yeniloji.com
Yaşam

Hangi Korseyi Kullanmalıyım? Hangi Korse Daha İyi Zayıflatır?

Henüz yorum yazılmadı
Hangi Korseyi Kullanmalıyım? Hangi Korse Daha İyi Zayıflatır?
Yeniloji 175 görüntüleme

Korseler çok eski yüzyıllardan bu yana gerek sağlıklı ve kalıcı bir şekilde zayıflamak gerekse bel ve sırt ağrısındaki ağrıların hafiflemesini sağlamak için kullanılmaktadır.

Hangi Korseyi Kullanmalıyım, Takmalıyım?

Korseler ilk üretildikleri yıllarda tek tip ve tek amaç için kullanılmaktaydı. Burada amaç bel bölgesini ince göstermekti. Genel olarak sadece bel bölgesini saran ve yaklaşık olarak iki kişinin yarımı ile sıkılaştırılan korselerdi. Bunlar zaman içerisinde talep bazlı olarak çeşitlilik arz etmiştir. Artık sadece bel bölgesi için değil; göbek, kalça, basen, bacak, göğüs gibi yerlerin toparlanmasına ve bunun yanında bel kayması, bel fıtığı ya da kamburluk gibi duruş bozukluğu kaynaklığı hastalıkların tedavisine yardımcı olmak için kullanılan korseler üretilmektedir.

Sıkılaştırıcı ve toparlayıcı kumaşlardan elde edilen korseler vücudunuzun daha zayıf gözükmesini sağlamaktadır. Fakat korse satın alırken öncelikle hangi bölgede fazlalığımızın olduğunu belirlemeliyiz. Buna göre uygun modeli seçerek bölgesel zayıflama konusunda etkili sonuçlar elde edebiliriz. Eğer ki fazlalık sadece göbek bölgenizde ise vücut şekillendirici bel korselerini ya da atlet korseleri tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra dik durma konusunda sıkıntı yaşıyorsanız ve sırt, bel ağrılarınız mevcutsa dik duruş korsesi ya da çelik balenli korse kullanımı sağlayabilirsiniz.

Hangi Korse Daha İyi Zayıflatır?

Kilo vermek için pek çok yöntem bulunmaktadır. Doğal yöntemler ile kalıcı olarak kilo verme sağlanabilir fakat fazlalıklardan kurtulurken sarkma problemlerinin önlenmesine dikkat edilmelidir. Korse kullanımı hem kalıcı olarak zayıflama hem de sarkma gibi sorunların önlenmesine yardımcı olmaktadır. Korse ile sağlıklı zayıflamak için doğru model tercihi yapılmalıdır.

Zayıflamaya yardımcı olan ve en etkili şekilde yağ yakımı sağlayan korseler neotex kumaşlardan elde edilmiş olan, teri hapseden ve çift yönlü esneme özelliği sunan termal korselerdir. Termal korse modelleri vücutta sauna etkisi meydana getirerek vücut ısısının artması ile hem metabolizma hızında artış sağlar hem de terleme meydana getirir. Böylece yağ yakımına direkt olarak etki eder.

Sağlıklı zayıflamanın ana koşulu spor yapmaktır. Spor yaptığınızda kaslarınız hareket geçer ve yağ yakımı gerçekleşir. Spor yaparken korse kullanmak yakacağınız kalorinin daha fazla olmasını sağlar. Böylece daha kısa sürede etkili bir zayıflama söz konusu olur.

Hangi Korse Daha Zayıf Gösterir?

Sıkılaştırıcı özelliği bulunan korseler giyildiği andan itibaren vücutta 2 beden birden incelme sağlamaktadır. Genel olarak toparlayıcı özelliği bulunan esnek ve ince kumaşlardan elde edilmiş olan korseler bu konuda daha etkili olmaktadır. Zayıf gösteren korse kişinin vücut ölçüleri ile en uyumlu olan modeldir. Hangi bölgenizin zayıf gözükmesini istiyorsanız ona uygun bir model seçmelisiniz. Bunun yanında doğru beden seçimi de önem teşkil etmektedir. Bu şekilde sağlıklı incelme ve zayıflama sağlayabilirsiniz. Her korse inceltir fakat önemli olan kaliteli kumaşlardan elde edilen ve toparlayıcı özelliği yüksek olan modellerin seçimidir.

Hangi Korseyi Almalıyım? Korse Nasıl Seçilir?

Eğer ki incelmek ve zayıflamak istiyorsanız, kısa süre içerisinde sağlıklı bir şekilde fazlalıklarınıza veda etmek istiyorsanız kaliteli kumaşlardan elde edilmiş, nefes alma özelliği bulunan ve esnek korseleri sipariş vererek satın alabilirsiniz. Cildinizin tahriş olmaması için nefes alma özelliği bulunan korseleri tercih ediniz. Diğer türlü olduğunda ter vücutta kalabilir ve bu da mantar gibi rahatsızlıkların oluşumuna neden olabilir. Ayrıca kendi bedeninizden küçük ya da büyük olanları değil birebir uyum içinde olanları tercih ediniz.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Kalça Toparlayıcı Tayt Korse ile Kalça Şekillendirme

Kalça Toparlayıcı Tayt Korse ile Kalça Şekillendirme

Kalça toparlayıcı tay korse; göbek, kalça ve basen bölgesinin sıkılaşmasını sağlayarak incelme ve zayıflama meydana getiren bir iç giysi modelidir...

Korse Zayıflamaya Yardımcı Olur mu?

Korse Zayıflamaya Yardımcı Olur mu?

Korseler; vücudu sıkılaştırıcı ve inceltici bir etki meydana getirerek zayıflama konusunda olumlu sonuçlar alınmasına yardımcı olmaktadır...

Erkek Bel Korsesinin Faydaları Nelerdir? Ne İşe Yarar?

Erkek Bel Korsesinin Faydaları Nelerdir? Ne İşe Yarar?

Erkek bel korsesi; hem daha zayıf ve fit görünmeye hem de bel sağlığının iyileşmesine destek olan bir iç giysi modeli olarak nitelendirilmektedir...

2 Beden İncelten Tayt Korse Kullananlar ve Yorumlar

2 Beden İncelten Tayt Korse Kullananlar ve Yorumlar

2 beden incelten tayt korseler, hem bacaklara hem göbek altına hem de karın bölgesine etki ederek sağlıklı bir şekilde incelme meydana getiren giysilerdir...