yeniloji.com
Sağlık

Sumak Suyu Nasıl Yapılır? Nasıl Hazırlanır? Zayıflatır mı?

Henüz yorum yazılmadı
Sumak Suyu Nasıl Yapılır? Nasıl Hazırlanır? Zayıflatır mı?
Yeniloji 1643 görüntüleme

Sumak suyu; idrar söktürücü özelliği bulunan, toksin atımı meydana getiren ve en önemlisi bağışıklık sisteminin güçlenmesine katkı sağlayan doğal içerikli bir kürdür.

Sumak Suyunun Faydaları Nelerdir?

Son zamanlarda pek çok kişi tarafından kullanılan sumak suyu, vücut için oldukça faydalı etkiler sunan, soğuk algınlığı gibi hastalıkları engelleyen ve bunun yanı sıra pek çok hastalık için şifa meydana getiren bir karışımdır. Vücut direncinin artmasına yardımcı olan ve özellikle kış aylarında hasta olmayı engelleyen bu doğal su, adeta bir şifa kaynağı olarak belirtilmektedir. Karaciğer hastalıklarına karşı etkili olduğu belirtilmektedir.

Sumak suyu, bakterilere karşı vücuda direnç kazandırır ve bunun yanı sıra solunum sisteminin rahatlama etkisi sunar.

Bağışıklık güçlendirici etkileri ile kendinden sıkça söz ettiren sumak suyu; grip, nezle gibi hastalıklar için tedavi etki meydana getirmektedir. Vücutta kan basıncının düzenlenmesine destek olur. Kandaki insülin değerinin dengelenmesine etki eden bu doğal karışım diyabet ve yüksek tansiyon hastaları için oldukça yararlıdır. Antioksidan özelliği sayesinde vücutta arındırıcı bir etki meydana getirmektedir. Haftada 1-2 defa tüketmek hücrelerin yenilenmesine yardımcı olur. Vücutta sağlıklı hücre sayısının artmasına katkı sağlar. Mide ve bağırsakların temizlenmesine yardımcı olan sumak suyu aynı zamanda idrar söktürücü özelliğe de sahiptir. Çocuklar için iştah açısı ve iştah dengeleyici etkisi bulunmaktadır. Ayrıca vücut direncini arttırır. Fakat çocuklar için ayda 1 kez kullanılması yeterli olmaktadır.

Sumak Suyu Nasıl Yapılır? Nasıl Hazırlanır?

Enfeksiyon hastalıklarına karşı koruyucu etkisi bulunan ve vücutta doğal, güçlü bir savunma sistemi etkisi meydana getiren sumak suyunun tarifi oldukça basittir. Bu şifalı suyu hazırlamak için öncelikle 1 bardak miktarında suyunu kaynatınız. Kaynamış suyun içerisine 1 tatlı kaşığı kadar sumak koyunuz. Daha sonra yaklaşık olarak 5 dakika demlemeye bırakınız. Bu süre sonrasında sumağı süzünüz. Bu basit işlem sayesinde sonra karışım hazır hale gelecektir.

Sumağı su ile bir karışım haline getirebildiğiniz gibi aynı zamanda çay şeklinde ya da baharat olarak tüketebilirsiniz. Sumağı tek başına tüketmek zor oluyorsa, çayını ya da suyunu içemiyorsanız tükettiğiniz yiyeceklerin içerisine bir miktar ekleyebilirsiniz. Yiyeceklerin daha lezzetli olmasını sağlayan bu baharat aynı zamanda cildi güzelleştirici etki de meydana getirmektedir.

Sumak Suyu Gribe İyi Gelir mi?

Kuşkusuz ki soğuk kış günlerinde grip yoğun bir şekilde yaşanmaktadır. Kolay bulaşabilen bir hastalık olan grip bağışıklık sistemi güçsüz olan kişilerde daha fazla kendini göstermektedir. Sumak suyu grip gibi hastalıkların iyileşmesine katkı sağlarken vücut direncini de arttırmaktadır. Sadece grip değiş bağışıklığı etkileyen virüslere karşı da faydalı olabilmektedir. Hastalıkların daha hafif atlatılmasına yardımcı olmaktadır.

Sumak Suyu Zayıflatır mı? Kilo Verdirir mi?

Sindirim sisteminin düzenlenmesine yardımcı olan sumak suyu, aynı zamanda hazımsızlık ve şişkinlik gibi problemlerin giderilmesine de yardımcı olmaktadır. Düzenli bir şekilde tüketildiği zaman metabolizma dengeleyici etki sunar. Bu da sağlıklı bir şekilde kilo veriminin gerçeklemesine katkı sağlar.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Kozalak Macunu Faydaları Nelerdir? Nasıl Yapılır? Kullananlar ve Fiyatı

Kozalak Macunu Faydaları Nelerdir? Nasıl Yapılır? Kullananlar ve Fiyatı

Kozalak macunu; akciğerlerin temizlenmesini ve burada yer alan toksinlerin ve zararlı yabancı maddelerin giderilmesine destek olan ve detoks etkisi meydana getiren bir üründür...

Gebelik Zehirlenmesi Belirtileri Nelerdir? Neden Olur? Tedavisi Nasıl Yapılır?

Gebelik Zehirlenmesi Belirtileri Nelerdir? Neden Olur? Tedavisi Nasıl Yapılır?

Gebelik zehirlenmesi; kadınların ilk hamileliğinde ortaya çıkan, daha sonraki gebeliklerde de nadir olarak görülebilen, yüksek tansiyon, çoklu gebelik, 35 yaş üstü kadınlarda gebelik, obezite ve diyabet gibi nedenlerden kaynaklanan bir durumdur...

Kırmızı Turp Neye İyi Gelir? Zayıflatır mı? Nasıl yenir?

Kırmızı Turp Neye İyi Gelir? Zayıflatır mı? Nasıl yenir?

Kırmızı turp; sindirim sisteminin etkin çalışmasını sağlayan bol miktarda lif içeren, C vitamini açısından oldukça zengin olan sağlıklı bir besindir...

Saçkıran Belirtileri Nelerdir? Tedavisi Nasıl Olur?

Saçkıran Belirtileri Nelerdir? Tedavisi Nasıl Olur?

Saçkıran; saç kaybına neden olan bir cilt hastalığıdır...