yeniloji.com
Zayıflama

Kinoa Zayıflamak İçin Nasıl Kullanılır? Kullananlar ve Zayıflayanların Yorumları

Henüz yorum yazılmadı
Kinoa Zayıflamak İçin Nasıl Kullanılır? Kullananlar ve Zayıflayanların Yorumları
Yeniloji 242 görüntüleme

Kinoa; kilo vermek için yıllardır diyet yapan kişiler tarafından tüketilen ve protein bakımından yüksek değerlere sahip olan bir tahıldı.

Kinoa Nedir, Ne Demek?

Tarihte ilk olarak Amerika'da İnkalar tarafından yetiştirilip tüketildiği bilinen bu özel tahıl Amerika kökenlidir. İhtal olarak getirilen bu tahıl son yıllarda özel projeler sayesinde Türkiye'de de yetiştirilmeye başlamıştır. Kinoa çayı, kahvesi, doğal içecek olarak bilinen kinoalı içecek tamamen kinoa bitkisinin öğütülmesiyle elde edilmiştir. Kinoa tohumları öğütülerek toz haline getirilmiştir. Bitki herhangi bir besin değeri kaybetmeden içeriğindeki tüm vitamin ve mineralleri bu toza aktarmıştır. Kilo vermeye olan faydası kadar sağlık açısından da oldukça yararlıdır. Öncelikle içerisinde yüksek oranda lif ve protein bulunmaktadır. Aynı zamanda vitamin ve mineral açısından çok zengin olan bu bitkinin içerisinde K, A, D, C, B vitaminleri bulunmaktadır. Hiçbir şekilde kimyasal içermeyen bu ürünün içeriği bitkinin özündeki zenginlikten oluşmaktadır.

Demir açısından da son derece zengin olan kinoa içerisinde ayrıca yüksek miktarda magnezyum, fosfor, çinko, ve kalsiyum da bulunmaktadır.

Bütün dünyada yaygın olarak kullanılan ve artık ülkemizde de üretilen kinoa sayesinde sağlıklı zayıflamanın tadını çıkartabilirsiniz. Güney Amerika'da Alp Dağları'nda yetişen bir tür tahıl olan kinoa bitkisinden elde kinoa zayıflama ürünü birçok insan tarafından kullanılmaktadır. Genel olarak zayıflama amacıyla kullanılan bu ürün aynı zamanda şifa niyetine de kullanılmaktadır. Gelmiş geçmiş en iyi zayıflama yöntemi olarak bilinen bu ürün birçok obeziteye savaş projelerinde de yer almaktadır.

Kinoanın Faydaları Nelerdir? Ne İşe Yarar?

Lif açısından zengin olan kinoa hem zayıflama konusunda hem de genel vücut sağlığı konusunda da yardımcı olmaktadır.

 • Zengin lif içeriği sayesinde sindirim sistemini düzenler.
 • Bu sayede kabızlığı önler.
 • İçerisindeki protein değerleri sayesinde ise hem kolesterolü yükseltmez.
 • Vücut için gerekli olan aminoasitlerin karşılanmasını sağlar.
 • Demir sayesinde kansızlığı giderir.
 • Birçok sağlık problemine de şifa olmaktadır.
 • Diyabete ve yüksek tansiyona iyi geldiği gibi kalp sağlının korunmasında da önemli rol oynamaktadır.
 • Hücre yenileyici özelliği sayesinde ameliyat sonrası yaraların iyileşmesinde yardımcı olur.
 • Yaşlanmayı geciktirir.
 • İçerisindeki vitamin ve mineraller sayesinde vücut için gerekli olan enerjiyi sağlayarak vücudun dinç olmasını sağlar.
 • Vücut fonksiyonlarının işlevselliğini de arttırmaktadır.
 • İçerisindeki yüksek miktarda kalsiyum sayesinde metabolizmayı düzenler ve hızlandırır.

