacaktır, bu sebep ile dikkatli olmanızda fayda vardır. Verilen bu bilgiler, tamamen deneyenlerden yola çıkılarak hazırlanmıştır.

Küçük Ayakkabı Giymenin Zararları Nelerdir?

Ayak Küçültme Estetiği Nedir?

Estetik olarak yapılan ayak küçültme ameliyatlarının da birtakım zararları vardır. Doktorlar tarafından pek önerilmez. Çünkü hastaya ciddi anlamda zararları vardır. En fazla 1 numara ayak numarası küçültülür. Fazlası ciddi anlamda sıkıntılara neden olmaktadır. Günümüzde bayanlar, ayak törpüleme ameliyatı olmaktadırlar. Bu ameliyatın da kendine göre zararları vardır. Özellikle, taraklı ayak yapısına sahip olan bayanlar, bu ameliyatı yaptırmak isterler. Bu cerrahinin zararları vardır. Ayak küçültme operasyonları, ciddi anlamda yürüme bozukluklarına neden olabilmektedir. Sinirler zedelenir, ayaklarda iltihaplanmaya neden olabilir, uzun süren şişliklere neden olur, kronik ağrılara neden olabilir. Türkiye'de yeni yeni tanınan bir yöntemdir. Bu operasyon yaklaşık olarak 2 saat sürmektedir. Hasta aynı gün taburcu olsa da, hastanın tamamen iyileşip yürüyebilmesi için 2 aya ihtiyacı vardır.

Paylaş Tweetle Gönder Pinle
İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Auralı Migren Nedir? Belirtileri Nelerdir? Görme Kaybı Yapar mı?

Auralı Migren Nedir? Belirtileri Nelerdir? Görme Kaybı Yapar mı?

Auralı migren; baş ağrısının yanı sıra halüsinasyonlara yol açan, algı bozukluğu meydana getiren ve aynı zamanda kolda uyuşma oluşturabilen bir rahatsızlıktır...

Sezeryandan Sonra Korse Kullanımı Nasıl Olur? Ne Zaman Giyilir? Kullananlar ve Takanlar

Sezeryandan Sonra Korse Kullanımı Nasıl Olur? Ne Zaman Giyilir? Kullananlar ve Takanlar

Korse; Vücudun daha güzel gözükmesi ya da sağlık açısından vücuda daha doğru bir duruş kazandırmak için kullanılan iç giysisidir...