yeniloji.com
Zayıflama

Ayran Kürü Nedir? Ayran Kürü Diyeti Yapanlar ve Zayıflayanlar

Henüz yorum yazılmadı
Ayran Kürü Nedir? Ayran Kürü Diyeti Yapanlar ve Zayıflayanlar
Yeniloji 1877 görüntüleme

Ayran kürü; göbek bölgesindeki yağların erimesini sağlayan, soda ve limon ile birlikte bir karışım haline getirilen ve kalıcı, hızlı bir şekilde zayıflama meydana getiren içecektir.

Ayran Kürü Nedir? Nasıl Olur?

Sindirim sisteminin rahatlamasını ve düzenlenmesini sağlayan ayran kürü, özellikle göbek bölgesindeki yağların hızlı bir şekilde yakılmasını sağlayan doğal içerikli bir karışımdır. Vücutta en kolay yağ depolayan göbel bölgesi bu kür sayesinde kısa sürede incelme ve sıkılaşma meydana getirmektedir. Metabolizmanın hızlı bir şekilde çalışmasını sağlayan bu kür, fazla kilolardan kurtulmak için oldukça etkili bir yöntemdir.

Sağlıklı bir metabolizma ve sindirim sistemi vücudun bağışıklık sisteminin güçlenmesine de destek olmaktadır. Metabolizması yavaş olan kişilerin mide ve bağırsak hareketleri de düzensizleşmektedir. Buna bağlı olarak vücutta toksin birikimi meydana gelebilir ve bağırsaklarda parazit oluşabilir. Bu da hazımsızlık ve kabızlık gibi problemlere yol açar. Ayran kürü diyeti metabolizma ve sindirim sistemi üzerinde düzenleyici etki sağladığı için aynı zamanda vücudun sağlığını da olumlu yönde etkileyebilmektedir. Vücudun mineral ihtiyacını karşılayan ve vitamin desteği sağlayan ayran kürü soda ile birlikte yapılır ve soda tüm bu faydalı etkilerin artmasına yardımcı olur.

Ayran Kürünün Faydaları Nelerdir?

Ayran kürünün besin değeri oldukça yüksektir. Havaların ısınması ile birlikte vücut ısısı artar ve buna bağlı olarak vücutta mineral kaybı meydana gelir. Ayran kürü vücudun kaybetmiş olduğu minerallerin geri kazanılmasını sağlamaktadır. Sindirim sistemini dengeleyen limonlu ayran kürü aynı zamanda şişkinlik gibi problemlerin giderilmesinde etki eder. Özellikle aşırı yemek tüketimi sonrasında sodalı limon içmek mide şişkinliğinin giderilmesini sağlar.

Ayranın içerisinde yüksek oranda kalsiyum bulunmaktadır. Kalsiyum değeri yüksek olduğu için vücudun bağışıklığını güçlendirirken aynı zamanda kemik sağlığını da korumaktadır. Sporcular mineral ve kalsiyum desteği için sıklıkla sodalı ayran kürü tüketimi sağlamaktadır.

Antioksidan açısından zengin olan bu kür aynı zamanda vücuttan ödem atılmasını sağlamaktadır. Vücutta yağ yakımının gerçekleşmesine destek olurken aynı zamanda toksin atımının ve şişliklerin giderilmesini de yardımcı olur.

Ayran Kürü Nasıl Yapılır? Tarifi Nedir?

Sağlıklı ve doğal içerikli ayran kürünün tarifi için gerekli olan malzemeler 3 yemek kaşığı yarım yağlı yoğurt, 1 tane maden suyu ve yarım limonun suyudur. Ev yoğurdu kullanılması daha faydalı olmaktadır. Bu kürü hazırlamak için öncelikle limon suyunu yoğurdun üzerine dökünüz. Ardında üzerinde sodayı ekleyerek yoğurdun ayrana dönüşmesini sağlayınız. Bu şekilde karışım hazır hale gelir ve ayran kürü diyetine başlayabilirsiniz.

Ayran Kürü Diyeti Yapanlar ve Zayıflayanlar

Son zamanların en popüler zayıflama yöntemi arasında yer alan ayran kürü diyeti ile zayıflayanlar kalıcı bir şekilde yağ yakımı sağladıklarını belirtmektedir. Sizler de hem göbek bölgesini hem de vücuttaki fazla yağları bu kür ile dışarı atabilirsiniz. Sindirim sisteminin etkili bir şekilde çalışmasını sağlayan bu karışım aynı zamanda tansiyonu da dengelemektedir. Hem kilo vermeyi hem de vücut sağlığını korumayı kolaylaştırır.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
İncir Kürü Faydaları Nelerdir? Nasıl Yapılır? İncir Kürü ile Hamile Kalanlar

İncir Kürü Faydaları Nelerdir? Nasıl Yapılır? İncir Kürü ile Hamile Kalanlar

İncir kürü; vücudun günlük fosfor, B1, B2 ve magnezyum ihtiyacının karşılanmasını ve lif etkisi sayesinde hazımsızlığın giderilmesini sağlayan, içerisindeki vitamini mineral, protein sayesinde besleyici özelliği yüksek olan bir karışımdır...

Nergis Sabunu Nedir? Faydaları Nelerdir? Neye İyi gelir?

Nergis Sabunu Nedir? Faydaları Nelerdir? Neye İyi gelir?

Nergis sabunu; cildi kurutmadan, nazik bir şekilde temizlenmesini sağlayan ve doğal bir şekilde cildin genel bakımını destekleyen bir sabun türüdür...

Karatay Diyeti Nedir? Ayda Kaç Kilo Verilir? Yapanlar ve Zayıflayanlar

Karatay Diyeti Nedir? Ayda Kaç Kilo Verilir? Yapanlar ve Zayıflayanlar

Karatay diyeti; içerisinde şekere, ekmeğe yer vermeyen ve kısa süre içerisinde zayıflama sağlamaya destek olan bir beslenme programıdır...

Sinüzit İçin Bitkisel Çözüm Nedir? Papatya Kürü İyi Gelir mi? Yapanlar ve Yorumlar

Sinüzit İçin Bitkisel Çözüm Nedir? Papatya Kürü İyi Gelir mi? Yapanlar ve Yorumlar

Baş ağrısı ve geniz akıntısı ile kendini gösteren sinüzit için bitkisel çözüm, rahatsızlığın türüne ve kişideki belirtilerine göre değişkenlik gösteren yöntemlerdir...