Bu tahıl sayesinde çok kolay ve zahmetsiz bir şekilde kilo verilmektedir. Ürünün doğal içeriği kullanılmaya başladığı günden itibaren etkisini göstermektedir. Öncelikli olarak gün içerisindeki açlık hissini bastıran bu ürün daha az tüketilmesini sağlamaktadır. Bu sayede vücudun yağ emilimini azaltarak yağ oluşumunu engellemektedir. Daha sonra metabolizmanın düzene ve dengeye girmesini sağlar. Böylece metabolizmayı hızlandırarak vücuttan yağ atımının gerçekleşmesini kolaylaştırır.

Kinoa Zayıflatır mı? Kilo Verdirir mi?

Sağlıklı kilo veriminin gerçekleşmesi için metabolizmanın hızlanması şarttır. Metabolizma ne kadar yavaş olursa kişinin kilo alma olasılığı ve kilo verememe oranı o kadar yüksektir. Her ne kadar diyet ve egzersiz yöntemleri uygulanmış olsa da metabolizmayı çalıştırmak ve hızlandırmak için herhangi bir şey yapılmıyorsa zayıflama süreci hüsranla sonuçlanır. İçerisindeki yüksek besin değerleri ve vitaminler sayesinde vücuda kuvvet verir ve bu sayede zayıflama sürecine giren vücut hiçbir şekilde halsiz kalmaz ve tüm gün enerjik kalır. Kinoa tohumları sayesinde aç kalmadan zahmetsiz bir şekilde ideal kilonuza kavuşabilirsiniz. Garantili bir zayıflama sağlayan bu tahıl verilen kiloların geri alınmasını da engellemektedir.

Kinoa Zayıflamak İçin Nasıl Kullanılır?

Bitkinin toz haline getirilmiş olması kullanımı bir hayli kolaylaştırmıştır. Normal olarak günde iki defa kullanılan kinoa önerildiği şekilde tüketildiği zaman etkisini kısa süre içerisinde göstermektedir. Zayıflamak, kilo vermek, formda kalmak için kullanabileceğiniz bu tohumları doğrudan veya harici kullanabilirsiniz. Kinoa ile zayıflayanlar tarafından yapılan kullanıcı yorumları aracılığıyla da görülmektedirki kinoa ile zayıflamak oldukça kolaydır. Kinoa tohumu ile çok kısa bir süre içerisinde fit bir vücuda sahip olabilirsiniz. Yapmanız gerek tek şey fazla kilolarınızı hesaplayıp kinoa kullanmaya başlamak. Fazla kilolarınıza veda etmek artık çok kolay!

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Vajinal Akıntı Nedir? Nasıl Geçer? Bitkisel Tedavisi Var mı?

Vajinal Akıntı Nedir? Nasıl Geçer? Bitkisel Tedavisi Var mı?

Vajinal akıntı; vajinanın kendi doğal nem dengesini sağlamak amacıyla meydana getirmiş olduğu sıvılardır...

Omad Diyet Listesi Nedir? Günde Tek Öğün Diyeti ile Kaç Kilo Verilir?

Omad Diyet Listesi Nedir? Günde Tek Öğün Diyeti ile Kaç Kilo Verilir?

Omad diyeti; one meal a day şeklinde açılımı olan ve günde sadece 1 öğün yemek yemeye dayanan bir kilo verme yöntemidir...

Limonun Cilde Faydaları ve Etkileri Nelerdir?

Limonun Cilde Faydaları ve Etkileri Nelerdir?

Limon; ılıman iklimlerde yetişen, C vitamini ve sitrik asit açısından zengin ve bağışıklık sistemini güçlendiren bir çekirdekli bir meyvedir...

Haşlanmış Limon Kürü Nasıl Yapılır? Kaç Gün İçilmeli?

Haşlanmış Limon Kürü Nasıl Yapılır? Kaç Gün İçilmeli?

Kilo vermek isteyen kişiler için limon her zaman önemli meyvelerden birisi olurken haşlanmış limon kürü ile birlikte kilo verme süreci muhteşem bir şekilde ilerleyecektir...