yeniloji.com
Bakım

Evde Bronzlaşmak İçin Ne Yapmalıyım? Kolay Bronzlaşma Yöntemleri Nelerdir?

Henüz yorum yazılmadı
Evde Bronzlaşmak İçin Ne Yapmalıyım? Kolay Bronzlaşma Yöntemleri Nelerdir?
Yeniloji 3262 görüntüleme

Evde bronzlaşmak için; birtakım doğal yöntemleri uygulayabilir ve güneşe gerek kalmadan daha koyu bir tene sahip olabilirsiniz.

Evde Bronzlaşmak İçin Ne Yapmalıyım?

Yaz aylarının yaklaşması ile birlikte pek çok kadın bronzlaşmak için yöntemler aramaktadır. Özellikle beyaz tenli kişiler evde uygulayabilecekleri bazı yöntemler ile daha koyu tene sahip olabilirler. Evde bronzlaşmak için uygulanabilecek bazı yöntemleri şöyle belirtebiliriz:

Kakaolu bronzlaştırıcı losyon: Bu losyonu hazırlamak için 1/3 fincan çiğ kakao ve yarım fincan kokusuz beyaz nemlendirici ya da vazelin gereklidir. Bu losyonu hazırlamak için bir kasenin içerisinde malzemeleri karıştırınız. Malzemelerin düzgün bir şekilde karışması gerekmektedir. Bronzlaşmasını istediğiniz bölgeye bu losyonu güzelce sürünüz ve yediriniz. Eğer ki ten renginizin daha da koyulaşmasını istiyorsanız üzerine tekrardan sürünüz. İstenilen cilt rengini elde etmek için kakao tozu miktarının artmasını sağlayabilirsiniz. Bu yöntemi uygularken losyonun miktarını ve kakaoyu arttırabilirsiniz. Karışımı hazırladığınız zaman rengi biraz koyu gözükebilir fakat cildinize sürdüğünüz zaman renginin çok koyu olmadığını anlayabilirsiniz. Rengin cildinizde daha uzun süre kalması için günlük olarak bu yöntemi uygulayınız.

Havuçlu bronzlaştırıcı yağ: Bu kürü hazırlamak için ihtiyacınız olan malzemeler yaklaşık olarak 3 litre su, 1 kilo havuç, 2 kap esmer şekerdir. Öncelikle havuçları iyice yıkayıp dilimleyin. Suyu kaynatınız ve havuç ile şekerleri içerisine atınız. Yaklaşık olarak 3 saat boyunca kısık ateşte kaynamasını sağlayınız. Sonrasında karışımı ocaktan alarak soğumaya bırakınız. Soğuma işleminde sonra yağı süzgeçten geçirerek bir sprey şişesinin içerisine boşaltınız. 1 hafta boyunca bu kürü uygulayınız ve spreyi vücudunuza düzenli olarak sıkınız.

Bu doğal yöntemler ile kısa süre içerisinde güneşe gerek kalmadan zayıflama sağlayabilirsiniz. Bunlar kalıcı bronzlaşma değildir fakat ten renginizin biraz daha koyu durmasını sağlayan uygulamalardır.

Kolay Bronzlaşma Yöntemleri Nelerdir?

Genel olarak bronzlaşmayı en çok beyaz tenli kişiler istemektedir. Beyaz tenlerde koyu renk pigmentler çok fazla bulunmadığı için bronzlaşmaları daha zordur. Fakat birtakım yöntemler ile kolay bronzlaşma uygulamaktadır. Tam bir D vitamini kaynağı olan güneş, bronzlaşmak için en önemli kaynaktır. Fakat UV ışınları cilt için tehlikeli olabilmektedir. Ciltteki hücrelerin zarar görmeden güneşlenme sağlanması gerekmektedir. Diğer türlü cilt kanseri gibi sorunlar meydana gelebilir. Yaz aylarında güneş oldukça tehlikelidir. Çünkü ışınları daha dik gelir ve cildin zarar görmesine neden olabilir. Ciddi güneş yanıkları oluşabilir. Bunu önlemek için ten renginize uygun bir güneş koruyucu almanız gerekmektedir. Güneş koruyucu sadece beyaz tenli kişiler için değil herkes için gereklidir. Cildinizin yaşlanmaması, hücrelerinizin yenilenme oranının azalmaması ve cildin elastikiyetini kaybetmemesi için her şekilde güneş koruyucu kullanmanız gerekmektedir.

Güneşlenirken sabit kalmayınız. Devamlı hareket halinde olursanız hem orantılı bronzlaşma sağlarsınız hem de ileri derecede yanıkların oluşmasını önlersiniz. Tatilin ilk günlerinde güneşte fazla durmamaya çalışınız. En kolay bronzlaşma, yavaş yavaş olandır. Teninizin güneşe alışmasını sağlayınız.

Hızlı Bronzlaşmak İçin Ne Yapmalıyız?

Eğer kısa sürede bronz bir tene sahip olmak istiyorsanız birtakım doğal yöntemler ve kremlerden faydalanabilirsiniz. Zeytinyağı, bebek yağı, havuç yağı, vazelin, bronzlaştırıcı yağlar, havuç yağları güneş ışınlarının daha etkili bir şekilde cilde gelmesini sağlar ve bunun sonucunda hızlı bronzlaşma sağlanır. Fakat hızlı bronzlaşma 1., 2. derece yanıkların oluşmasına neden olabilir. Bu nedenle hızlı değil sağlıklı bronzlaşma uygulanmalıdır.

Sağlıklı Bronzlaşma Yolları Nelerdir?

Cildinizin zarar görmeden bronz olmasını istiyorsanız öncelikle güneş koruyucu sürünüz. Beyaz tenliyseniz koruyucunuz 50 faktör ve üzeri şeklinde olabilir. Öğlen saatlerinde güneşlenme süreniz 5-10 dakika ile sınırlı olmalıdır. Saat 16:00'dan sonra yarım saati geçmemek şartı ile güneşlenebilirsiniz. Her geçen gün bu süreleri arttırarak zamana yayarak doğal bronzlaşma sağlayabilirsiniz. Böylece cildiniz zarar görmez ve derinin soyulması gibi bir durum söz konusu olmaz.

Paylaş Tweetle Gönder Pinle
İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Oruç Tutmanın Faydaları ve Zararları Nelerdir? Oruç Tutmak Bağışıklığı Zayıflatır mı?

Oruç Tutmanın Faydaları ve Zararları Nelerdir? Oruç Tutmak Bağışıklığı Zayıflatır mı?

Oruç tutmak; İslam'ın şartlarından biridir ve Ramazan ayında, ergenliğe ulamış herhangi bir mazereti bulunmayan her müslüman için farz olan bir ibadettir...

Bel Soğukluğu Nedir? Neden Olur? Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Bel Soğukluğu Nedir? Neden Olur? Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Bel soğukluğu, günümüzde oldukça sık rastlanan, bir rahatsızlıktır...

Mavi Dil Hastalığı Nedir? Nasıl Bulaşır? Belirtileri ve Tedavisi

Mavi Dil Hastalığı Nedir? Nasıl Bulaşır? Belirtileri ve Tedavisi

Blue tongue olarak da bilinen mavi dil hastalığı, hem küçükbaş hem de büyükbaş hayvanlarda meydana gelen, Culicoides cinsi sineklerden bulaşan virüs kaynaklı bir rahatsızlıktır...

Göbek Toparlayıcı Korse ile Göbek Şekillendirme

Göbek Toparlayıcı Korse ile Göbek Şekillendirme

Göbek toparlayıcı korse; bel ve karın bölgesinin incelmesini ve zayıflamasını sağlayarak şekillendirici özelliği sayesinde daha fit ve zinde durmaya destek olmaktadır...

Aspir Bitkisi Nedir? Faydaları, Kullanım Alanları, Özellikleri ve Fiyatı

Aspir Bitkisi Nedir? Faydaları, Kullanım Alanları, Özellikleri ve Fiyatı

Aspir bitkisi; yaz aylarında çiçek açan, esansiyel yağ asitleri bakımından zengin tohumlar barındıran bir çeşit Akdeniz bitkisidir...

Kıl Kurdu Nasıl Tedavi Edilir? Nasıl Dökülür?

Kıl Kurdu Nasıl Tedavi Edilir? Nasıl Dökülür?

Kıl kurdu, yaşamı olumsuz yönde etkileyen sindirim problemlerine yol açan bağırsak parazitleridir...

Sigaranın Zararları Nelerdir?

Sigaranın Zararları Nelerdir?

Sigara; içerisinde bulunan zararlı ve kimyasal bileşenler nedeniyle akciğere ve genel vücuda zarar veren, bağımlılık meydana getiren bir tütün maddesidir...

Tam Boy Korse Kullananlar ve Fiyatları

Tam Boy Korse Kullananlar ve Fiyatları

Tam boy korseler, vücudu saran ve sıkılaştıran özelliğe sahip, giyildiği zaman anında incelme sağlayan korse modelleridir...

Safran Nedir? Neden Pahalı? Nerelerde Kullanılır?

Safran Nedir? Neden Pahalı? Nerelerde Kullanılır?

Safran; sonbaharda çiçek açan, gıda boyası ve tat verici özellikleri ile kullanılan, soğansı bir bitki türüdür...

Soğan Kürü Tarifi Nedir? Nasıl Yapılır?

Soğan Kürü Tarifi Nedir? Nasıl Yapılır?

Soğan kürü; vücuda birçok faydası olan ve özellikle kadın hastalıklarındaki etkileri ile bilinen bir karışımdır...